U bent nog niet ingelogd op Mijn BeursGorilla.

Inloggen

Aanmelden

Beeld: ABM Financial News

Olieprijzen bereikten hoogste niveau in zeven weken

(ABM FN-Dow Jones) De olieprijzen bereikten woensdag gedurende de handelssessie hun hoogste niveau in zeven weken om ten slotte iets lager te sluiten. Dit nadat optimisme over de vraag gedurende de zomer en zorgen over escalerende conflicten de koersen ondersteunden.

Bij een settlement van 85,07 dollar werd een vat Brentolie woensdag uiteindelijk 0,3 procent goedkoper.

De olieprijzen hebben zich de afgelopen twee sterk hersteld nadat onder meer een Oekraïense drone-aanval leidde tot een brand op een olieterminal in een grote Russische haven.

Ook nemen de spanningen in het Midden-Oostenweer toe. De Israëlische minister van Buitenlandse Zaken waarschuwde voor een mogelijke “totale oorlog” met de Libanese Hezbollah, dit terwijl de VS probeerden een breder conflict tussen Israël en de door Iran gesteunde groep te vermijden. Een escalerende oorlog riskeert verstoring van de aanvoer in de belangrijkste olieproducerende regio.

Volgens Hans van Cleef, energie-analist bij Publieke Zaken is de Brent olieprijs weer terug bij af, nadat de OPEC+ meeting op 2 juni een dip veroorzaakte. De afbouw van de vrijwillige productiebeperkingen werd aangekondigd, met de disclaimer dat alleen tot uitvoering over wordt gegaan als de marktcondities het toelaten.

Het OPEC+ marktaandeel en de marktbalans hebben hierbij prioriteit, eventueel ten koste van de prijs. Het in balans brengen van vraag en aanbod op de oliemarkt, het officiële doel van OPEC+, zal steeds lastiger worden in de toekomst, tenminste als Van Cleef de IEA-modellen mag geloven. Volgens Van Cleef is de kans echter klein dat de statische vraag- en aanbodprojecties van het energieagentschap uitkomen en wordt daar onvoldoende rekening mee gehouden in de IEA-modellen.

Bron: ABM Financial News

Meld u aan voor de Beursgorilla.nl dagelijkse nieuwsbrief

en blijf op de hoogte van de laatste ontwikkelingen op de beurs!

 

Vandaag in het nieuws

  1. Nieuwe renteverlaging in Zwitserland

    09:51, ABM Financial News
  2. Weinig spektakel op het Damrak

    09:12, ABM Financial News
  3. Adyen gaat samenwerken met Affirm in Verenigd Koninkrijk

    08:52, ABM Financial News
  4. Softbank neemt Ampere Computing over

    08:51, ABM Financial News
NLD25 924,05 +1,33 +0,14%
AEX 924,20 +1,45 +0,16%
US30^ 42.101,90 +126,10 +0,30%
Nasd100^ 19.845,90 +113,10 +0,57%

Stijgers en dalers

Actueel nieuws

Agenda

  1. 20-03 argenx SE
    Jaarverslag 2024
  2. 20-03 Brederode SA
    Jaarresultaat 2024
  3. 20-03 VEON Ltd
    Jaarresultaat 2024
  4. 21-03 Compagnie du Bois Sauvage SA
    Jaarverslag 2024
  5. 21-03 Warehouses Estates Belgium SCA
    Jaarverslag 2024
  6. Bekijk het volledige overzicht

Populair op Beursgorilla.nl