|
|
|
|
|
Laatste nieuws |
Nieuws deze week |
Weekoverzicht |
Dagcommentaar |
Recente persberichten |
Agenda
Nieuwsbrief
|
|

|
Visie 2009: Edward Loef
18-12-2008
Voor 2009 voorziet Edward Loef, technisch analist bij Theodoor Gilissen, een rally in de eerste helft van het jaar.
|
Voor 2009 voorziet Edward Loef, technisch analist bij Theodoor Gilissen, een rally in de eerste helft van het jaar. “De AEX zou dan kunnen stijgen tot 340-350 punten, de S&P 500 tot 1060 punten en de Dow Jones tot 10.000-10.500 punten.” De tweede helft van het jaar kunnen er volgens Loef weer flinke dalingen optreden. “We zijn de storm nog niet door, er zijn nog te veel mitsen en maren.”
Volgens Loef is er weinig om vrolijk over te zijn voor volgend jaar. Hij verwacht dat de AEX in de tweede helft van het volgende jaar de bodems van 2008 zal bereiken. “Als die bodem van 220 punten doorbroken wordt, kan de AEX nog wel de helft minder waard worden.” Volgens hem is er sprake van een trendbreuk na een stijgende trend van de AEX en andere indices van 25 jaar. “Dat kan twee dingen beteken. Ofwel we krijgen een scenario zoals in de jaren ’70 in Europa, waar we over een paar jaar heel weinig progressie boeken. De tweede mogelijkheid is de situatie in Japan in de jaren ’90, waar ze na wat op-en-neerbewegingen uiteindelijk nog lager uitkwamen.”
Trendbreuk “Deze trendbreuk geeft een verslechtering aan voor de langere termijn”, aldus Loef. Hij doelt daarmee op de jaren na 2009. “De belegger gaat van uitbundige rendementen over de afgelopen jaren naar ondermaatse rendementen de komende jaren.” Hij adviseert aandelenbeleggers voorzichtig te werk te gaan. “Beleggers moeten dynamisch te werk gaan om te profiteren van rally’s.” Niet actieve beleggers doen er volgens hem dan ook niet verstandig aan in aandelen te stappen. “Als je geen actieve belegger bent, kun je voorlopig beter sparen. En doe dat bij een bank die staatsgaranties geeft of bij een bank met een Triple A-status.”
Kritiek punt Ook in staatsobligaties liggen momenteel geen goede kansen, vindt de technisch analist. “De rente is nu zo laag, daar heb je weinig aan.” Volgens Loef is goud een van de weinige opties op dit moment. “Goud is redelijk waardevast gebleken en het is raar dat goud het afgelopen jaar nog niet veel aan waarde heeft ingeleverd.” Loef wil de hoop van beleggers niet de grond in boren. “Maar als de AEX volgend jaar door de 220 punten zakt, zou ik contact opnemen met mijn beleggingsadviseur. 220 punten is echt een kritiek punt voor verdere dalingen. De kans is groot dat de markt dan doordendert.”
Joop van Vlerken
|
|
|
|
Koers Informatie |
Valuta en wisselkoers |
Beleggingsfonds |
Koersen buitenland
Laatste nieuws |
Koop advies |
Financiële agenda |
Video nieuws |
Technische analyse
|
|
|
| Spaarrekening |
|
Max. |
Informatie |
|
| SNS Bank |
 |
4.75 % |
 |
| NIBC Direct |
 |
4.30 % |
 |
| SNS Bank |
 |
4.00 % |
 |
| WestlandUtrecht |
 |
4.00 % |
 |
| Reaal |
 |
4.00 % |
 |
| Toon alle spaarrekeningen » |
|
|
 |
|
 |
|
In de rubriek "Beleggingskansen" laat BeursGorilla een beleggingsprofessional aan het woord. Die vertelt u waar de beleggingskansen van dit moment liggen. |
|
|
|
|
|
|
|
Ronald Doeswijk |
8-5-2012 |
|
 |
Ronald Doeswijk is hoofdstrateeg bij Robeco. Als hoofdstrateeg is hij verantwoordelijk voor de economische visie en de visie van de vermogensbeheerder op de financiële markten. |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tjerk Smelt |
14-12-2011 |
|
 |
Tjerk Smelt is oprichter van Helder Vermogensbeheer. Daarnaast is hij senior vermogensbeheerder bij DCA-Vermogensbeheer, een vermogensbeheerder gericht op Agrarisch Nederland. |
|
|
|
|
Meer Beleggingskansen >> |
|
 |
|
 |
| BEURSGORILLA NIEUWSBRIEF |
Altijd op de hoogte zijn? Selecteer dan nu welke
gratis nieuwsbrieven u wilt ontvangen en meld u aan!
|
|
|
|
|
 |
|
 |
|
|
|