oranje gorilla Beursgorilla Markt MonitorMarkt Monitor

Arcelor juni 2025

171 Posts
Pagina: 1 2 3 4 5 6 ... 9 »» | Laatste | Omlaag ↓
  1. lefreaks 1 juni 2025 13:50
    Volgens Trump worden de Amerikaanse importheffingen op staal en aluminium vanaf 4 juni verhoogd van 25 naar 50%. Aandelen van Cleveland-Cliffs stegen na deze aankondiging afgelopen vrijdagavond met 30% in de nabeurshandel en de aandelen van Nucor en Steel Dynamics gingen meer dan 10% omhoog.
    Uiteraard zijn we benieuwd wat dit voor gevolgen heeft voor de koers van AM.
    Never a dull moment met deze president zullen we maar zeggen...
  2. forum rang 7 mvliex 1 2 juni 2025 08:48
    STEELBENCHMARKER PRICES May 26, 2025

    Dollars per Metric Tonne -- Pct Change
    (net ton) [gross ton] {Euros}

    Region: USA, East of the Mississippi
    Hot-rolled band: 993 (901) -2%
    Cold-rolled coil: 1215 (1102) -1%
    Standard plate: 1368 (1241) 0%
    Shredded scrap*: 372 [378] 0%
    #1 Heavy melting scrap: 317 [322] -5%
    #1 Busheling scrap: 420 [427] -2%

    Region: Mainland China***
    Hot-rolled band: 384 1%
    Cold-rolled coil: 455 -1%
    Rebar: 368 0%
    Standard plate: 414 0%

    Region: Western Europe
    Hot-rolled band: 715 {629} 0%

    Region: World Export Market
    Hot-rolled band: 450 -4%

    To receive SteelBenchmarker graphic and tabular price history, register as a "provider" at www.steelbenchmarker.com.
    NOTES: E-mailed May 29, 2025 at 9:00 a.m. to Non-Provider Receivers. The first price release was for April 10, 2006.
    If a product is not listed or a price is not indicated, fewer than ten (10) price inputs were received at this time.
    Prices are: USA -- FOB mill; Western Europe and China -- Ex-works; and World Export Market -- FOB port of export. For USA steel scrap -- delivered to the steel plant. *For shredded scrap the region is "for all but the West Coast".
    For product specifications go to www.steelbenchmarker.com/specifications.
    *** SteelHome's non-steelbenchmarker derived average price for each product is the determinant of the Chinese ex-works benchmark price. It is published for comparative purposes.
  3. forum rang 7 mvliex 1 2 juni 2025 10:36
    Europese industrie zwaar geraakt door Trump-tarieven, waarschuwt CEO Salzgitter

    Reuters
    op maandag 2 juni 2025

    DUISBURG/FRANKFURT (Reuters) - Salzgitter, de op een na grootste staalproducent van Duitsland, waarschuwde maandag dat het handelsbeleid van Washington een zware klap uitdeelt aan de Europese industrie, nadat de Amerikaanse regering plannen had aangekondigd om de invoertarieven op staal te verdubbelen tot 50%.

    "Het grillige tariefbeleid van de VS treft de Europese economie hard – vooral Duitsland," zei Salzgitter-CEO Gunnar Groebler in een schriftelijke verklaring.

    Het aandeel van Salzgitter daalde, samen met die van grotere Europese sectorgenoten als Thyssenkrupp en ArcelorMittal; allen verloren tussen de 0,5 en 2,1%.

    Groebler gaf aan dat er naast de directe tarieven op export naar de Verenigde Staten ook sprake was van toegenomen importdruk op de EU-markt als gevolg van stijgende volumes goedkoper Aziatisch staal in Europa.

    Volgens de Duitse staalvereniging was de Verenigde Staten goed voor zo'n vijfde - ofwel 4 miljoen ton - van de Europese staalexport buiten de EU, waarmee het de belangrijkste exportmarkt is.

    "Een verhoging van de invoerrechten op staal in de VS tot 50% zou de Europese Commissie moeten aanzetten haar inspanningen om de maatregelen onder het Staal- en Metaalactieplan uit te voeren te versnellen," aldus Groebler.

    (Verslag door Tom Kaeckenhoff en Christoph Steitz, redactie door Friederike Heine)
    ReutersBron: Reuters. Dit artikel is automatisch vertaald. Bekijk het originele artikel.

    www.iex.nl/Nieuws/821708/Europese-ind...
  4. Judge 2 juni 2025 12:10
    Inkopen? Dit aandeel zakt meer dan het stijgt!! Kunt elke week inkopen, banken worden er rijk van
  5. forum rang 7 mvliex 1 2 juni 2025 13:04
    quote:

    Judge schreef op 2 juni 2025 12:10:

    Inkopen? Dit aandeel zakt meer dan het stijgt!! Kunt elke week inkopen, banken worden er rijk van
    Misschien kijk je verkeerd? Stond minder dan twee maanden geleden onder de 22.
  6. forum rang 7 mvliex 1 2 juni 2025 13:06
    1 hour ago
    Trump's New Tariff Hike Roils Global Steel Stocks

    By
    WSJ Staff

    President Trump plans to double duties on steel and aluminum imports.

    President Trump's move to double steel and aluminum tariffs to 50% from Wednesday is making waves:

    Shares in American steelmakers jumped in premarket trading Monday. Cleveland-Cliffs (CLF) recently stood 25% higher, Steel Dynamics (STLD) advanced 14%, and Nucor (NUE) gained 11%.

    U.S. Steel (X) was little changed. President Trump unveiled the higher duties at a rally Friday promoting a $14 billion deal between Japan's Nippon Steel and U.S. Steel, which he said would ensure U.S. control over the company.

    Nippon Steel shares retreated more than 1.5% in Tokyo, while South Korea's Posco fell 2.4%.

    European-listed steel stocks were mixed. Shares in Thyssenkrupp and ArcelorMittal edged lower, while those in SSAB and Acerinox, which both have U.S. operations, rose.

    finance.yahoo.com/m/7f15ed9a-70a3-3ee...
  7. forum rang 7 mvliex 1 2 juni 2025 16:04
    quote:

    lefreaks schreef op 2 juni 2025 15:27:

    Het favoriete aandeel voor juni is ASML, gevolgd door Shell, NN Group en Ahold Delhaize.

    Wegblijven is het deze maand vooral bij Philips en ArcelorMittal.

    www.iex.nl/nieuws/821752/Beursblik-we...
    Ze zitten er al zolang naast dat ze het qua kansberekening nu wel vol moeten blijven houden.
    ;-))
  8. forum rang 10 voda 2 juni 2025 22:32
    Beursupdate: AEX op Wall Street
    02-jun-2025 22:30

    Alle aandelen hoger.

    (ABM FN-Dow Jones) Op Wall Street zijn maandag alle acht AEX-genoteerde fondsen ten opzichte van het slot in Amsterdam hoger gesloten.

    Aegon (+0,6%)
    ArcelorMittal (+0,3%)
    ASML (+0,9%)
    ING Groep (+0,2%)
    Philips (+0,3%)
    RELX (+0,3%)
    Royal Dutch Shell (+0,1%)
    Unilever (+0,2%)

    Euro/dollar: 1,1445

    Op basis van de bovenstaande koersuitslagen zou de AEX index, die sloot op 918,36 punten, zijn geëindigd op 919,87 punten.
  9. forum rang 4 03har 3 juni 2025 08:27
    quote:

    lefreaks schreef op 1 juni 2025 13:50:

    Volgens Trump worden de Amerikaanse importheffingen op staal en aluminium vanaf 4 juni verhoogd van 25 naar 50%. Aandelen van Cleveland-Cliffs stegen na deze aankondiging afgelopen vrijdagavond met 30% in de nabeurshandel en de aandelen van Nucor en Steel Dynamics gingen meer dan 10% omhoog.
    Uiteraard zijn we benieuwd wat dit voor gevolgen heeft voor de koers van AM.
    Never a dull moment met deze president zullen we maar zeggen...
    Koersen gisteren! Geen lucky day voor Arcelor! (Logische importeerd in US)
  10. forum rang 6 christo1 3 juni 2025 19:34
    quote:

    03har schreef op 3 juni 2025 08:27:

    [...]

    Koersen gisteren! Geen lucky day voor Arcelor! (Logische importeerd in US)
    Zouden we ook zo'n koersstijging krijgen voor arcelormittal indien de EU een gelijknamige beslissing nemen om hun staalmarkt af te schermen?

    03Har, ik kan je volgen dat arcelormittal USA staal momenteel nog moet importeren, maar in de nabije toekomst zal de eerste EAF furnace calvert zelf kunnen voorzien van staal samen met de HBI fabriek in Texas.

    Hopelijk snel duidelijkheid omtrent de overname US Steel door Nippon Steel en hoe de zaken dan zitten voor de JV calvert tussen arcelormittal en Nippon Steel.

    Indien arcelormittal de JV calvert in handen zou krijgen, zie ik arcelormittal snel een beslissing nemen om de tweede EAF furnace te plaatsen mede bepaald door Trump zijn tarieven op buitenlands staal.

    We zullen bij de Q2 resultaten meer weten wat de impact zal zijn van Trump zijn tarieven op staal.

    Morgen vind een belangrijke meeting plaats tussen de VS en EU omtrent de handelsbetrekkingen, misschien kan de hete angel uit die 50% staaltarieven gehaald worden.

    03Har, de VS is toch voor een stuk afhankelijk van staalimport omdat ze momenteel zelf te weinig staal produceren dus Trump schiet in zijn eigen voet, een nieuwe uitbreiding of nieuwe furnace bouw je niet op een paar maanden.

    Ik denk wel dat arcelormittal hun investeringen in Canada en Mexico uit stellen of stopzetten totdat er volledige duidelijkheid is over Trump zijn staaltarieven, Trump heeft zijn eigen onderhandelde USMCA verdrag de vuilbak ingekieperd, kan dit zomaar of komt er hier ook een onderhandelde oplossing in juli?
  11. Judge 3 juni 2025 19:38
    quote:

    mvliex 1 schreef op 2 juni 2025 13:04:

    [...]Misschien kijk je verkeerd? Stond minder dan twee maanden geleden onder de 22.
    Heb spijtig genoeg niet de glazen bol zoals vele van jullie. Die steeds op het laagste kopen en op een top verkopen.
  12. forum rang 4 03har 3 juni 2025 21:35
    #Christo,

    Calvert heeft een walscapaciteit van 6 MTA.
    Dit moet worden gevuld met de 1,5 MTA HBI uit Texas
    Verder met de nieuwe EAF met een capaciteit van 1,5 MTA
    Blijft dus nog een rest capaciteit over van 3 MTA.
    Een deel hiervan 0,2 MTA wordt ingevuld door uitwals contracten van o.a R.V. Staal van Outokumpu welke op hetzelfde terrein in Calvert zit.
    Blijft over 2,8 MTA welke moet komen uit Canada, Mexico en de uitbreiding in Brazilie (welke nu nog in de ho stand staat!)
    De tweede voorgenomen EAF heeft een capaciteit van slechts 0,15 MTA maar tevens wordt hier een uitgebreide wals/gloeistraat achter gebouwd. Deze installatie is reeds aanbesteed.
    Deze walsstraat en gloeistraat zal een grotere capaciteit krijgen dan de ervoor geplaatste EAF en zal waarschijnlijk het uitwals contract RVS overnemen.

    Strategie/Toekomst.
    Door vriend Truimp zal Arcelor de strategie moeten worden aangepast. Door de verkoop van alle hoogovens destijds aan Cliff’s zette Mittal jr. alle troeven in op schoner staal uit nieuwe installaties in Mexico en Brazilie.
    Nu, echter komt alles in een ander daglicht te staan, Trump geeft niets om schoon staal, CO2 enz. Produceren in de US is nu het credo. Arcelor gaat dit invullen door de behalve staal capaciteit uitbreiden maar ook o.a met de downstream capaciteit uit te breiden/aankopen.
    Aankoop HBI installatie in Texas was een mooi begin, tevens komen nu de investeringen in Brazilie ook picture, deze nieuwbouw plannen lopen echter niet zoals het moest, ze zijn zelfs gestopt. Er wordt nu vooral ingezet op uitbreiding in Texas en Calvert.

    U.S. Maakt ruwweg 80 MTA staal,
    U.S. importeerd 26 MTA staal.
    U.S. Exporteerd 9 MTA staal

    03haR
  13. gerard45 3 juni 2025 21:50
    quote:

    03har schreef op 3 juni 2025 21:35:

    #Christo,

    Calvert heeft een walscapaciteit van 6 MTA.
    Dit moet worden gevuld met de 1,5 MTA HBI uit Texas
    Verder met de nieuwe EAF met een capaciteit van 1,5 MTA
    Blijft dus nog een rest capaciteit over van 3 MTA.
    Een deel hiervan 0,2 MTA wordt ingevuld door uitwals contracten van o.a R.V. Staal van Outokumpu welke op hetzelfde terrein in Calvert zit.
    Blijft over 2,8 MTA welke moet komen uit Canada, Mexico en de uitbreiding in Brazilie (welke nu nog in de ho stand staat!)
    De tweede voorgenomen EAF heeft een capaciteit van slechts 0,15 MTA maar tevens wordt hier een uitgebreide wals/gloeistraat achter gebouwd. Deze installatie is reeds aanbesteed.
    Deze walsstraat en gloeistraat zal een grotere capaciteit krijgen dan de ervoor geplaatste EAF en zal waarschijnlijk het uitwals contract RVS overnemen.

    Strategie/Toekomst.
    Door vriend Truimp zal Arcelor de strategie moeten worden aangepast. Door de verkoop van alle hoogovens destijds aan Cliff’s zette Mittal jr. alle troeven in op schoner staal uit nieuwe installaties in Mexico en Brazilie.
    Nu, echter komt alles in een ander daglicht te staan, Trump geeft niets om schoon staal, CO2 enz. Produceren in de US is nu het credo. Arcelor gaat dit invullen door de behalve staal capaciteit uitbreiden maar ook o.a met de downstream capaciteit uit te breiden/aankopen.
    Aankoop HBI installatie in Texas was een mooi begin, tevens komen nu de investeringen in Brazilie ook picture, deze nieuwbouw plannen lopen echter niet zoals het moest, ze zijn zelfs gestopt. Er wordt nu vooral ingezet op uitbreiding in Texas en Calvert.

    U.S. Maakt ruwweg 80 MTA staal,
    U.S. importeerd 26 MTA staal.
    U.S. Exporteerd 9 MTA staal

    03haR
    bedankt voor de reactie 03har,, maar het probleem is: wanneer gaat de aandeelhouder nou eens profiteren
    iedere keer van goed door dachte plannen van mittal en co, het doel van een ondernemening is toch eens een keer waarde creeren
171 Posts
Pagina: 1 2 3 4 5 6 ... 9 »» | Laatste |Omhoog ↑

Neem deel aan de discussie

Word nu gratis lid van Beursgorilla.nl

Al abonnee? Log in

Direct naar Forum

Zoek alfabetisch op forum

  1. A
  2. B
  3. C
  4. D
  5. E
  6. F
  7. G
  8. H
  9. I
  10. J
  11. K
  12. L
  13. M
  14. N
  15. O
  16. P
  17. Q
  18. R
  19. S
  20. T
  21. U
  22. V
  23. W
  24. X
  25. Y
  26. Z
Forum # Topics # Posts
Aalberts 466 7.352
AB InBev 2 5.576
Abionyx Pharma 2 29
Ablynx 43 13.357
ABN AMRO 1.582 53.407
ABO-Group 1 27
Acacia Pharma 9 24.692
Accell Group 151 4.132
Accentis 2 267
Accsys Technologies 23 11.748
ACCSYS TECHNOLOGIES PLC 218 11.686
Ackermans & van Haaren 1 197
Adecco 1 1
ADMA Biologics 1 34
Adomos 1 126
AdUX 2 457
Adyen 14 18.081
Aedifica 3 1.007
Aegon 3.258 323.742
AFC Ajax 538 7.118
Affimed NV 2 6.356
ageas 5.844 109.952
Agfa-Gevaert 14 2.098
Ahold 3.540 74.444
Air France - KLM 1.025 35.716
AIRBUS 1 13
Airspray 511 1.258
Akka Technologies 1 18
AkzoNobel 467 13.126
Alfen 17 27.407
Allfunds Group 4 1.624
Almunda Professionals (vh Novisource) 651 4.255
Alpha Pro Tech 1 17
Alphabet Inc. 1 446
Altice 106 51.198
Alumexx ((Voorheen Phelix (voorheen Inverko)) 8.487 114.835
AM 228 684
Amarin Corporation 1 133
Amerikaanse aandelen 3.846 246.427
AMG 972 136.276
AMS 3 73
Amsterdam Commodities 305 6.810
AMT Holding 199 7.047
Anavex Life Sciences Corp 2 515
Antonov 22.632 153.605
Aperam 92 15.301
Apollo Alternative Assets 1 17
Apple 5 405
Arcadis 252 9.028
Arcelor Mittal 2.038 321.685
Archos 1 1
Arcona Property Fund 1 303
arGEN-X 17 10.761
Aroundtown SA 1 230
Arrowhead Research 5 9.793
Ascencio 1 35
ASIT biotech 2 697
ASMI 4.108 40.003
ASML 1.767 120.009
ASR Nederland 21 4.550
ATAI Life Sciences 1 7
Atenor Group 1 548
Athlon Group 121 176
Atrium European Real Estate 2 199
Auplata 1 55
Avantium 33 15.738
Axsome Therapeutics 1 177
Azelis Group 1 88
Azerion 7 3.654