Nieuws Artikelen
Wouter bos
”Nederland kan een stootje hebben” 23-5-2008
De uitspraak van Minister Bos van Financiën dat het ergste van de kredietcrisis achter de rug lijkt te zijn, wierp de vraag op of Bos zich dan misschien aanvankelijk in de zwaarte van de crisis had vergist. In april sprak de vice-premier im...

De uitspraak van Minister Bos van Financiën dat het ergste van de kredietcrisis achter de rug lijkt te zijn, wierp de vraag op of Bos zich dan misschien aanvankelijk in de zwaarte van de crisis had vergist. In april sprak de vice-premier immers nog van de 'zwaarste crisis sinds 1929'. Volgens Remco Dolstra, hoofd persvoorlichting van het Ministerie van Financien, was Bos zowel toen als donderdag genuanceerder.

 

"Bos heeft donderdag tijdens het Verantwoordingsdebat aangehaald wat veel waarnemers ook hebben opgemerkt", aldus Dolstra. "Eerder hebben onder meer directeur Dominique Strauss-Kahn van het Internationaal Monetair Fonds en de Amerikaanse Minister van Financiën Henry Paulson aangegeven dat zij vermoeden dat de kredietcrisis zijn hoogtepunt heeft gehad."

 

Volgens Dolstra is Bos zelf wat terughoudender: "Zo absoluut als deze heren zich hebben uitgelaten, is Bos niet. Ook donderdag heeft hij zich zeer terughoudend opgesteld en erop gewezen dat de uitwerking op de reele economie nog wel even op zich zal laten wachten. Hoe lang, is moeilijk in te schatten."

 

1929

Ook de uitspraak van Bos dat de kredietcrisis de zwaarste was sinds 1929 was in werkelijkheid veel minder uitgesproken dan in de media te lezen was: "Die uitspraak werd wat uit zijn verband gerukt. In Washington reageerde de minister op uitspraken van miljardair George Soros. Bos gaf een antwoord van een kwartier, waarin de boodschap juist was dat er allerlei verschillen bestaan tussen de crisis van toen en die van nu."

 

"Zo was er destijds sprake van een langdurige recessie en sloeg de crisis ook over op andere facetten van de economie. Wat Bos wel heeft aangegeven, is dat wat op kredietgebied gebeurd is het grootste dieptepunt sinds 1929 vormt. Die uitspraak is op zichzelf komen te staan."

 

Nederland

Dolstra meent dat Bos tijdens het Verantwoordingsdebat vooral wilde benadrukken dat hij oog heeft voor de situatie, maar ook optimisme wil blijven uitstralen: "De hoofdboodschap was dat wat er ook gebeurd, we ons moeten realiseren dat Nederland een stootje kan hebben. We moeten alert blijven op de ontwikkelingen, maar ook durven zien dat de Nederlandse economie er goed voor staat."

 
De woordvoerder gelooft dat de Nederlandse economie direct kan profiteren als de markten weer aantrekken: "In een handelsnatie als Nederland is het nu eenmaal zo dat de bewegingen van de internationale economie zich altijd zullen manifesteren. Dat betekent ook dat als de markten aantrekken, ons land daarin mee zal gaan."

Gerelateerd:

Bos: einde kredietcrisis in zicht

Minister Bos: zwaarste crisis sinds 1929





Stem / voeg toe:

nujij.nl ekudos msn-reporter  delecious.com digg google 

rss-feed
 


Gratis nieuwsbrief ontvangen? klik hier





INDICES     VALUTA
stijgers STIJGERS
     
     
     
     
dalers DALERS
Philips 14.43 -5.44%
Aperam 9.44 -4.69%
ArcelorMitta 11.31 -4.52%
SBM Offshore 11.26 -4.42%
Streaming koersen: AEX, AMX, AScX
Brand New Day: Pensioen? Zelf doen!
Investeer nú in de nieuwe oorlogsfilm (Jan Smit)!
Investeer nú in de nieuwe oorlogsfilm (Jan Smit)!
Beleg € 12.500,- in film met 220% aftrek en mogelijk meer dan 28%* rendement verwacht bij IB 52%. Meer »
Rendement tot 12,9%
Beleg in 1e klas winkels in Nederland met 1e hypotheek- recht! Langjarig verhuurd (aan Hema, Bijenkorf en V&D). Meer »
spaarrente HOOGSTE SPAARRENTE
Spaarrekening   Max. Informatie
SNS Bank positief 4.75 %
NIBC Direct positief 4.30 %
SNS Bank positief 4.00 %
WestlandUtrecht positief 4.00 %
Reaal positief 4.00 %
Toon alle spaarrekeningen »
BELEGGINGSKANSEN
In de rubriek "Beleggingskansen" laat BeursGorilla een beleggingsprofessional aan het woord. Die vertelt u waar de beleggingskansen van dit moment liggen.
Ronald Doeswijk 8-5-2012
Ronald Doeswijk Ronald Doeswijk is hoofdstrateeg bij Robeco.
Als hoofdstrateeg is hij verantwoordelijk voor de economische visie en de visie van de vermogensbeheerder op de financiële markten.
Tjerk Smelt 14-12-2011
Tjerk Smelt Tjerk Smelt is oprichter van Helder Vermogensbeheer.
Daarnaast is hij senior vermogensbeheerder bij DCA-Vermogensbeheer, een vermogensbeheerder gericht op Agrarisch Nederland.
Meer Beleggingskansen >>
BEURSGORILLA NIEUWSBRIEF
Altijd op de hoogte zijn? Selecteer dan nu welke
gratis nieuwsbrieven u wilt ontvangen en meld u aan!
BeursGorilla Daily
BeursGorilla Week Bulletin
BeursGorilla Weekagenda
BeursGorilla Koopadviezen
BeursGorilla Dossier
Naam
E-mail