Nieuws Artikelen
Martin plooi
September uitstekend begonnen 10-9-2010
In de eerste tien dagen van september zijn de aandelenkoersen flink gestegen. Dat is opmerkelijk want september is traditioneel de slechtste beursmaand.

In aanloop naar de zomer werden beurzen geplaagd door de angst voor de Europese schuldencrisis. Daarna raakten beleggers in mineur door de angst voor een dubbele dip van de economie. Maar in september hebben beleggers de angst van zich afgeschud door betere economische cijfers.

De AEX stond eind augustus nog op 316 punten, gisteren op 334 punten, een winst van 5,5%. De Dow Jones steeg 4% tot 10.415 punten.

Werkloosheidscijfers vallen mee
Beleggers waren vorige week in afwachting van de werkloosheidscijfers in de VS over augustus. Die vielen mee omdat meer nieuwe banen in het bedrijfsleven werden gecreëerd.
Bedrijven in de private sector namen per saldo 67.000 nieuwe werknemers aan, na 107.000 in juli. Omdat 114.000 tijdelijke arbeidskrachten van de overheid i.v.m. het aflopen van een volkstelling werden ontslagen, verdwenen er per saldo 54.000 banen in augustus.
De werkloosheid in de VS steeg van 9,5% in juli naar 9,6% in augustus, omdat een half miljoen Amerikanen zich weer lieten inschrijven als werkzoekende.
 
Weinig winst indices in 2010
Maar ondanks de stijging in de eerste 10 dagen van september, hebben de Westerse indices dit jaar nog weinig winst geboekt. Zowel de Dow Jones als AEX staan op dit moment op exact dezelfde stand als eind 2009. Dat verklaart de nog steeds grote belangstelling van beleggers voor obligaties, hoewel de rentevergoeding laag is en de koersen flink zijn gestegen. Beleggers associëren obligaties met veilig en vergeten dat als de marktrente weer gaat stijgen, de koersen flink kunnen dalen. Met zulke grote koersfluctuaties zie ik meer mogelijkheden in aandelen dan in obligaties. Ook halen banken nog steeds spaargeld binnen op een rentevergoeding van slechts 2,4%.
 
Rendementen tot 40%
Hoewel de Westerse beurzen vooral zijdelings bewegen, laten vooral de opkomende markten dit jaar (evenals vorig jaar) mooie rendementen zien. Beleggen in India leverde dit jaar al 30% winst op, in het Midden-Oosten 24,7%, in Zuid-Oost Azië 24%. Landen als Maleisië, Thailand, Korea, Indonesië, Singapore doen het bijzonder goed met rendementen tot 40%. Fidelity Thailand behaalde dit jaar zelfs een koerswinst van 60%. Breed samengestelde Azië-fondsen als ING Far East Fund behaalden dit jaar al een rendement van 13%. Ook andere regio's, zoals Rusland, Latijns Amerika behaalden rendementen van resp. 21% en 14%.

Hieronder een grafiek van een AEX-fonds en een vastgoedfonds over een periode van drie jaar.

 
 
 
Vastgoed tot 20%
Voor beleggers die dit allemaal te risicovol vinden is er de sector vastgoed, die dit jaar op de beurs uitstekende rendementen laat zien van gemiddeld 17%. Dat is opmerkelijk want beleggers worden vooral overspoeld met negatieve verhalen over de Amerikaanse en Europese huizenmarkt en bouwsector. Het ING Global Real Estate Fund behaalde dit jaar al 16,9%, het Robeco Property Equity Fund 21,8% en het BNP Paribas Global Property Securities Fund 19,4%. Vastgoedfondsen in Azië behalen rendementen van 18%. De uitspraak ‘Bondjes ruilen voor Bakstenen' is dus zo gek nog niet.
 
2010 ook goed beleggingsjaar
De modelportefeuilles van beleggingsfondsen die ik voor Easyinvest bijhoud, laten dit jaar een rendement zien van 6,1% tot 12,8%. Vorig jaar werd al een uitstekend rendement behaald tussen 39% en 58%. Het rendement wordt bereikt door een gespreide beleggingsportefeuille van 10 fondsen.
 
Ook 2010 kan een goed beleggingsjaar worden voor aandelen, evenals 2009, ondanks de zorgen over een dubbele dip van de economie. Beleggers hoeven niet te wachten tot de Westerse beurzen eindelijk weer omhoog gaan. Over de grens zijn vele aantrekkelijke regio's en sectoren.
 
Martin Plooi
 




Stem / voeg toe:

nujij.nl ekudos msn-reporter  delecious.com digg google 

rss-feed
 


Gratis nieuwsbrief ontvangen? klik hier
Reacties op dit artikel

Datum: 10-9-2010 17:03
Naam: t j p leenheer
Bericht: Een vraag ik ben zelfstandig belegger van een portefulie van ong.150000,00 euro wil mijnheer Plooi die eens voor mij doorlichten.
Datum: 10-9-2010 17:12
Naam: Gorilla2
Bericht: Dat is opmerkelijk want september is traditioneel de slechtste beursmaand. Even verdiepen in de historie levert op de uitzonderingen er zonder meer zijn. Een minder slechte septembermaand betekent meestal dat de beurzen in oktober compleet in elkaar klappen. Niet te vroeg juichen dus. Een top ligt rond 20-24 september plus of min een paar dagen. Een diepe bodem ligt op vrijdag 8 oktober.





INDICES     VALUTA
stijgers STIJGERS
Aperam 16.45 6.99%
CSM 15.22 2.56%
ArcelorMitta 16.56 2.48%
TNT Express 6.45 1.94%
dalers DALERS
Ordina 1.13 -2.50%
Air France-K 4.99 -2.46%
Heijmans 9.20 -2.10%
Unit 4 19.68 -1.92%
Streaming koersen: AEX, AMX, AScX
Eenvoudig sparen met 2,95 % bij MoneYou!
Meer sparen met SNS Klimrente: tot 5,25%
Meer sparen met SNS Klimrente: tot 5,25%
Tot wel 5,25%. En tussentijds kun je gewoon geld opnemen. Meer »
Sparen met een rente van 2,95%
Maar toch altijd toegang hebben tot je spaargeld? Snel en eenvoudig online te openen en 24/7 toegang tot je spaargeld. Meer »
spaarrente HOOGSTE SPAARRENTE
Spaarrekening   Max. Informatie
Friesland Bank positief 5.50 %
Reaal positief 5.25 %
SNS Bank positief 5.25 %
ABN Amro positief 5.00 %
OHRA positief 4.50 %
Toon alle spaarrekeningen »
BELEGGINGSKANSEN
In de rubriek "Beleggingskansen" laat BeursGorilla een beleggingsprofessional aan het woord. Die vertelt u waar de beleggingskansen van dit moment liggen.
Tjerk Smelt 14-12-2011
Tjerk Smelt Tjerk Smelt is oprichter van Helder Vermogensbeheer.
Daarnaast is hij senior vermogensbeheerder bij DCA-Vermogensbeheer, een vermogensbeheerder gericht op Agrarisch Nederland.
Ad Maas 20-10-2011
Ad Maas Ad Maas(1952) is sinds 1 mei 2009 in dienst getreden bij Verwer& Janssen Vermogensmanagement als senior beleggingsadviseur/vermogensbeheerder. Na ruim 32 jaar als beleggingsadviseur werkzaam geweest te zijn bij twee Nederlandse grootbanken, was hij toe aan een nieuwe uitdaging.
Hij trof dit aan in dit snelgroeiend en jong vermogensbeheerbedrijf, waar zijn inbreng, kennis en ervaring zeer welkom waren .
Meer Beleggingskansen >>
Actuele rente top 10   Rente Informatie
De Hypotheekshop positief 3.29 %
Woonlife positief 3.29 %
AEGON positief 3.35 %
Delta Lloyd positief 3.45 %
OHRA positief 3.45 %
Reaal positief 3.55 %
BNP Paribas positief 3.60 %
Florius positief 3.60 %
OBVION positief 3.60 %
Woonfonds positief 3.60 %
naar hypotheekrente overzicht »
Actuele rente top 10   Rente Informatie
Geldlenen.nl positief 5.00 %
0900-Krediet.nl positief 5.40 %
Freo positief 5.80 %
Directa.nl positief 5.80 %
Comfort Leningen positief 6.30 %
OHRA positief 6.30 %
ABN AMRO positief 7.40 %
SNS Bank positief 7.59 %  
Rabobank positief 8.50 %  
Regio Bank positief 8.50 %  
naar leenrente overzicht »
Actuele rente top 10   Rente Informatie
Friesland Bank positief 5.50 %
Reaal positief 5.25 %
SNS Bank positief 5.25 %
ABN Amro positief 5.00 %
OHRA positief 4.50 %
AEGON Bank positief 3.40 %  
Bank of Scotland positief 3.10 %
Centraal Beheer positief 3.00 %
Friesland Bank positief 3.00 %
NIBC Direct positief 3.00 %
naar spaarrente overzicht »