U bent nog niet ingelogd op Mijn BeursGorilla.

Inloggen

Aanmelden

Beeld: Federal Reserve

Powell: economisch kracht VS geeft Fed meer tijd voor renteverlagingen

(ABM FN-Dow Jones) De economische kracht van de VS geeft de Federal Reserve de mogelijkheid om de tijd te nemen met het verlagen van de rente. Dit zei Fed-voorzitter Jerome Powell woensdag tijdens een vraag-en-antwoordsessie die werd georganiseerd door de New York Times.

Powell zei dat de economie er nu beter uitziet dan in september, toen de centrale bank begon met het verlagen van de rentetarieven, wat betekent dat de Amerikaanse centrale bank langzamer kan handelen bij het verlagen van de rentetarieven.

"We wilden een sterk signaal afgeven dat we de arbeidsmarkt zullen ondersteunen als deze verder zou verzwakken", zei Powell. "De economie is sterk en sterker dan we in september dachten", voegde hij toe.

De Fed verlaagde de rentetarieven tijdens de twee meest recente beleidsvergaderingen, allereerst met een verlaging van een half procentpunt in september, gevolgd door een verlaging van 25 basispunten tijdens de vergadering van vorige maand. De volgende beleidsvergadering is op 17 en 18 december. De markt verwacht dat de centrale bank de rente met een kwartpunt zal verlagen, waarna het tempo van de verlagingen zal worden vertraagt.

"Het goede nieuws is dat we het ons kunnen veroorloven om vat voorzichtiger te zijn bij het zoeken naar een rente die de groei niet stimuleert of vertraagt", zei Powell.

Powell herhaalde zijn visie dat het te vroeg is om te zeggen hoe beleidswijzigingen door de nieuw verkozen president Donald Trump en een door de Republikeinen geleid Congres volgend jaar de vooruitzichten voor de economie en rentetarieven zouden kunnen veranderen.

Bron: ABM Financial News

Meld u aan voor de Beursgorilla.nl dagelijkse nieuwsbrief

en blijf op de hoogte van de laatste ontwikkelingen op de beurs!

 
NLD25 914,26 +6,56 +0,72%
AEX 914,24 +6,58 +0,72%
US30^ 43.491,30 0,00 0,00%
Nasd100^ 21.443,30 0,00 0,00%

Stijgers en dalers

Actueel nieuws

Agenda

  1. 20-01 JDE Peet's N.V
    notering ex-dividend (Amsterdam)
  2. 20-01 Solvay SA
    notering ex-dividend
  3. 20-01 Verenigde Staten
    New York Stock Exchange gesloten
  4. 24-01 Signify NV
    Jaarresultaat 2024
  5. 28-01 NSI NV
    Jaarresultaat 2024
  6. Bekijk het volledige overzicht

Populair op Beursgorilla.nl