Nieuws Artikelen
Cornelis van zutven
Vliegende schotels zijn hier 10-8-2007
Had Jules Vernes diep inzicht in de toekomst van de mensheid of bevielen zijn verhalen de mensheid op een dusdanige manier dat onze toekomst erdoor gevormd is? Beide kanten zijn min of meer waar, maar vooral was de schrijver goed op de hoog...
Had Jules Vernes diep inzicht in de toekomst van de mensheid of bevielen zijn verhalen de mensheid op een dusdanige manier dat onze toekomst erdoor gevormd is? Beide kanten zijn min of meer waar, maar vooral was de schrijver goed op de hoogte van de technologische voortgang en wat daarvan in het verlengde zou liggen. Het Amerikaanse bedrijf Moller International wil een nieuw tot voor kort fictief voertuig op de markt brengen; de vliegende schotel. Vliegen de Jetsons straks over de A2?

De schotel, die feitelijk 'gewoon' een hovercraft is, heet M200G Volantor en is in staat tot 3 meter hoog boven het land of het water te zweven met een snelheid tot wel 160 km/u. Het geniet dus alle voordelen van de hovercraft, met als voornaamste pluspunt dat verschillende soorten terrein begaanbaar zijn. Moller is al langer op dit gebied actief en bouwde onder de skycar, een van de vertical landing and take-off aircrafts (VTOLS) die Moller produceerde. Met dergelijke toestellen kan zowel horizontaal als verticaal opgestegen en geland worden. Acht propellers creëren de luchtstroom waarop de Volantor zich voortbeweegt. Het ontwerp is ontleend aan de 'gezinswagen' waarmee de familie Jetson in de gelijknamige tekenfilmreeks rondvlogen.

Curiositeit of nuttig?
Hoewel het toestel vooralsnog alleen ter demonstratie van stal mag worden gehaald, wil Moller beslist de markt op. De benodigde licenties zegt het bedrijf zo goed als rond te hebben, zodat in 2008 de consument zelf met schotel de weg op kan. In de VS, Nederland en vele andere landen gelden echter beperkingen voor het gebruik van de hovercrafts; slechts specifiek aangewezen locaties zijn toegankelijk, vooral omwille van de veiligheid voor het verkeer. Daarnaast kan de hovercraft vele terreinen aan, maar kan bijvoorbeeld zelf wel schade toebrengen aan beplanting of kleine dieren. Heel waarschijnlijk is het niet dat de wereld binnenkort massaal in de hovercraft stapt; vooral als curiositeit scoort de Volantor goed. Daarnaast zou het toestel wel veel waarde kunnen hebben als reddingsvoertuig voor brandweer of kustwacht of als bedrijfsvervoermiddel in moeilijk begaanbare delen van de Aarde. Op www.moller.com is een opmerkelijk demonstratiefilmpje te zien.



Cornelis van Zutven



Stem / voeg toe:

nujij.nl ekudos msn-reporter  delecious.com digg google 

rss-feed
 


Gratis nieuwsbrief ontvangen? klik hier





INDICES     VALUTA
stijgers STIJGERS
Ahold 9.42 0.43%
     
     
     
dalers DALERS
Ten Cate 18.72 -11.1%
ArcelorMitta 11.12 -6.12%
Aperam 9.31 -6.02%
SBM Offshore 11.11 -5.65%
Streaming koersen: AEX, AMX, AScX
Volg automatisch de Trendscore portefeuille
Nederlands retailvastgoed met 1e hypotheekrecht
Synvest Beleggingsfondsen 7,8%
Beleg bij Synvest al vanaf € 3.950,-  voor een solide rendement. Geen emissiekosten. Meer »
Volg automatisch de Trendscore portefeuille
Met uw eigen account: Beleggen vanaf 5.000,- en zeer lage transactiekosten! Meer »
spaarrente HOOGSTE SPAARRENTE
Spaarrekening   Max. Informatie
SNS Bank positief 4.75 %
NIBC Direct positief 4.30 %
SNS Bank positief 4.00 %
WestlandUtrecht positief 4.00 %
Reaal positief 4.00 %
Toon alle spaarrekeningen »
BELEGGINGSKANSEN
In de rubriek "Beleggingskansen" laat BeursGorilla een beleggingsprofessional aan het woord. Die vertelt u waar de beleggingskansen van dit moment liggen.
Ronald Doeswijk 8-5-2012
Ronald Doeswijk Ronald Doeswijk is hoofdstrateeg bij Robeco.
Als hoofdstrateeg is hij verantwoordelijk voor de economische visie en de visie van de vermogensbeheerder op de financiƫle markten.
Tjerk Smelt 14-12-2011
Tjerk Smelt Tjerk Smelt is oprichter van Helder Vermogensbeheer.
Daarnaast is hij senior vermogensbeheerder bij DCA-Vermogensbeheer, een vermogensbeheerder gericht op Agrarisch Nederland.
Meer Beleggingskansen >>
Actuele rente top 10   Rente Informatie
De Hypotheekshop positief 2.84 %
Woonlife positief 2.87 %
OHRA positief 3.15 %
AEGON positief 3.20 %
Delta Lloyd positief 3.20 %
OBVION positief 3.40 %
SNS Bank positief 3.45 %
Florius positief 3.50 %
Woonfonds positief 3.50 %
Bank of Scotland positief 3.55 %
naar hypotheekrente overzicht »
Actuele rente top 10   Rente Informatie
Directa.nl positief 5.60 %
Freo positief 5.80 %
OHRA positief 6.30 %
SNS Bank positief 7.59 %  
Comfort Leningen positief 7.90 %
ABN AMRO positief 8.40 %  
Regio Bank positief 8.50 %  
Rabobank positief 8.50 %  
ING Bank positief 8.60 %  
DHB Bank positief 8.90 %  
naar leenrente overzicht »
Actuele rente top 10   Rente Informatie
ABN Amro positief 5.00 %  
OHRA positief 4.00 %  
AEGON Bank positief 3.00 %  
SNS Bank positief 2.85 %
Bank of Scotland positief 2.80 %
WestlandUtrecht positief 2.80 %
MoneYou positief 2.75 %
MoneYou positief 2.75 %
Reaal positief 2.75 %
SNS Bank positief 2.75 %
naar spaarrente overzicht »