Achtergrond & Opinie
Holger weeda
Verval AMX komt voort uit risicobeheersing 10-7-2008
Holger Weeda, fondsmanager van ABN AMRO, gaat in op het relatief grotere verval van de AMX ten opzichte van de andere indices.

Volgens Holger Weeda, Head of Dutch Equity en Fondsmanager van onder andere het ABN AMRO Netherlands Fund, was het relatief grote verval van de midkap ten opzichte van de andere Amsterdamse indices van de laatste weken verklaarbaar door het heersende beurssentiment: "Het verkopen van midkaps uit een fonds met behoud van largekaps draagt bij aan de verbetering van het risicoprofiel." Toch gelooft Weeda dat over een langere periode de AScX een grotere correctie door zal maken aangezien beleggers smallkaps het meest risicovol vinden in dit soort tijden.

 

"Het is niet ongebruikelijk om binnen een fonds of portefeuille ervoor te kiezen om in tijden zoals deze het risicoprofiel bij te stellen op het vlak van liquiditeit", aldus Weeda. "De largekaps zijn het meest liquide, dan volgen de midkaps en de smallkaps zijn het minst liquide. Wie dus het risico wil verminderen, kan ervoor kiezen om de minder liquide aandelen te verkopen. Smallkaps zijn in deze tijden niet liquide genoeg om in te bewegen en dus komt men momenteel uit bij de midkaps."

 

Kaasschaaf

Volgens Weeda is dit de reden dat de midkap de laatste weken harder terugviel dan de AEX of de AScX: "Men gaat als met een kaasschaaf te werk en werkt min of meer onwillekeurig posities uit de midkap weg. Dat heeft niets met de samenstelling van de AMX te maken of de prestaties van de noteringen, maar is dus vooral een manier om de liquiditeitspositie te verbeteren."

 

Verlies

Dat juist deze afgelopen weken grotere verliezen werden genoteerd op de Amsterdamse midkap dan op de andere indices ligt daarom meer aan de fase van de correctie die momenteel plaats vindt dan aan de aandelen: "We hebben een enorme volatiliteit gezien de laatste tijd die voortkwam uit een verandering in risicoperceptie en (winst)groeiverwachtingen bij beleggers. Dat gaat meestal in fasen en het proces lijkt nog niet voltooid."

 

AEX

"Ik geloof niet dat over de gehele correctie de midkap de grootste verliezer zal blijken te zijn. Als alles achter de rug is, denk ik dat de fundamentele ontwikkelingen in de wereldeconomie uiteindelijk de rendementen van de onderliggende aandelen hebben bepaald en daarmee welke index uiteindelijk het hardste geraakt blijkt te zijn. Wanneer de correctie voorbij is, weet niemand. Dat kan over een paar weken zijn, maar ook pas over enkele maanden."

Cornelis v. Zutven



Stem / voeg toe:

nujij.nl ekudos msn-reporter  delecious.com digg google 

rss-feed
 


Gratis nieuwsbrief ontvangen? klik hier





INDICES     VALUTA
stijgers STIJGERS
Ahold 9.42 0.43%
     
     
     
dalers DALERS
Ten Cate 18.72 -11.1%
ArcelorMitta 11.12 -6.12%
Aperam 9.31 -6.02%
SBM Offshore 11.11 -5.65%
Streaming koersen: AEX, AMX, AScX
SynVest Fondsen 7.8% rendement!
Nederlands retailvastgoed met 1e hypotheekrecht
Synvest Beleggingsfondsen 7,8%
Beleg bij Synvest al vanaf € 3.950,-  voor een solide rendement. Geen emissiekosten. Meer »
Rendement tot 12,9%
Beleg in 1e klas winkels in Nederland met 1e hypotheek- recht! Langjarig verhuurd (aan Hema, Bijenkorf en V&D). Meer »
spaarrente HOOGSTE SPAARRENTE
Spaarrekening   Max. Informatie
SNS Bank positief 4.75 %
NIBC Direct positief 4.30 %
SNS Bank positief 4.00 %
WestlandUtrecht positief 4.00 %
Reaal positief 4.00 %
Toon alle spaarrekeningen »
BELEGGINGSKANSEN
In de rubriek "Beleggingskansen" laat BeursGorilla een beleggingsprofessional aan het woord. Die vertelt u waar de beleggingskansen van dit moment liggen.
Ronald Doeswijk 8-5-2012
Ronald Doeswijk Ronald Doeswijk is hoofdstrateeg bij Robeco.
Als hoofdstrateeg is hij verantwoordelijk voor de economische visie en de visie van de vermogensbeheerder op de financiƫle markten.
Tjerk Smelt 14-12-2011
Tjerk Smelt Tjerk Smelt is oprichter van Helder Vermogensbeheer.
Daarnaast is hij senior vermogensbeheerder bij DCA-Vermogensbeheer, een vermogensbeheerder gericht op Agrarisch Nederland.
Meer Beleggingskansen >>
Actuele rente top 10   Rente Informatie
De Hypotheekshop positief 2.84 %
Woonlife positief 2.87 %
OHRA positief 3.15 %
AEGON positief 3.20 %
Delta Lloyd positief 3.20 %
OBVION positief 3.40 %
SNS Bank positief 3.45 %
Florius positief 3.50 %
Woonfonds positief 3.50 %
Bank of Scotland positief 3.55 %
naar hypotheekrente overzicht »
Actuele rente top 10   Rente Informatie
Directa.nl positief 5.60 %
Freo positief 5.80 %
OHRA positief 6.30 %
SNS Bank positief 7.59 %  
Comfort Leningen positief 7.90 %
ABN AMRO positief 8.40 %  
Regio Bank positief 8.50 %  
Rabobank positief 8.50 %  
ING Bank positief 8.60 %  
DHB Bank positief 8.90 %  
naar leenrente overzicht »
Actuele rente top 10   Rente Informatie
ABN Amro positief 5.00 %  
OHRA positief 4.00 %  
AEGON Bank positief 3.00 %  
SNS Bank positief 2.85 %
Bank of Scotland positief 2.80 %
WestlandUtrecht positief 2.80 %
MoneYou positief 2.75 %
MoneYou positief 2.75 %
Reaal positief 2.75 %
SNS Bank positief 2.75 %
naar spaarrente overzicht »