U bent nog niet ingelogd op Mijn BeursGorilla.

Inloggen

Aanmelden

SBM Offshore 15,160 -0,080 -0,52%

Fundamentele analyse SBM Offshore

SBM Offshore NV (voorheen HC Caland NV) is een Nederlands moederbedrijf van internationale bedrijven, aktief als toeleveranciers in de olie en gasboringen en bedrijvigheden op zee.Sinds de 1950's heeft SBM zich gespecialiseerd in het 'enkel punt afmeren', het dynamisch positioneren van van boortorens en zware zeekranen. Actueel ontwerpt, levert en installeert de holding laad en los materiaal voor olie en gasproduktie van de energiesector. SBM Offshore levert zijn klanten 'klaar voor gebruik' systemen of baadt de uit onder huurcontract. Hierdoor zijn de bezigheden van de groep onderverdeeld in 'Lease and Operate' en 'Turnkey'.

Gegevens SBM Offshore

  • 4.574
  • 189.810
  • -0,67
  • 12,58
  • 1,24
  • 5,52
  • 15,57

NAW Gegevens SBM Offshore

Kerncijfers SBM Offshore

Kerncijfers 2020201920182017
Omzet (mln.) 3.496,003.399,002.240,001.861,00
EBITDA (mln.) 1.044,001.010,001.097,00823,00
Bedrijfs resultaat (mln.) 605,00742,00634,00345,00
Resultaat voor belasting (mln.) 365,00542,00384,0025,00
Netto winst (mln.) 191,00366,00212,00-155,00
Winst per aandeel 1,001,841,04-0,76
Koers winst verhouding 15,579,0212,43-23,15
Dividend per aandeel 0,890,760,370,25
Dividend rendement 5,72%4,58%2,86%1,42%

Balans SBM Offshore

Balans (mln.) 2020201920182017
Materiële activa 542,001.005,001.198,001.243,00
Immateriële activa 50,0023,0019,0042,00
Financiële activa 282,00325,006.385,006.603,00
Vaste activa 7.243,007.891,007.641,007.922,00
Voorraden 143,008,00101,0010,00
Debiteuren 115,00128,00175,00216,00
Overige vorderingen 7,0011,0011,0010,00
Liquide middelen 414,00506,00718,00957,00
Vlottende activa 3.842,002.396,002.351,003.085,00
Totaal activa 11.085,0010.287,009.992,0011.007,00
Gewoon kapitaal 2.556,002.748,002.634,002.501,00
Preferent kapitaal -296,00-238,00-99,42-54,42
Aandeel van derden 905,00865,00978,001.058,00
Langlopende schulden 5.050,004.926,004.545,004.935,00
Kortlopende schulden 2.574,001.748,001.835,002.514,00
Totaal passiva 11.085,0010.287,009.992,0011.007,00

Overige data SBM Offshore

2020201920182017
Aantal werknemers 4.5744.4394.1034.150
Aantal uitstaande aandelen (x 1000) 189.810198.570205.670205.670
Cashflow per aandeel -0,67-1,118,014,64
Intrinsieke waarde per aandeel 12,5813,0812,4411,91
Koers Intrinsieke waarde verhouding 1,241,271,041,48
Rendement eigen vermogen (%) 5,5210,138,05-6,20
Koers einde boekjaar 15,5716,5912,9317,59

Raad van bestuur SBM Offshore

  • Bruno Chabas
  • Douglas Wood
  • Erik Lagendijk
  • Floris Deckers
  • Philippe Barril
  • Sietze Hepkema
  • Francis Gugen
  • Cheryl Richard
  • Laurence Mulliez
  • B. Bajolet
  • Roeland Baan
  • Tom Ehret

SBM Offshore

Stijgers en dalers

Actueel nieuws

Agenda

  1. 20-09
    Japan
    Tokyo Stock Exchange gesloten
  2. 21-09
    Belgie
    Consumentenvertrouwen België - Sep 2021
  3. 21-09
    Verenigde Staten
    Detailhandel Verenigde Staten - Johnson Redbook Retail Sales Index
  4. 21-09
    Verenigde Staten
    Detailhandel Verenigde Staten - Johnson Redbook Retail Sales Index
  5. 21-09
    Nederland
    Vastgoed Nederland - Sep 2021
  6. Bekijk het volledige overzicht

Populair op BeursGorilla.nl