U bent nog niet ingelogd op Mijn BeursGorilla.

Inloggen

Aanmelden

Umicore 33,790 -0,130 -0,38%

Fundamentele analyse Umicore

Umicore is een wereldwijd materiaaltechnologie- en recyclagebedrijf dat zich toelegt op de toepassingsgebieden chemie, materiaalkunde, metallurgie en recyclage. De activiteiten zijn gericht op vier business groups. "Catalysis" levert autokatalysatoren voor benzine- en dieselvoertuigen voor lichte toepassingen en voor zware dieseltoepassingen, waaronder vrachtwagens en andere grote voertuigen. De groep produceert ook componenten op basis van edele metalen voor gebruik in de fijnchemie, de biowetenschap en de farmaceutische industrie. De meerderheid van de "Energy Materials" producten zijn hoogzuivere metalen, legeringen, verbindingen en technische producten op basis van kobalt, germanium, nikkel en indium. "Performance Materials" is georganiseerd rond de business units Zinc Chemicals, Electroplating, Platinum Engineered Materials, Technical Materials en Building Products. "Recycling" behandelt complexe afvalstromen die edele en andere non-ferrometalen bevatten.

Gegevens Umicore

  • 11.050
  • 240.870
  • 5,23
  • 12,12
  • 2,95
  • 19,88
  • 35,75

NAW Gegevens Umicore

  • 31 Broekstraat
  • 1000
  • Brussels
  • Belgium
  • +32 (0)2 227 7111
  • +32 (0)2 227 7900
  • www.umicore.com
  • ir@umicore.com

Kerncijfers Umicore

Kerncijfers 2021202020192018
Omzet (mln.) 24.232,5220.791,4817.606,2013.818,34
EBITDA (mln.) 1.217,72667,09755,08700,28
Bedrijfs resultaat (mln.) 878,94304,59447,51473,12
Resultaat voor belasting (mln.) 805,99195,06395,91431,08
Netto winst (mln.) 618,96130,53287,79316,98
Winst per aandeel 2,570,541,201,32
Koers winst verhouding 13,9172,7636,1326,41
Dividend per aandeel 0,800,750,380,75
Dividend rendement 2,24%1,91%0,88%2,15%

Balans Umicore

Balans (mln.) 2021202020192018
Materiële activa 2.351,132.163,662.094,701.601,90
Immateriële activa 339,85346,89370,90337,30
Financiële activa 169,26148,19161,50159,40
Vaste activa 3.102,772.895,692.810,202.246,20
Voorraden 2.869,072.718,092.462,302.308,10
Debiteuren 1.375,771.344,371.171,84871,04
Overige vorderingen 46,7639,5545,4061,70
Liquide middelen 1.194,441.010,31271,70285,10
Vlottende activa 5.942,475.445,204.213,203.807,10
Totaal activa 9.045,248.340,897.023,396.053,31
Gewoon kapitaal 3.112,882.557,182.593,472.609,41
Preferent kapitaal -196,37-367,83-334,53-277,69
Aandeel van derden 54,3964,6767,0049,90
Langlopende schulden 2.398,402.359,901.686,801.185,38
Kortlopende schulden 3.479,573.359,142.676,102.208,59
Totaal passiva 9.045,248.340,897.023,396.053,31

Overige data Umicore

2021202020192018
Aantal werknemers 11.05010.85911.15210.419
Aantal uitstaande aandelen (x 1000) 240.870240.590246.400246.400
Cashflow per aandeel 5,232,201,94-0,11
Intrinsieke waarde per aandeel 12,129,8810,169,86
Koers Intrinsieke waarde verhouding 2,953,984,273,54
Rendement eigen vermogen (%) 19,885,1011,1012,15
Koers einde boekjaar 35,7539,2943,3634,86

Raad van bestuur Umicore

  • Mathias Miedreich
  • Filip Platteeuw
  • Thomas Leysen
  • Frank Daufenbach
  • Karel Vinck
  • Eric Meurice
  • Ines Kolmsee
  • Birgit Behrendt
  • Koenraad Debackere
  • Françoise Chombar
  • Laurent Raets
  • Mark Garrett
  • Mario Armero
  • Denis Goffaux
  • Ralph Kiessling
  • Géraldine Nolens
  • Bart Sap

Umicore

Stijgers en dalers

Actueel nieuws

Agenda

  1. 30-06 Duitsland
    Werkgelegenheid Duitsland
  2. 30-06 Duitsland
    Werkloosheid Duitsland
  3. 30-06 Belgie
    Werkloosheid België - May 2022
  4. 30-06 Belgie
    Producentenprijsindex België - May 2022
  5. 30-06 Belgie
    Betalingsbalans België - Q1 2022
  6. Bekijk het volledige overzicht

Populair op BeursGorilla.nl