Afscheidsbrief van Rijkman Groenink
 
1.  Historie
2.  Tijdlijn
3.  Impact
4.  Vooruitzicht
5.  Expert
Als afsluiting van het overname-dossier rondom ABN Amro de afscheidsbrief van Rijkman Groenink, de topman die de bank na de overname door Fortis, Royal Bank of Scotland en Banco Santander verliet. Groenink had liever het bedrijf overgedaan aan Barclays en zag zich genoodzaakt te vertrekken. Met dit schrijven stelde hij zijn personeel op de hoogte.
Historie Tijdlijn Impact Vooruitzicht Expert

Expert

Als afsluiting van het overname-dossier rondom ABN Amro de afscheidsbrief van Rijkman Groenink, de topman die de bank na de overname door Fortis, Royal Bank of Scotland en Banco Santander verliet. Groenink had liever het bedrijf overgedaan aan Barclays en zag zich genoodzaakt te vertrekken. Met dit schrijven stelde hij zijn personeel op de hoogte.

Beste collega’s,

 

Ik ga binnenkort de bank verlaten.

 

Zoals ik in mijn eerdere bericht al heb aangegeven betekent de overname van ABN Amro door de drie banken dat er op korte termijn ook in de topstructuur van de bank wijzigingen zullen worden aangebracht. De samenstelling van zowel de Raad van Commissarissen als van de Raad van Bestuur zal als eerste worden aangepast. In de Raad van Commissarissen gaat een aantal van de huidige leden plaats maken voor vertegenwoordigers van de nieuwe eigenaren. Het consortium heeft daarnaast bekend gemaakt ook te zullen overgaan tot de benoeming van onder andere een nieuwe voorzitter van de Raad van Bestuur.

 

In goed onderling overleg met de Raad van Commissarissen heb ik besloten dat ik mijn functie over enkele weken, tijdens een nog aan te kondigen Buitengewone Vergadering van Aandeelhouders, zal neerleggen. Dit besluit heb ik vandaag ook met een persbericht bekend gemaakt. Het is geen eenvoudig besluit, maar wel het juiste. Deze beslissing is ook voor mijzelf niet eenvoudig. Ik ben met hart en ziel verknocht aan de bank waar ik in 1974 mijn loopbaan begon. Met dit besluit neem ik niet alleen afscheid van dit prachtige instituut, maar vooral ook van al die collega’s en vrienden waarmee ik in de afgelopen 33 jaren heb mogen samenwerken. Samen met jullie heb ik in de afgelopen decennia in verschillende functies en met wisselende verantwoordelijkheden vorm mogen geven aan de organisatie. De laatste zeven jaar in de functie van voorzitter. Een verantwoordelijke, soms moeilijke, maar altijd eervolle taak. Een voorrecht.

 

Wij hebben gezamenlijk jarenlang gebouwd aan een wereldwijd concern met een stevige verankering in Europa. Dit voorjaar hebben wij, in dat kader, onze kaarten in alle openheid en met de volle overtuiging gezet op een ander plan dan de koers die nu wordt ingezet door de nieuwe eigenaren van ABN Amro. Het is daarom logisch om plaats te maken voor een opvolger die de plannen van het consortium kan en vooral ook wìl uitvoeren.

 

Met de komst van de nieuwe eigenaren van onze bank breekt een nieuw tijdperk aan. Een tijdperk dat op termijn, zodra alle transitieplannen gereed en goedgekeurd zijn, veranderingen, nieuwe perspectieven en kansen met zich mee zal brengen. Zoals ik eerder al aangaf, verandert er voorlopig voor de meesten van jullie nog niet veel. We blijven immers met alle inzet onze klanten bedienen en zullen ook in de komende maanden, zoals we al jaren gewend zijn, de competitie aangaan met onze concurrenten. En zo hoort dat ook. In tijden van verandering moeten we ons blijven concentreren op onze belangrijkste taak:het bedienen van onze klanten en het waarborgen van hun belangen.

 

Dat niet alles bij het oude blijft is echter ook helder. Ik denk dat we daar ook eerlijk over moeten zijn. Fusies en overnames gaan altijd gepaard met moeilijke en soms pijnlijke besluiten, en ook nu zullen deze niet uitblijven. Het consortium is wat dat betreft ook altijd duidelijk geweest: ABN Amro in zijn huidige vorm houdt op te bestaan. Ik ben er echter van overtuigd dat de kracht van ABN Amro, die verankerd is in onze organisatiecultuur, zal doorwerken binnen de drie ontvangende banken. De cultuur, de waarden en normen en de succesvolle manier van werken, die we met elkaar in de loop van vele decennia hebben ontwikkeld zal binnen Royal Bank of Scotland, Santander en Fortis zijn weerslag vinden. Dat is mijn volle overtuiging.

 

Ik vind het moeilijk om de verantwoordelijkheid voor de organisatie straks, na al die prachtige jaren, uit handen te geven. Maar ik doe dit tegelijk met vertrouwen. Vertrouwen in de kracht en professionaliteit van de individuele ABN Amro-medewerker. Het was een waar voorrecht met jullie te mogen werken.

 

Ik zal jullie, tot mijn definitieve vertrek, zo goed mogelijk blijven informeren.

 

Vriendelijke groet,

 

Rijkman Groenink

Voorzitter van de Raad van Bestuur




overname abnamro vooruitzichten volgende






INDICES     VALUTA
stijgers STIJGERS
Aperam 16.48 7.22%
CSM 15.23 2.66%
ArcelorMitta 16.58 2.57%
TNT Express 6.46 2.12%
dalers DALERS
Air France-K 5.00 -2.32%
Heijmans 9.21 -2.01%
Unit 4 19.70 -1.84%
Ordina 1.14 -1.81%
Streaming koersen: AEX, AMX, AScX
Eenvoudig sparen met 2,95 % bij MoneYou!
Meer sparen met SNS Klimrente: tot 5,25%
Meer sparen met SNS Klimrente: tot 5,25%
Tot wel 5,25%. En tussentijds kun je gewoon geld opnemen. Meer »
Sparen met een rente van 2,95%
Maar toch altijd toegang hebben tot je spaargeld? Snel en eenvoudig online te openen en 24/7 toegang tot je spaargeld. Meer »
spaarrente HOOGSTE SPAARRENTE
Spaarrekening   Max. Informatie
Friesland Bank positief 5.50 %
Reaal positief 5.25 %
SNS Bank positief 5.25 %
ABN Amro positief 5.00 %
OHRA positief 4.50 %
Toon alle spaarrekeningen »
BELEGGINGSKANSEN
In de rubriek "Beleggingskansen" laat BeursGorilla een beleggingsprofessional aan het woord. Die vertelt u waar de beleggingskansen van dit moment liggen.
Tjerk Smelt 14-12-2011
Tjerk Smelt Tjerk Smelt is oprichter van Helder Vermogensbeheer.
Daarnaast is hij senior vermogensbeheerder bij DCA-Vermogensbeheer, een vermogensbeheerder gericht op Agrarisch Nederland.
Ad Maas 20-10-2011
Ad Maas Ad Maas(1952) is sinds 1 mei 2009 in dienst getreden bij Verwer& Janssen Vermogensmanagement als senior beleggingsadviseur/vermogensbeheerder. Na ruim 32 jaar als beleggingsadviseur werkzaam geweest te zijn bij twee Nederlandse grootbanken, was hij toe aan een nieuwe uitdaging.
Hij trof dit aan in dit snelgroeiend en jong vermogensbeheerbedrijf, waar zijn inbreng, kennis en ervaring zeer welkom waren .
Meer Beleggingskansen >>
Actuele rente top 10   Rente Informatie
De Hypotheekshop positief 3.29 %
Woonlife positief 3.29 %
AEGON positief 3.35 %
Delta Lloyd positief 3.45 %
OHRA positief 3.45 %
Reaal positief 3.55 %
BNP Paribas positief 3.60 %
Florius positief 3.60 %
OBVION positief 3.60 %
Woonfonds positief 3.60 %
naar hypotheekrente overzicht »
Actuele rente top 10   Rente Informatie
Geldlenen.nl positief 5.00 %
0900-Krediet.nl positief 5.40 %
Freo positief 5.80 %
Directa.nl positief 5.80 %
Comfort Leningen positief 6.30 %
OHRA positief 6.30 %
ABN AMRO positief 7.40 %
SNS Bank positief 7.59 %  
Rabobank positief 8.50 %  
Regio Bank positief 8.50 %  
naar leenrente overzicht »
Actuele rente top 10   Rente Informatie
Friesland Bank positief 5.50 %
Reaal positief 5.25 %
SNS Bank positief 5.25 %
ABN Amro positief 5.00 %
OHRA positief 4.50 %
AEGON Bank positief 3.40 %  
Bank of Scotland positief 3.10 %
Centraal Beheer positief 3.00 %
Friesland Bank positief 3.00 %
NIBC Direct positief 3.00 %
naar spaarrente overzicht »