Nieuws Artikelen
Olie
Olieprijs stijgt weer 28-5-2009
De olieprijs is na het dieptepunt in december weer met een opmerkelijke stijging bezig. Momenteel is de prijs hoger op een niveau van boven de zestig dollar.
De olieprijs is na het dieptepunt in december weer met een opmerkelijke stijging bezig. Momenteel is de prijs hoger op een niveau van boven de zestig dollar. Op het dieptepunt in december kostte een vat olie nog maar iets meer dan 30 dollar. Analisten verwachten dat er voorlopig geen einde komt aan de stijging, omdat de vraag uit China toeneemt. Bovendien zijn er spanningen in het oliewinningsgebied Nigeria.

Sinds de uitbraak van de kredietcrisis is de paniek over de hoge olieprijs zienderogen afgenomen. In juli 2008 noteerde de prijs voor een vat olie nog bijna 150 dollar. Door de kredietcrisis en de daaropvolgende recessie viel de vraag snel weg en zo kon het gebeuren dat de olieprijs in december wegzakte tot iets meer dan 30 dollar. Experts denken dat de daling van de olieprijs van korte duur is en dat bij een aantrekkende vraag de olieprijs weer flink zal stijgen.

Door de crisis zijn de olieproducerende landen huiverig om nieuwe investeringen te doen in de olieproductie. Volgens de organisatie van olieproducerende landen, OPEC, is een prijs van 75 tot 80 dollar nodig om investeringen rendabel te maken. De Saudische minister van Olie Ali al-Nuaimi denkt dat het niet meer lang duurt voordat de olieprijs tot dit niveau is gestegen. Hij zei bij een vergadering van de OPEC afgelopen week: “De prijsstijging wordt aangedreven door optimisme dat de toekomst beterschap brengt. Wij zien tekenen van herstel.”

John Lipsky van het IMF waarschuwde deze week voor een hoge olieprijs als de economie aantrekt. Hij waarschuwde dat een sterk stijgende olieprijs toekomstig economisch herstel in de weg kan staan. “Een significante daling van investeringen in de energiesector kan het terrein effenen voor bruuske prijsstijgingen in de toekomst", waarschuwt Lipsky. De huidige stijging van de olieprijs wordt volgens Lipsky veroorzaakt door een toenemende vraag vanuit China.



Joop van Vlerken



Stem / voeg toe:

nujij.nl ekudos msn-reporter  delecious.com digg google 

rss-feed
 


Gratis nieuwsbrief ontvangen? klik hier





INDICES     VALUTA
stijgers STIJGERS
     
     
     
     
dalers DALERS
Philips 14.48 -5.11%
AMG 6.60 -4.45%
ING 4.75 -4.37%
ArcelorMitta 11.33 -4.35%
Streaming koersen: AEX, AMX, AScX
Brand New Day: Pensioen? Zelf doen!
Investeer nú in de nieuwe oorlogsfilm (Jan Smit)!
Synvest Beleggingsfondsen 7,8%
Beleg bij Synvest al vanaf € 3.950,-  voor een solide rendement. Geen emissiekosten. Meer »
Word een betere belegger!
Leer meer over Technische Analyse en handelssystemen op onze gratis seminars, schrijf u nu in! Meer »
spaarrente HOOGSTE SPAARRENTE
Spaarrekening   Max. Informatie
SNS Bank positief 4.75 %
NIBC Direct positief 4.30 %
SNS Bank positief 4.00 %
WestlandUtrecht positief 4.00 %
Reaal positief 4.00 %
Toon alle spaarrekeningen »
BELEGGINGSKANSEN
In de rubriek "Beleggingskansen" laat BeursGorilla een beleggingsprofessional aan het woord. Die vertelt u waar de beleggingskansen van dit moment liggen.
Ronald Doeswijk 8-5-2012
Ronald Doeswijk Ronald Doeswijk is hoofdstrateeg bij Robeco.
Als hoofdstrateeg is hij verantwoordelijk voor de economische visie en de visie van de vermogensbeheerder op de financiële markten.
Tjerk Smelt 14-12-2011
Tjerk Smelt Tjerk Smelt is oprichter van Helder Vermogensbeheer.
Daarnaast is hij senior vermogensbeheerder bij DCA-Vermogensbeheer, een vermogensbeheerder gericht op Agrarisch Nederland.
Meer Beleggingskansen >>
Actuele rente top 10   Rente Informatie
De Hypotheekshop positief 2.84 %
Woonlife positief 2.87 %
OHRA positief 3.15 %
AEGON positief 3.20 %
Delta Lloyd positief 3.20 %
OBVION positief 3.40 %
SNS Bank positief 3.45 %
Florius positief 3.50 %
Woonfonds positief 3.50 %
Bank of Scotland positief 3.55 %
naar hypotheekrente overzicht »
Actuele rente top 10   Rente Informatie
Directa.nl positief 5.60 %
Freo positief 5.80 %
OHRA positief 6.30 %
SNS Bank positief 7.59 %  
Comfort Leningen positief 7.90 %
ABN AMRO positief 8.40 %  
Regio Bank positief 8.50 %  
Rabobank positief 8.50 %  
ING Bank positief 8.60 %  
DHB Bank positief 8.90 %  
naar leenrente overzicht »
Actuele rente top 10   Rente Informatie
ABN Amro positief 5.00 %  
OHRA positief 4.00 %  
AEGON Bank positief 3.00 %  
SNS Bank positief 2.85 %
Bank of Scotland positief 2.80 %
WestlandUtrecht positief 2.80 %
MoneYou positief 2.75 %
MoneYou positief 2.75 %
Reaal positief 2.75 %
SNS Bank positief 2.75 %
naar spaarrente overzicht »