Nieuws Artikelen
Evert waterlander
‘Sell in September’? 11-9-2008
‘Sell in May, but remember to be back in September’, luidt een van de beurswijsheden. Die vlieger lijkt nu niet op te gaan.

‘Sell in May, but remember to be back in September’, luidt een van de beurswijsheden. Die vlieger lijkt dit jaar niet op te gaan, volgens Evert Waterlander, econonoom bij ABN Amro. “Dat gaan we natuurlijk pas weten in december, maar wij adviseren nu niet om in aandelen te gaan.”

“We hebben pas nog samen gezeten of we misschien iets positiever zouden moeten zijn, maar het antwoord daarop is nee”, aldus Waterlander. “De macrocijfers duiden toch op verslechtering. We zien op dit moment geen sterke impuls op de beurs.” De econoom van ABN Amro verwacht niet dat de AEX voorlopig herstelt. “Nee er moet eerst nog een duidelijke bodemvorming komen en die heb ik nog niet gezien.”

Kansen
Maar er zijn, ook in het huidige beursklimaat, kansen voor beleggers. “Een actieve belegger moet nu goed naar de volatiliteit van de markt kijken. En het is een prachtige beurs voor opties.” Voor de lange termijn belegger heeft Waterlander ook een advies. “Je kunt nu de betere loten kopen voor een mooie prijs. Wacht een slechte dag af en koop kwalitatief goede aandelen tegen een lage prijs.”

Veerkracht
Waterlander geeft verder aan dat de Amerikaanse beurzen veerkrachtiger zijn dan de Europese. “Verder heb ik een voorkeur voor bepaalde farmaciewaarden. Vooral farmacieservices is een groeimarkt. Ook sommige ondernemingen, zoals Roche, doen het goed.” Verder ziet hij op de lange termijn goede kansen voor de opkomende markten. “Het gaat daar nu niet goed, want zij hebben een dubbele klap gekregen doordat de grondstofprijzen omlaag zijn gegaan en de dollar duurder is geworden. Ze zijn nu veel meer afhankelijk van de binnenlandse consumptie.”

Kredietcrisis
Van de kredietcrisis zijn we nog niet af, volgens de econoom. “Het is zeker nog niet voorbij. De ergste randjes zijn er wel af, maar dat betekent niet dat het goed gaat. De vraag is nu of banken het gaan redden zonder extra emissies te hoeven doen.” Hij doelt daarmee op de uitgifte van extra aandelen door banken om hun liquiditeit op peil te houden. “Maar het gevaar dat belangrijke banken omvallen lijkt geweken”, aldus Waterlander.



j. van vlerken



Stem / voeg toe:

nujij.nl ekudos msn-reporter  delecious.com digg google 

rss-feed
 


Gratis nieuwsbrief ontvangen? klik hier





INDICES     VALUTA
stijgers STIJGERS
Corio 33.54 0.37%
Ahold 9.40 0.19%
KPN 7.77 0.08%
     
dalers DALERS
Ten Cate 19.99 -5.06%
Philips 14.58 -4.42%
SBM Offshore 11.31 -3.95%
BAM 2.26 -3.59%
Streaming koersen: AEX, AMX, AScX
Volg automatisch de Trendscore portefeuille
meer dan 50%* rendement met film !
Tip: Sparen met scherpe rente!
Begin met Sparen bij MoneYou. Vrij opneembaar, scherpe rente. Alles eenvoudig én snel online geregeld. Al 100.000 mensen gingen je voor! Meer »
Simpel sparen met 2,65% rente!
Kies dan voor REAAL PlusSparen. U ontvangt 2,65% rente als uw spaarsaldo minimaal € 10.000 is. Meer »
Profiteer van de groeiende economie!
Stap in vanaf € 4.000,- en groei mee met de Duitse economie! 7,4% voorschot dividenduitkering. Maandelijks uitgekeerd. Meer »
Meer sparen met SNS Klimrente: tot 4,75%
Kies voor SNS Klimrente. Tot wel 4,75%. En tussentijds kun je gewoon geld opnemen. Meer »
Investeer nú in de nieuwe oorlogsfilm (Jan Smit)!
Beleg € 12.500,- in film met 220% aftrek en mogelijk meer dan 28%* rendement verwacht bij IB 52%. Meer »
Investeer nú in film!
Beleg € 12.500,- in film met 220% aftrek en mogelijk meer dan 50% rendement. Meer »
spaarrente HOOGSTE SPAARRENTE
Spaarrekening   Max. Informatie
SNS Bank positief 4.75 %
NIBC Direct positief 4.30 %
SNS Bank positief 4.00 %
WestlandUtrecht positief 4.00 %
Reaal positief 4.00 %
Toon alle spaarrekeningen »
BELEGGINGSKANSEN
In de rubriek "Beleggingskansen" laat BeursGorilla een beleggingsprofessional aan het woord. Die vertelt u waar de beleggingskansen van dit moment liggen.
Ronald Doeswijk 8-5-2012
Ronald Doeswijk Ronald Doeswijk is hoofdstrateeg bij Robeco.
Als hoofdstrateeg is hij verantwoordelijk voor de economische visie en de visie van de vermogensbeheerder op de financiële markten.
Tjerk Smelt 14-12-2011
Tjerk Smelt Tjerk Smelt is oprichter van Helder Vermogensbeheer.
Daarnaast is hij senior vermogensbeheerder bij DCA-Vermogensbeheer, een vermogensbeheerder gericht op Agrarisch Nederland.
Meer Beleggingskansen >>
BEURSGORILLA NIEUWSBRIEF
Altijd op de hoogte zijn? Selecteer dan nu welke
gratis nieuwsbrieven u wilt ontvangen en meld u aan!
BeursGorilla Daily
BeursGorilla Week Bulletin
BeursGorilla Weekagenda
BeursGorilla Koopadviezen
BeursGorilla Dossier
Naam
E-mail