Nieuws Artikelen
Cornelis van zutven
Goldman Sachs vreest recessie 19-11-2007
Volgens Amerikaanse media vreest de Goldman Sachs Group een recessie. Een rapport, dat vorige week openbaar werd, herbergt het vermoeden dat banken, hedgefunds en door de overheid gesteunde bedrijven in totaal zo'n USD 2 biljoen nodig zulle...
Volgens Amerikaanse media vreest de Goldman Sachs Group een recessie. Een rapport, dat vorige week openbaar werd, herbergt het vermoeden dat banken, hedgefunds en door de overheid gesteunde bedrijven in totaal zo'n USD 2 biljoen nodig zullen hebben om hun balansen op orde te houden. Hierdoor wordt USD 2 biljoen aan 'leengeld' aan de markt onttrokken, hetgeen dramatische gevolgen kan hebben voor de macro-economische ontwikkeling.

Volgens een schatting van Goldman Sachs is een totaal van ca. USD 400 miljard verloren gegaan aan uitstaande hypotheken. In tegenstelling tot verliezen op de aandelenmarkt, waar lange termijn investeringen verliezen kunnen compenseren, wordt de hypotheekmarkt in de VS hoofdzakelijk gedragen door de zogenoemde leveraged investors. Dergelijke ondernemingen maken (alleen) gebruik van geleend geld. Zij zullen mogelijk moeten besluiten om zelf het uitlenen een halt toe te roepen ten einde het hoofd boven water te kunnen houden.

Recessie
In de praktijk zijn volgens het rapport twee scenario's denkbaar: wanneer de zogenoemde leveraged investors zich gelijktijdig en massaal genoodzaakt zien de kraan dicht te draaien binnen een tijdsbestek van een jaar zal dat tot een substantiële recessie leiden. Goldman Sachs sluit echter niet uit, dat de maatregels verspreid zullen plaats vinden over een periode van twee tot vier jaar; in dat geval zal er geen recessie optreden, wel een blijvende, trage groei van de economie over die periode. Hoe dan ook voorziet de investeringsbank een slecht economisch klimaat met een gerede kans op recessie, waarbij de cyclische aandelen de moeilijkste periode ingaan.

Auteur: Cornelis van Zutven



Cornelis van Zutven



Stem / voeg toe:

nujij.nl ekudos msn-reporter  delecious.com digg google 

rss-feed
 


Gratis nieuwsbrief ontvangen? klik hier





INDICES     VALUTA
stijgers STIJGERS
Ahold 9.38 0.06%
     
     
     
dalers DALERS
Philips 14.53 -4.79%
ArcelorMitta 11.35 -4.14%
ING 4.76 -4.13%
Heijmans 5.67 -4.06%
Streaming koersen: AEX, AMX, AScX
Fundamentele analyse van de goudmarkt.
SynVest German RealEstate Fund 7,4%
Synvest Beleggingsfondsen 7,8%
Beleg bij Synvest al vanaf € 3.950,-  voor een solide rendement. Geen emissiekosten. Meer »
Rendement tot 12,9%
Beleg in 1e klas winkels in Nederland met 1e hypotheek- recht! Langjarig verhuurd (aan Hema, Bijenkorf en V&D). Meer »
spaarrente HOOGSTE SPAARRENTE
Spaarrekening   Max. Informatie
SNS Bank positief 4.75 %
NIBC Direct positief 4.30 %
SNS Bank positief 4.00 %
WestlandUtrecht positief 4.00 %
Reaal positief 4.00 %
Toon alle spaarrekeningen »
BELEGGINGSKANSEN
In de rubriek "Beleggingskansen" laat BeursGorilla een beleggingsprofessional aan het woord. Die vertelt u waar de beleggingskansen van dit moment liggen.
Ronald Doeswijk 8-5-2012
Ronald Doeswijk Ronald Doeswijk is hoofdstrateeg bij Robeco.
Als hoofdstrateeg is hij verantwoordelijk voor de economische visie en de visie van de vermogensbeheerder op de financiële markten.
Tjerk Smelt 14-12-2011
Tjerk Smelt Tjerk Smelt is oprichter van Helder Vermogensbeheer.
Daarnaast is hij senior vermogensbeheerder bij DCA-Vermogensbeheer, een vermogensbeheerder gericht op Agrarisch Nederland.
Meer Beleggingskansen >>
Actuele rente top 10   Rente Informatie
De Hypotheekshop positief 2.84 %
Woonlife positief 2.87 %
OHRA positief 3.15 %
AEGON positief 3.20 %
Delta Lloyd positief 3.20 %
OBVION positief 3.40 %
SNS Bank positief 3.45 %
Florius positief 3.50 %
Woonfonds positief 3.50 %
Bank of Scotland positief 3.55 %
naar hypotheekrente overzicht »
Actuele rente top 10   Rente Informatie
Directa.nl positief 5.60 %
Freo positief 5.80 %
OHRA positief 6.30 %
SNS Bank positief 7.59 %  
Comfort Leningen positief 7.90 %
ABN AMRO positief 8.40 %  
Regio Bank positief 8.50 %  
Rabobank positief 8.50 %  
ING Bank positief 8.60 %  
DHB Bank positief 8.90 %  
naar leenrente overzicht »
Actuele rente top 10   Rente Informatie
ABN Amro positief 5.00 %  
OHRA positief 4.00 %  
AEGON Bank positief 3.00 %  
SNS Bank positief 2.85 %
Bank of Scotland positief 2.80 %
WestlandUtrecht positief 2.80 %
MoneYou positief 2.75 %
MoneYou positief 2.75 %
Reaal positief 2.75 %
SNS Bank positief 2.75 %
naar spaarrente overzicht »