Nieuws Artikelen
Europees
‘Portugal doet in 2011 beroep op Europees noodfonds’ 14-1-2011
Portugal zal vrijwel zeker een beroep gaan doen op het Europese noodfonds, verwacht macrostrateeg Mads Koefoed van Saxo Bank. De kans is volgens hem groot dat dit al in het eerste kwartaal van 2011 gebeurt. Hij zei dit tijdens de presentati...

Portugal heeft diezelfde dag nog een succesvolle obligatielening uitgezet met een rente die zelfs lager lag dan de verwachte 7 procent. Koefoed denkt echter dat de komende obligatieleningen die het land nog uit wil gaan zetten weleens minder succesvol uit kunnen pakken. “Nu koopt de Europese Centrale Bank (ECB) nog een groot deel van de obligaties op. Dit zal ze niet kunnen blijven doen, omdat Duitsland hiertegen in verweer zal komen”, zegt hij. Dat is de voornaamste reden waarom Koefoed verwacht dat Portugal in 2011 een beroep moet gaan doen op het Europese noodfonds.

De Deense macrostrateeg voorziet dat Spanje dan ook een groot risico loopt. De Spanjaarden hebben een groot deel van het Portugese schuldpapier in handen, waardoor ze hard getroffen worden als het buurland in de problemen komt. Daarnaast heeft Spanje ook nog te kampen met problemen in haar eigen vastgoedsector. Volgens Koefoed is er daarom een redelijke kans dat Spanje dit jaar eveneens om Europese steun gaat vragen. “Het bedrag dat dit land nodig heeft zal dan echter zo groot zijn, dat het Europese steunfonds van 750 miljard euro misschien niet toereikend is.”

Aandelen en grondstoffen
Voor de belegger is het, wanneer Spanje ook een beroep moeten doen op het noodfonds, tijd geworden om uit zijn aandelen te stappen, stelt Koefoed. Maar voor nu vindt hij aandelen zeker nog wel een aantrekkelijke belegging. Hij verwacht dat de koers-winstverhouding de aandelenkoersen de komende tijd zal opdrijven. Hij plaatst hierbij wel de kanttekening dat dit alleen gebeurt mits er geen al te grote economische schokken plaatsvinden.

Met name de sectoren die gerelateerd zijn aan energie, techniek en de maakindustrie hebben de voorkeur van Koefoed. Financials ziet hij ‘nu nog even niet' als potentiële belegging. Ter bescherming raadt de macrostrateeg aan de beleggingsportefeuille aan te vullen met grondstoffen als goud en maïs. “Goud kan dit jaar een prijs bereiken van 1600 dollar”, zegt de macrostrateeg. “Goud blijft dus een veilig haven bij instabiliteit.” In maïs ziet hij ook een kansrijke investering voor 2011. “Er is een toenemende vraag naar voedsel. Dat, gecombineerd met een toename van de productie van ethanol, waarvan maïs een grondstof is, zal de prijs van maïs dit jaar laten stijgen”, ligt Koefoed toe.

Verrassende groei UK
Saxo Bank verwacht in 2011 slechts een bescheiden groei van zowel de Amerikaanse als de Europese economie. De Amerikaanse economie kan dit jaar met 2,7 procent groeien, schrijft de bank in haar outlook. Voor de Eurozone noteert ze slechts een groei van 1,4 procent. “De consument zal nog wel terughoudendheid zijn, maar de overheden zullen blijven investeren in de economieën. Daardoor zal er nog wel steeds sprake blijven van een lichte groei”, ligt Koefoed toe. Hij is echter niet somber over alle Europese landen. Het Verenigd Koninkrijk zou in 2011 nog wel eens voor een verrassing kunnen zorgen, vermoedt de macrostrateeg. Hij verwacht dat de Britse economie dit jaar een comeback gaat maken en voorspelt een groei van 2 procent in 2011.


Amanda Bulthuis



Stem / voeg toe:

nujij.nl ekudos msn-reporter  delecious.com digg google 

rss-feed
 


Gratis nieuwsbrief ontvangen? klik hier





INDICES     VALUTA
stijgers STIJGERS
Ahold 9.40 0.26%
KPN 7.77 0.03%
     
     
dalers DALERS
Philips 14.55 -4.62%
Ten Cate 20.10 -4.54%
ArcelorMitta 11.35 -4.14%
SBM Offshore 11.30 -4.03%
Streaming koersen: AEX, AMX, AScX
Brand New Day: Pensioen? Zelf doen!
Kom naar de gratis tradingseminars van IG!
Synvest Beleggingsfondsen 7,8%
Beleg bij Synvest al vanaf € 3.950,-  voor een solide rendement. Geen emissiekosten. Meer »
Rendement tot 12,9%
Beleg in 1e klas winkels in Nederland met 1e hypotheek- recht! Langjarig verhuurd (aan Hema, Bijenkorf en V&D). Meer »
spaarrente HOOGSTE SPAARRENTE
Spaarrekening   Max. Informatie
SNS Bank positief 4.75 %
NIBC Direct positief 4.30 %
SNS Bank positief 4.00 %
WestlandUtrecht positief 4.00 %
Reaal positief 4.00 %
Toon alle spaarrekeningen »
BELEGGINGSKANSEN
In de rubriek "Beleggingskansen" laat BeursGorilla een beleggingsprofessional aan het woord. Die vertelt u waar de beleggingskansen van dit moment liggen.
Ronald Doeswijk 8-5-2012
Ronald Doeswijk Ronald Doeswijk is hoofdstrateeg bij Robeco.
Als hoofdstrateeg is hij verantwoordelijk voor de economische visie en de visie van de vermogensbeheerder op de financiële markten.
Tjerk Smelt 14-12-2011
Tjerk Smelt Tjerk Smelt is oprichter van Helder Vermogensbeheer.
Daarnaast is hij senior vermogensbeheerder bij DCA-Vermogensbeheer, een vermogensbeheerder gericht op Agrarisch Nederland.
Meer Beleggingskansen >>
Actuele rente top 10   Rente Informatie
De Hypotheekshop positief 2.84 %
Woonlife positief 2.87 %
OHRA positief 3.15 %
AEGON positief 3.20 %
Delta Lloyd positief 3.20 %
OBVION positief 3.40 %
SNS Bank positief 3.45 %
Florius positief 3.50 %
Woonfonds positief 3.50 %
Bank of Scotland positief 3.55 %
naar hypotheekrente overzicht »
Actuele rente top 10   Rente Informatie
Directa.nl positief 5.60 %
Freo positief 5.80 %
OHRA positief 6.30 %
SNS Bank positief 7.59 %  
Comfort Leningen positief 7.90 %
ABN AMRO positief 8.40 %  
Regio Bank positief 8.50 %  
Rabobank positief 8.50 %  
ING Bank positief 8.60 %  
DHB Bank positief 8.90 %  
naar leenrente overzicht »
Actuele rente top 10   Rente Informatie
ABN Amro positief 5.00 %  
OHRA positief 4.00 %  
AEGON Bank positief 3.00 %  
SNS Bank positief 2.85 %
Bank of Scotland positief 2.80 %
WestlandUtrecht positief 2.80 %
MoneYou positief 2.75 %
MoneYou positief 2.75 %
Reaal positief 2.75 %
SNS Bank positief 2.75 %
naar spaarrente overzicht »