Nieuws Artikelen
Cornelis van zutven
Van der Stee (Van Lanschot): niet onder de indruk van begroting 20-9-2007
De rijksbegroting die deze week op Prinsjesdag wordt gepresenteerd draagt de signatuur van Minister van Financiën Wouter Bos. Hoe deed de PvdA’er het in de ogen van het bedrijfsleven? BeursGorilla vroeg het Michel van der Stee, beleggingsst...
Niet alleen in de Tweede Kamer wordt volop gediscussieerd over de eerste rijksbegroting van Minister Bos. De samenleving leeft mee met de Algemene Beschouwingen, zeker nu het woord ´koopkrachtvermindering´ als een lopend vuurtje door het land gaat. BeursGorilla vroeg Michel van der Stee, beleggingsstrateeg van Van Lanschot Bankiers, om een reactie op de Miljoenennota.

"Ik ben niet onder de indruk", aldus Van der Stee. "Het is veel schaven; een plusje hier, een minnetje daar. De beoogde koopkrachtstijging die in 2008 verwacht wordt, moet ik nog zien gebeuren. Er wordt namelijk uitgegaan van een economisch beeld waarvan het nog lang niet zeker is dat het ook daadwerkelijk zo positief zal zijn. De Kamer is dan ook volop in de weer om een hoop voornemens terug te draaien; zelfs de PvdA­fractie heeft aan de bel getrokken."

Overheidssector
Van der Stee is verder niet enthousiast over de tendens van dit kabinet om de overheidssector opnieuw te doen groeien: "De laatste jaren is, terecht, gestreefd naar een kleinere overheid die meer aan de markt laat. En hoewel het goed is dat men in de zorg en het onderwijs investeert, is het gegeven dat de overheid weer meer middelen naar zich toe trekt een slechte ontwikkeling. Bovendien herbergt de Miljoenennota onder meer zachte maatregelen zoals het besparen door efficiency in de overheid. Of daarmee winst geboekt kan worden, is ook de vraag."

Auteur: Cornelis van Zutven

Verwant:
Van der Stee: Bos heeft nette begroting



Cornelis van Zutven



Stem / voeg toe:

nujij.nl ekudos msn-reporter  delecious.com digg google 

rss-feed
 


Gratis nieuwsbrief ontvangen? klik hier





INDICES     VALUTA
stijgers STIJGERS
Ahold 9.42 0.43%
     
     
     
dalers DALERS
Ten Cate 18.72 -11.1%
ArcelorMitta 11.12 -6.12%
Aperam 9.31 -6.02%
SBM Offshore 11.11 -5.65%
Streaming koersen: AEX, AMX, AScX
SynVest Fondsen 7.8% rendement!
meer dan 50%* rendement met film !
Synvest Beleggingsfondsen 7,8%
Beleg bij Synvest al vanaf € 3.950,-  voor een solide rendement. Geen emissiekosten. Meer »
Word een betere belegger!
Leer meer over Technische Analyse en handelssystemen op onze gratis seminars, schrijf u nu in! Meer »
spaarrente HOOGSTE SPAARRENTE
Spaarrekening   Max. Informatie
SNS Bank positief 4.75 %
NIBC Direct positief 4.30 %
SNS Bank positief 4.00 %
WestlandUtrecht positief 4.00 %
Reaal positief 4.00 %
Toon alle spaarrekeningen »
BELEGGINGSKANSEN
In de rubriek "Beleggingskansen" laat BeursGorilla een beleggingsprofessional aan het woord. Die vertelt u waar de beleggingskansen van dit moment liggen.
Ronald Doeswijk 8-5-2012
Ronald Doeswijk Ronald Doeswijk is hoofdstrateeg bij Robeco.
Als hoofdstrateeg is hij verantwoordelijk voor de economische visie en de visie van de vermogensbeheerder op de financiële markten.
Tjerk Smelt 14-12-2011
Tjerk Smelt Tjerk Smelt is oprichter van Helder Vermogensbeheer.
Daarnaast is hij senior vermogensbeheerder bij DCA-Vermogensbeheer, een vermogensbeheerder gericht op Agrarisch Nederland.
Meer Beleggingskansen >>
Actuele rente top 10   Rente Informatie
De Hypotheekshop positief 2.84 %
Woonlife positief 2.87 %
OHRA positief 3.15 %
AEGON positief 3.20 %
Delta Lloyd positief 3.20 %
OBVION positief 3.40 %
SNS Bank positief 3.45 %
Florius positief 3.50 %
Woonfonds positief 3.50 %
Bank of Scotland positief 3.55 %
naar hypotheekrente overzicht »
Actuele rente top 10   Rente Informatie
Directa.nl positief 5.60 %
Freo positief 5.80 %
OHRA positief 6.30 %
SNS Bank positief 7.59 %  
Comfort Leningen positief 7.90 %
ABN AMRO positief 8.40 %  
Regio Bank positief 8.50 %  
Rabobank positief 8.50 %  
ING Bank positief 8.60 %  
DHB Bank positief 8.90 %  
naar leenrente overzicht »
Actuele rente top 10   Rente Informatie
ABN Amro positief 5.00 %  
OHRA positief 4.00 %  
AEGON Bank positief 3.00 %  
SNS Bank positief 2.85 %
Bank of Scotland positief 2.80 %
WestlandUtrecht positief 2.80 %
MoneYou positief 2.75 %
MoneYou positief 2.75 %
Reaal positief 2.75 %
SNS Bank positief 2.75 %
naar spaarrente overzicht »