Nieuws Artikelen
Loef
Visie 2009: Edward Loef 18-12-2008
Voor 2009 voorziet Edward Loef, technisch analist bij Theodoor Gilissen, een rally in de eerste helft van het jaar.

Voor 2009 voorziet Edward Loef, technisch analist bij Theodoor Gilissen, een rally in de eerste helft van het jaar. “De AEX zou dan kunnen stijgen tot 340-350 punten, de S&P 500 tot 1060 punten en de Dow Jones tot 10.000-10.500 punten.” De tweede helft van het jaar kunnen er volgens Loef weer flinke dalingen optreden. “We zijn de storm nog niet door, er zijn nog te veel mitsen en maren.”

Volgens Loef is er weinig om vrolijk over te zijn voor volgend jaar. Hij verwacht dat de AEX in de tweede helft van het volgende jaar de bodems van 2008 zal bereiken. “Als die bodem van 220 punten doorbroken wordt, kan de AEX nog wel de helft minder waard worden.” Volgens hem is er sprake van een trendbreuk na een stijgende trend van de AEX en andere indices van 25 jaar. “Dat kan twee dingen beteken. Ofwel we krijgen een scenario zoals in de jaren ’70 in Europa, waar we over een paar jaar heel weinig progressie boeken. De tweede mogelijkheid is de situatie in Japan in de jaren ’90, waar ze na wat op-en-neerbewegingen uiteindelijk nog lager uitkwamen.”

Trendbreuk
“Deze trendbreuk geeft een verslechtering aan voor de langere termijn”, aldus Loef. Hij doelt daarmee op de jaren na 2009. “De belegger gaat van uitbundige rendementen over de afgelopen jaren naar ondermaatse rendementen de komende jaren.” Hij adviseert aandelenbeleggers voorzichtig te werk te gaan. “Beleggers moeten dynamisch te werk gaan om te profiteren van rally’s.” Niet actieve beleggers doen er volgens hem dan ook niet verstandig aan in aandelen te stappen. “Als je geen actieve belegger bent, kun je voorlopig beter sparen. En doe dat bij een bank die staatsgaranties geeft of bij een bank met een Triple A-status.”

Kritiek punt
Ook in staatsobligaties liggen momenteel geen goede kansen, vindt de technisch analist. “De rente is nu zo laag, daar heb je weinig aan.” Volgens Loef is goud een van de weinige opties op dit moment. “Goud is redelijk waardevast gebleken en het is raar dat goud het afgelopen jaar nog niet veel aan waarde heeft ingeleverd.” Loef wil de hoop van beleggers niet de grond in boren. “Maar als de AEX volgend jaar door de 220 punten zakt, zou ik contact opnemen met mijn beleggingsadviseur. 220 punten is echt een kritiek punt voor verdere dalingen. De kans is groot dat de markt dan doordendert.”


Joop van Vlerken



Stem / voeg toe:

nujij.nl ekudos msn-reporter  delecious.com digg google 

rss-feed
 


Gratis nieuwsbrief ontvangen? klik hier





INDICES     VALUTA
stijgers STIJGERS
Ahold 9.42 0.43%
     
     
     
dalers DALERS
Ten Cate 18.72 -11.1%
ArcelorMitta 11.12 -6.12%
Aperam 9.31 -6.02%
SBM Offshore 11.11 -5.65%
Streaming koersen: AEX, AMX, AScX
Volg automatisch de Trendscore portefeuille
Investeer nú in de nieuwe oorlogsfilm (Jan Smit)!
Slim beleggen in fysiek goud en zilver
GoldRepublic biedt de financiële bescherming van fysiek eigendom. Meer »
Word een betere belegger!
Leer meer over Technische Analyse en handelssystemen op onze gratis seminars, schrijf u nu in! Meer »
spaarrente HOOGSTE SPAARRENTE
Spaarrekening   Max. Informatie
SNS Bank positief 4.75 %
NIBC Direct positief 4.30 %
SNS Bank positief 4.00 %
WestlandUtrecht positief 4.00 %
Reaal positief 4.00 %
Toon alle spaarrekeningen »
BELEGGINGSKANSEN
In de rubriek "Beleggingskansen" laat BeursGorilla een beleggingsprofessional aan het woord. Die vertelt u waar de beleggingskansen van dit moment liggen.
Ronald Doeswijk 8-5-2012
Ronald Doeswijk Ronald Doeswijk is hoofdstrateeg bij Robeco.
Als hoofdstrateeg is hij verantwoordelijk voor de economische visie en de visie van de vermogensbeheerder op de financiële markten.
Tjerk Smelt 14-12-2011
Tjerk Smelt Tjerk Smelt is oprichter van Helder Vermogensbeheer.
Daarnaast is hij senior vermogensbeheerder bij DCA-Vermogensbeheer, een vermogensbeheerder gericht op Agrarisch Nederland.
Meer Beleggingskansen >>
BEURSGORILLA NIEUWSBRIEF
Altijd op de hoogte zijn? Selecteer dan nu welke
gratis nieuwsbrieven u wilt ontvangen en meld u aan!
BeursGorilla Daily
BeursGorilla Week Bulletin
BeursGorilla Weekagenda
BeursGorilla Koopadviezen
BeursGorilla Dossier
Naam
E-mail