U bent nog niet ingelogd op Mijn BeursGorilla.

Inloggen

Aanmelden

PostNL 4,143 -0,071 -1,68%

Fundamentele analyse PostNL

PostNL NV is ontstaan in mei 2011 uit TNT NV. Dit omvat het oude TNT NV, de traditionele postdienst van de Koninklijke TPG Post, de logistiek en sneldienstbedrijf TNT. TNT heeft een van de grootste Europeese spoedbezorgingsnetwerken zowel over land als luchtpost. als gevolg van de splitsing werd het sneldienstbedrijf 2011 gesplitst in TNT Express NV, het overblijvende postbedrijf werd omgedoopt tot PostNl NV.Het operationele bedrijf van PostNLin onderverdeeld in 'Post in Nederland', 'Pakjes', 'Internationaal' en 'PostNL other' (inclusief Cendris - documentbeheer en databank marketing) PostNl verzamelt, vervoert en bezorgt brieven, kleine pakjes en standaard pakjes. Ze vervullen ook een rol in het online gebeuren.Bijkomend aan de thuismarkt focust de groep zich op de Duitse, Italiaanse en de Britse markt.

Gegevens PostNL Koninklijke

  • 40.541
  • 494.630
  • 0,37
  • 0,16
  • 17,16
  • 95,95
  • 2,79

NAW Gegevens PostNL Koninklijke

Kerncijfers PostNL Koninklijke

Kerncijfers 2020201920182017
Omzet (mln.) 3.321,002.841,002.779,003.520,00
EBITDA (mln.) 457,00231,00174,00322,00
Bedrijfs resultaat (mln.) 293,0051,0091,00243,00
Resultaat voor belasting (mln.) 273,00103,00161,00201,00
Netto winst (mln.) 213,004,0033,00148,00
Winst per aandeel 0,430,010,070,33
Koers winst verhouding 6,49201,2028,5312,35
Dividend per aandeel 0,280,080,240,23
Dividend rendement 10,04%3,98%12,02%5,64%

Balans PostNL Koninklijke

Balans (mln.) 2020201920182017
Materiële activa 613,00414,00494,00510,00
Immateriële activa 339,00364,00212,00257,00
Financiële activa 3,009,009,0016,00
Vaste activa 1.007,001.126,00798,00817,00
Voorraden 3,004,005,006,00
Debiteuren 336,00271,00313,00386,00
Overige vorderingen 28,001,002,009,00
Liquide middelen 651,00480,00269,00645,00
Vlottende activa 1.202,001.012,00900,001.253,00
Totaal activa 2.210,002.138,001.698,002.080,00
Gewoon kapitaal 219,00-21,0046,0034,00
Preferent kapitaal -508,00-102,5265,4672,72
Aandeel van derden 2,003,003,003,00
Langlopende schulden 1.065,001.205,00770,00827,00
Kortlopende schulden 923,00951,00879,001.216,00
Totaal passiva 2.210,002.138,001.698,002.080,00

Overige data PostNL Koninklijke

2020201920182017
Aantal werknemers 40.54146.30337.78538.965
Aantal uitstaande aandelen (x 1000) 494.630493.950469.200453.530
Cashflow per aandeel 0,370,430,060,22
Intrinsieke waarde per aandeel 0,16-0,12-0,14-0,16
Koers Intrinsieke waarde verhouding 17,16-16,42-14,07-26,29
Rendement eigen vermogen (%) 95,95-19,0571,74435,29
Koers einde boekjaar 2,792,012,004,08

Raad van bestuur PostNL Koninklijke

  • Herna Verhagen
  • Pim Berendsen
  • Jan J. Nooitgedagt
  • Marike E. van Lier Lels
  • Eelco Blok
  • Frank Rövekamp
  • Thessa Menssen
  • Agnes Jongerius
  • Marc Engel
  • Jacques Wallage

PostNL Koninklijke

Stijgers en dalers

Actueel nieuws

Agenda

  1. 28-09
    Emakina Group
    Halfjaarresultaten 2021
  2. 28-09
    SCHEERDERS VAN KERCHOVE'S VERENIGDE FABRIKEN NV
    Halfjaarresultaten 2021
  3. 28-09
    Frankrijk
    Consumentenvertrouwen Frankrijk - Sept 2021
  4. 28-09
    Verenigde Staten
    Detailhandel Verenigde Staten - Johnson Redbook Retail Sales Index
  5. 28-09
    Verenigde Staten
    Consumentenvertrouwen Verenigde Staten - Sep 2021
  6. Bekijk het volledige overzicht

Populair op BeursGorilla.nl