|
|
|
|
|
Laatste nieuws |
Nieuws deze week |
Weekoverzicht |
Dagcommentaar |
Recente persberichten |
Agenda
Nieuwsbrief
|
|

|
Nieuwe columnist BeursGorilla: Martin Plooi
14-9-2007
In 1992 deed ik mijn eerste aankoop: aandelen Philips op 22 gulden. Reden: Philips was gezakt van 40 naar 22 gulden in enkele dagen. Het kon nooit lang duren voordat het aandeel weer zou opveren. Uiteindelijk sloot ik de positie met winst a...
|
In 1992 deed ik mijn eerste aankoop: aandelen Philips op 22 gulden. Reden: Philips was gezakt van 40 naar 22 gulden in enkele dagen. Het kon nooit lang duren voordat het aandeel weer zou opveren. Uiteindelijk sloot ik de positie met winst af, maar het herstel duurde langer dan verwacht.
Ik werkte toen bij een klein pensioenfonds als ICT-manager. Een groot deel van mijn collega's belegden hun geld in aandelen en opties. Eén collega is er zelfs (even) miljonair door geworden.
Volgens de vermogensbeheerder van het pensioenfonds waren wij meer bezig met speculeren dan met beleggen. Daar had hij gelijk in. We hadden geen strategie, geen spreiding in de portefeuille, geen asset-allocatie. Onze enige werkwijze was: kansen zien, inzetten en cashen bij voldoende winst.
Aan de internet-bubble verdienden we heel veel... totdat de bubble barstte. In 2004 kwam de omslag. Ik las een artikel in De Financiële Telegraaf over O'Shaughnessy. Uit zijn onderzoek kwam naar voren dat als je elk jaar de 50 aandelen kocht die over de afgelopen 12 maanden het sterkst waren gestegen en deze na een jaar weer verkocht, het gemiddelde rendement duidelijk hoger was dan het marktgemiddelde. Dat wilde ik wel eens uittesten. Ik offerde de herfstvakantie van 2004 op aan onderzoek en werkte een methode uit gebaseerd op beleggingsfondsen. Een lijst samenstellen van de 50 best presterende beleggingsfondsen die ook gemakkelijk voor een particulier te koop waren was nog niet zo eenvoudig. Iedere aanbieder bood vooral zijn eigen fondsen aan.
Ik begon te beleggen volgens mijn eigen methode. In 2005 behaalde ik een rendement van 36%, in 2006 een rendement van gemiddeld 22%. Het speculeren was voorbij. Ik was bekeerd tot de hogere kunst van het beleggen. Toen het pensioenfonds in 2006 overging in een groter geheel, besloot ik deze beleggingsmethode publiek te maken via een website. De basis voor Easyinvest.nl was gelegd.
Ik legde de examens af voor beleggingsadviseur en gebruikte mijn ICT-vaardigheden en mijn ervaring in beleggen voor de realisatie van de website. Die werd begin 2007 gelanceerd.
Hoewel ik nooit van beleggen in beleggingsfondsen wilde weten, immers te weinig spanning, saai en weinig rendement, kan ik het nu iedereen aanbevelen. Met beleggingsfondsen kun je beleggen over de gehele wereld, op een gemakkelijke manier, tegen lage kosten én met goede rendementen.
In mijn columns zal ik u op de hoogte houden van beleggingskansen op de wereldmarkten, meestal gerelateerd aan beleggingsfondsen. Ik hoop dat u er uw voordeel mee kunt doen!
Groeten,
Martin Plooi
Directeur Easyinvest.nl
Martin Plooi
|
|
|
| Datum: |
24-4-2009 13:38 |
| Naam: |
dukel |
| Bericht: |
Ik ken die collega die eens miljonair was en daarna niet meer. Toen ie geen miljonair meer was was ie ineens minder vriendelijkgrapje
Ik werkte ook bij dat pensioenfonds. |
|
|
|
Koers Informatie |
Valuta en wisselkoers |
Beleggingsfonds |
Koersen buitenland
Laatste nieuws |
Koop advies |
Financiële agenda |
Video nieuws |
Technische analyse
|
|
|
| Spaarrekening |
|
Max. |
Informatie |
|
| SNS Bank |
 |
4.75 % |
 |
| NIBC Direct |
 |
4.30 % |
 |
| SNS Bank |
 |
4.00 % |
 |
| WestlandUtrecht |
 |
4.00 % |
 |
| Reaal |
 |
4.00 % |
 |
| Toon alle spaarrekeningen » |
|
|
 |
|
 |
|
In de rubriek "Beleggingskansen" laat BeursGorilla een beleggingsprofessional aan het woord. Die vertelt u waar de beleggingskansen van dit moment liggen. |
|
|
|
|
|
|
|
Ronald Doeswijk |
8-5-2012 |
|
 |
Ronald Doeswijk is hoofdstrateeg bij Robeco. Als hoofdstrateeg is hij verantwoordelijk voor de economische visie en de visie van de vermogensbeheerder op de financiƫle markten. |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tjerk Smelt |
14-12-2011 |
|
 |
Tjerk Smelt is oprichter van Helder Vermogensbeheer. Daarnaast is hij senior vermogensbeheerder bij DCA-Vermogensbeheer, een vermogensbeheerder gericht op Agrarisch Nederland. |
|
|
|
|
Meer Beleggingskansen >> |
|
 |
|
 |
|
| Actuele rente top 10 |
|
Rente |
Informatie |
|
| De Hypotheekshop |
 |
2.84 % |
 |
| Woonlife |
 |
2.87 % |
 |
| OHRA |
 |
3.15 % |
 |
| AEGON |
 |
3.20 % |
 |
| Delta Lloyd |
 |
3.20 % |
 |
| OBVION |
 |
3.40 % |
 |
| SNS Bank |
 |
3.45 % |
 |
| Florius |
 |
3.50 % |
 |
| Woonfonds |
 |
3.50 % |
 |
| Bank of Scotland |
 |
3.55 % |
 |
| naar hypotheekrente overzicht » |
|
|
 |
|
 |
|
| Actuele rente top 10 |
|
Rente |
Informatie |
|
| Directa.nl |
 |
5.60 % |
 |
| Freo |
 |
5.80 % |
 |
| OHRA |
 |
6.30 % |
 |
| SNS Bank |
 |
7.59 % |
|
| Comfort Leningen |
 |
7.90 % |
 |
| ABN AMRO |
 |
8.40 % |
|
| Regio Bank |
 |
8.50 % |
|
| Rabobank |
 |
8.50 % |
|
| ING Bank |
 |
8.60 % |
|
| DHB Bank |
 |
8.90 % |
|
| naar leenrente overzicht » |
|
|
 |
|
 |
|
| Actuele rente top 10 |
|
Rente |
Informatie |
|
| ABN Amro |
 |
5.00 % |
|
| OHRA |
 |
4.00 % |
|
| AEGON Bank |
 |
3.00 % |
|
| SNS Bank |
 |
2.85 % |
 |
| Bank of Scotland |
 |
2.80 % |
 |
| WestlandUtrecht |
 |
2.80 % |
 |
| MoneYou |
 |
2.75 % |
 |
| MoneYou |
 |
2.75 % |
 |
| Reaal |
 |
2.75 % |
 |
| SNS Bank |
 |
2.75 % |
 |
| naar spaarrente overzicht » |
|
|
 |
|
 |
|
|
|