WEEKOVERZICHT
Muntjes nb
Weekoverzicht: twijfel over herstel Week 24
De afgelopen week werd bekend dat 10 Amerikaanse banken gaan beginnen om de staatssteun terug te betalen. En er werd getwijfeld of er al echt gesproken kan worden van een herstellende economie.

Maandag opende de AEX lager. En Fugro maakte bekend het Australische Tenix LADS te willen kopen. Verder werd bekend dat er een conflict bestaat tussen Fortis Holding en Fortis Bank Nederland. Fortis Bank Nederland spande maandag een kort geding aan tegen Fortis Holding over het conflict. En het aantal vacatures in de bouw neemt verder af. Volgens het Economisch Instituut Bouwnijverheid waren er eind april bijna geen vacatures meer in deze sector. Partrust ging in beroep tegen het faillissement dat de rechtbank in Breda vorige maand heeft uitgesproken .

Dinsdag opende de AEX hoger. En Aegon bleek een deel van de staatssteun die het bedrijf ontving, snel te willen aflossen. De verzekeraar wil voor 1 december 1 miljard euro terug betalen aan de Nederlandse staat. Verder werd bekend dat de verkoop van Chrysler nog even uitgesteld wordt. Schuldeisers van de Amerikaanse autofabrikant hadden bezwaar gemaakt tegen de verkoop aan Fiat. Dinsdagmiddag werd bekend dat 10 Amerikaanse banken 68 miljard dollar mogen gaan terugbetalen aan de Amerikaanse overheid.

De AEX opende woensdag weer hoger. De olieprijs steeg boven de 71 dollar, nadat die dinsdag voor het eerst in zeven maanden boven de 70 dollar was gesloten. De olieprijs steeg vooral doordat er gespeculeerd wordt op herstel van de economie. En vermogensbeheerder Schretlen & Co, een dochter van Rabobank, heeft zijn klanten gecompenseerd voor verlies door de affaire Madoff. Woensdag werd dan toch de verkoop van Chrysler aan Fiat afgerond. En Cees Maas zei dat ING niet in de problemen gekomen zou zijn als het geen beursgenoteerd bedrijf was geweest. De bank had dan volgens hem geen beroep hoeven doen op staatssteun. En de politieke partijen PvdA en CDA willen aandeelhouders belonen als zij hun geld voor langere tijd in een bedrijf steken. Voor die aandeelhouders zou een loyaliteitsdividend uitgekeerd moeten worden.

Donderdag opende de AEX bijna vlak. En de Japanse economie bleek iets minder hard gekrompen te zijn in het eerste kwartaal dan in eerste instantie werd gedacht. En hoewel er ook in Amerika tekenen van herstel zijn ziet de Fed geen echte verbetering. Daarom zal de Amerikaanse centrale bank waarschijnlijk nog een lage rente hanteren. Ook in Nederland was er nieuws over economische krimp. DNB publiceerde nieuwe ramingen en daaruit bleek dat de Nederlandse economie dit jaar met 5,4% zak krimpen. Daarnaast loopt de werkloosheid door de recessie op tot 8 a 9%. Verder bleek donderdag dat de Nederlandse Vereniging van Banken de aanbevelingen van de commissie Maas wil verankeren in de wet.

Vrijdag opende de AEX weer iets lager. En volgens Wellink van DNB zitten banken niet op hun geld. Hij zei dat donderdag in het tv-programma Nova. Verder was er nieuws rond Barclays. Die bank verkoopt haar vermogensbeheerstak voor 13,5 miljard dollar aan BlackRock. Volgens Gerard Kleisterlee, topman van Philips, rekent het concern nog niet op herstel in het tweede kwartaal. Volgens hem is de recessie zwaar en diep en is herstel nog niet in zicht. De OPEC denkt daar heel anders over. Volgens de organisatie van olie exporterende landen heeft de oliemarkt vanaf nu minder te lijden onder de recessie.



Joop van Vlerken



Stem / voeg toe:

nujij.nl ekudos msn-reporter  delecious.com digg google 

rss-feed
 


Gratis nieuwsbrief ontvangen? klik hier





INDICES     VALUTA
stijgers STIJGERS
Ahold 9.42 0.43%
     
     
     
dalers DALERS
Ten Cate 18.72 -11.1%
ArcelorMitta 11.12 -6.12%
Aperam 9.31 -6.02%
SBM Offshore 11.11 -5.65%
Streaming koersen: AEX, AMX, AScX
Brand New Day: Pensioen? Zelf doen!
meer dan 50%* rendement met film !
Synvest Beleggingsfondsen 7,8%
Beleg bij Synvest al vanaf € 3.950,-  voor een solide rendement. Geen emissiekosten. Meer »
Investeer nú in film!
Beleg € 12.500,- in film met 220% aftrek en mogelijk meer dan 50% rendement. Meer »
spaarrente HOOGSTE SPAARRENTE
Spaarrekening   Max. Informatie
SNS Bank positief 4.75 %
NIBC Direct positief 4.30 %
SNS Bank positief 4.00 %
WestlandUtrecht positief 4.00 %
Reaal positief 4.00 %
Toon alle spaarrekeningen »
BELEGGINGSKANSEN
In de rubriek "Beleggingskansen" laat BeursGorilla een beleggingsprofessional aan het woord. Die vertelt u waar de beleggingskansen van dit moment liggen.
Ronald Doeswijk 8-5-2012
Ronald Doeswijk Ronald Doeswijk is hoofdstrateeg bij Robeco.
Als hoofdstrateeg is hij verantwoordelijk voor de economische visie en de visie van de vermogensbeheerder op de financiƫle markten.
Tjerk Smelt 14-12-2011
Tjerk Smelt Tjerk Smelt is oprichter van Helder Vermogensbeheer.
Daarnaast is hij senior vermogensbeheerder bij DCA-Vermogensbeheer, een vermogensbeheerder gericht op Agrarisch Nederland.
Meer Beleggingskansen >>
Actuele rente top 10   Rente Informatie
De Hypotheekshop positief 2.84 %
Woonlife positief 2.87 %
OHRA positief 3.15 %
AEGON positief 3.20 %
Delta Lloyd positief 3.20 %
OBVION positief 3.40 %
SNS Bank positief 3.45 %
Florius positief 3.50 %
Woonfonds positief 3.50 %
Bank of Scotland positief 3.55 %
naar hypotheekrente overzicht »
Actuele rente top 10   Rente Informatie
Directa.nl positief 5.60 %
Freo positief 5.80 %
OHRA positief 6.30 %
SNS Bank positief 7.59 %  
Comfort Leningen positief 7.90 %
ABN AMRO positief 8.40 %  
Regio Bank positief 8.50 %  
Rabobank positief 8.50 %  
ING Bank positief 8.60 %  
DHB Bank positief 8.90 %  
naar leenrente overzicht »
Actuele rente top 10   Rente Informatie
ABN Amro positief 5.00 %  
OHRA positief 4.00 %  
AEGON Bank positief 3.00 %  
SNS Bank positief 2.85 %
Bank of Scotland positief 2.80 %
WestlandUtrecht positief 2.80 %
MoneYou positief 2.75 %
MoneYou positief 2.75 %
Reaal positief 2.75 %
SNS Bank positief 2.75 %
naar spaarrente overzicht »