Nieuws Artikelen
Dalen
Noodfonds moet groter en gerichter 5-10-2011
Het Europese noodfonds moet flink slagvaardiger worden om Europa te kunnen behoeden voor een recessie, stelt vermogensbeheerder Kempen Capital Management.

De slagkracht van het fonds moet zeker met een factor vijf worden verhoogd, vertelde Chief Investment Officer Lars Dijkstra dinsdag in een persbijeenkomst. Alleen meer geld is niet voldoende, het fonds moet ook gerichter worden ingezet. Er zal niet voldoende geld zijn om na Griekenland ook landen als Portugal en Italië te redden. Daarom moet een nieuw steunprogramma vooral gericht zijn op systeembanken, vindt Dijkstra. ”Franse banken moeten bijvoorbeeld worden voorzien van preferent aandelenkapitaal. Als dit gebeurt, is ook de kans groter dat het land haar AAA-status behoudt.”

Vangnet
Dit ‘vangnet' via een groter en gerichter noodfonds is, volgens Dijkstra, essentieel om tot een oplossing te komen voor de huidige eurocrisis. “Pas als het vangnet gereed is, kunnen de schulden van landen als Portugal en Griekenland flink worden afgeschreven.”

Tot slot zullen de perifere landen in Europa weer natuurlijke overschotten op hun lopende rekening realiseren en hun concurrentiepositie snel verbeteren. Dit kan volgens Dijkstra het beste met belastingverhogingen, omdat dit sneller werkt dan bezuinigen.

Kempen Capital Management gaat er echter niet van uit dat met deze aanpak de problemen rond de euro snel zijn opgelost. De vermogensbeheerder gaat uit van een economische groei van ‘slechts' 1 tot 1,5 procent per jaar voor de komende vijf à tien jaar.

Kat-en-muis-spel
De vermogensbeheerder benadrukt wel dat snel ingrijpen vereist is. Dijkstra: “Politici moeten gewoon eerlijk gaan vertellen hoe we ervoor staan en dat dat ons inderdaad veel geld gaat kosten. Nu spelen we steeds en kat-en-muis-spel met Griekenland. Wij voeren de druk op en ze gaan weer toegeven om meer te bezuinigen, maar zodra de druk weer even van de ketel is, krabbelt Griekenland weer terug.”

Kempen Capital Management vreest dat als de politieke besluiteloosheid blijft voorduren en er niet snel een politieke wil tot een oplossing ontstaat, Europa in een recessie terecht kan komen. Dijkstra: “We zien nu als veel deflatoren tendensen in de Zuid-Europese landen, maar deze kunnen dan ook overslaan naar Noord-Europa.”

Dijkstra heeft er nog steeds alle vertrouwen in dat een oplossing bereikt kan worden. Hij zet zijn geld vooralsnog in op het eerste weekend van november. Het IMF komt dan bijeen en heeft vorige maand ook al aangegeven dat ze Europa een deadline heeft gegeven om voor die tijd met een oplossing te komen.



Amanda Bulthuis



Stem / voeg toe:

nujij.nl ekudos msn-reporter  delecious.com digg google 

rss-feed
 


Gratis nieuwsbrief ontvangen? klik hier





INDICES     VALUTA
stijgers STIJGERS
     
     
     
     
dalers DALERS
Philips 14.49 -5.05%
ArcelorMitta 11.32 -4.39%
AMG 6.61 -4.34%
ING 4.75 -4.33%
Streaming koersen: AEX, AMX, AScX
Volg automatisch de Trendscore portefeuille
Investeer nú in de nieuwe oorlogsfilm (Jan Smit)!
Synvest Beleggingsfondsen 7,8%
Beleg bij Synvest al vanaf € 3.950,-  voor een solide rendement. Geen emissiekosten. Meer »
Rendement tot 12,9%
Beleg in 1e klas winkels in Nederland met 1e hypotheek- recht! Langjarig verhuurd (aan Hema, Bijenkorf en V&D). Meer »
spaarrente HOOGSTE SPAARRENTE
Spaarrekening   Max. Informatie
SNS Bank positief 4.75 %
NIBC Direct positief 4.30 %
SNS Bank positief 4.00 %
WestlandUtrecht positief 4.00 %
Reaal positief 4.00 %
Toon alle spaarrekeningen »
BELEGGINGSKANSEN
In de rubriek "Beleggingskansen" laat BeursGorilla een beleggingsprofessional aan het woord. Die vertelt u waar de beleggingskansen van dit moment liggen.
Ronald Doeswijk 8-5-2012
Ronald Doeswijk Ronald Doeswijk is hoofdstrateeg bij Robeco.
Als hoofdstrateeg is hij verantwoordelijk voor de economische visie en de visie van de vermogensbeheerder op de financiële markten.
Tjerk Smelt 14-12-2011
Tjerk Smelt Tjerk Smelt is oprichter van Helder Vermogensbeheer.
Daarnaast is hij senior vermogensbeheerder bij DCA-Vermogensbeheer, een vermogensbeheerder gericht op Agrarisch Nederland.
Meer Beleggingskansen >>
Actuele rente top 10   Rente Informatie
De Hypotheekshop positief 2.84 %
Woonlife positief 2.87 %
OHRA positief 3.15 %
AEGON positief 3.20 %
Delta Lloyd positief 3.20 %
OBVION positief 3.40 %
SNS Bank positief 3.45 %
Florius positief 3.50 %
Woonfonds positief 3.50 %
Bank of Scotland positief 3.55 %
naar hypotheekrente overzicht »
Actuele rente top 10   Rente Informatie
Directa.nl positief 5.60 %
Freo positief 5.80 %
OHRA positief 6.30 %
SNS Bank positief 7.59 %  
Comfort Leningen positief 7.90 %
ABN AMRO positief 8.40 %  
Regio Bank positief 8.50 %  
Rabobank positief 8.50 %  
ING Bank positief 8.60 %  
DHB Bank positief 8.90 %  
naar leenrente overzicht »
Actuele rente top 10   Rente Informatie
ABN Amro positief 5.00 %  
OHRA positief 4.00 %  
AEGON Bank positief 3.00 %  
SNS Bank positief 2.85 %
Bank of Scotland positief 2.80 %
WestlandUtrecht positief 2.80 %
MoneYou positief 2.75 %
MoneYou positief 2.75 %
Reaal positief 2.75 %
SNS Bank positief 2.75 %
naar spaarrente overzicht »