Achtergrond & Opinie
Van lanschot
Michel van der Stee (Van Lanschot): 'Crisis kan nog wel twee jaar duren' 6-5-2008
Het herwonnen optimisme op de internationale aandelenmarkten is niet op zijn plaats. Dat vindt beleggingstrateeg Michel van der Stee van Van Lanschot Bankiers. Volgens hem kan de huidige crisis nog wel twee jaar voortduren: ”Problemen die o...

Het herwonnen optimisme op de internationale aandelenmarkten is niet op zijn plaats. Dat vindt beleggingstrateeg Michel van der Stee van Van Lanschot Bankiers. Volgens hem kan de huidige crisis nog wel twee jaar voortduren: "Problemen die ontstaan in de huizenmarkt duren altijd langer. Het optimisme van nu is voorbarig."

 

Van der Stee meent dat de huidige crisis moeilijk te overwinnen is omdat het probleem zijn oorzaak heeft in de huizenmarkt: "De geschiedenis wijst uit dat dergelijke crises langer aanhouden. Het herstel duurt soms jaren. Sommigen beweren dat er sprake is van de grootste crisis sinds 1929; ik sluit dat ook niet uit. De kredietcrisis is nog lang niet voorbij en de recessie moet zijn uitwerking nog krijgen. Ik vind het optimisme van de laatste weken dan ook niet op zijn plaats en voorbarig."

 

Verkiezingen

Verondersteld wordt dat de komst van een nieuwe president in de VS zal bijdragen aan een versnelling in het herstel van de economie en de dollar: "Dat Bush verdwijnt, is op zich niet verkeerd. Maar ook een nieuwe president kan niets doen aan de huidige situatie. De VS leven al tijden ver boven hun stand, vooral de laatste 5 jaar. De schuldenlast is enorm en de tekorten op de betalingsbalans wreken zich nu. De recessie zal tot gevolg hebben dat de werkgelegenheid afneemt en de ruimte van de consumenten is al bijzonder beperkt. Consumenten moeten 70 procent van de economische groei voor hun rekening nemen, dus dat zal remmend blijven werken. Daarnaast is ook de inflatie hoog. Om de dollar weer te doen herstellen, bestaat eveneens te weinig speelruimte."

 

"Verder is de bereidheid om leningen en krediet beschikbaar te stellen minimaal voor bedrijven en consumenten. De eisen die aan hypotheken worden gesteld zijn zeer streng geworden. De rentestappen van de Fed hebben dan ook eigenlijk nauwelijks effect gehad. Na de eerder genomen risico's is men nu natuurlijk erg voorzichtig geworden. Die uitspraak van de Bank of England, dat banken juist nu weer wat meer risico moeten gaan nemen, getuigd er overigens van dat men bij veel van dergelijke instellingen boter op het hoofd heeft."

 

Beurs

Dat de huidige beurswereld zo weinig toont hoe de eigenlijke situatie is, zegt volgens Van der Stee weinig: "De indices hebben nauwelijks wat ingeleverd, slechts een paar procent. Het is dan ook zo dat consumenten er slechter voorstaan dan bedrijven. Met name internationaal opererende bedrijven in de VS kunnen redelijke kwartaalcijfers overleggen. Dat wakkert ook het optimisme aan. Maar dat neemt niet weg dat wij erg voorzichtig blijven. We raden dan ook aan om liquiditeitsposities te behouden. De crisis is nog lang niet voorbij."



Stem / voeg toe:

nujij.nl ekudos msn-reporter  delecious.com digg google 

rss-feed
 


Gratis nieuwsbrief ontvangen? klik hier





INDICES     VALUTA
stijgers STIJGERS
Ahold 9.41 0.35%
     
     
     
dalers DALERS
Philips 14.50 -4.98%
AMG 6.58 -4.71%
Aperam 9.44 -4.69%
ArcelorMitta 11.33 -4.31%
Streaming koersen: AEX, AMX, AScX
Brand New Day: Pensioen? Zelf doen!
meer dan 50%* rendement met film !
Synvest Beleggingsfondsen 7,8%
Beleg bij Synvest al vanaf € 3.950,-  voor een solide rendement. Geen emissiekosten. Meer »
Word een betere belegger!
Leer meer over Technische Analyse en handelssystemen op onze gratis seminars, schrijf u nu in! Meer »
spaarrente HOOGSTE SPAARRENTE
Spaarrekening   Max. Informatie
SNS Bank positief 4.75 %
NIBC Direct positief 4.30 %
SNS Bank positief 4.00 %
WestlandUtrecht positief 4.00 %
Reaal positief 4.00 %
Toon alle spaarrekeningen »
BELEGGINGSKANSEN
In de rubriek "Beleggingskansen" laat BeursGorilla een beleggingsprofessional aan het woord. Die vertelt u waar de beleggingskansen van dit moment liggen.
Ronald Doeswijk 8-5-2012
Ronald Doeswijk Ronald Doeswijk is hoofdstrateeg bij Robeco.
Als hoofdstrateeg is hij verantwoordelijk voor de economische visie en de visie van de vermogensbeheerder op de financiële markten.
Tjerk Smelt 14-12-2011
Tjerk Smelt Tjerk Smelt is oprichter van Helder Vermogensbeheer.
Daarnaast is hij senior vermogensbeheerder bij DCA-Vermogensbeheer, een vermogensbeheerder gericht op Agrarisch Nederland.
Meer Beleggingskansen >>
Actuele rente top 10   Rente Informatie
De Hypotheekshop positief 2.84 %
Woonlife positief 2.87 %
OHRA positief 3.15 %
AEGON positief 3.20 %
Delta Lloyd positief 3.20 %
OBVION positief 3.40 %
SNS Bank positief 3.45 %
Florius positief 3.50 %
Woonfonds positief 3.50 %
Bank of Scotland positief 3.55 %
naar hypotheekrente overzicht »
Actuele rente top 10   Rente Informatie
Directa.nl positief 5.60 %
Freo positief 5.80 %
OHRA positief 6.30 %
SNS Bank positief 7.59 %  
Comfort Leningen positief 7.90 %
ABN AMRO positief 8.40 %  
Regio Bank positief 8.50 %  
Rabobank positief 8.50 %  
ING Bank positief 8.60 %  
DHB Bank positief 8.90 %  
naar leenrente overzicht »
Actuele rente top 10   Rente Informatie
ABN Amro positief 5.00 %  
OHRA positief 4.00 %  
AEGON Bank positief 3.00 %  
SNS Bank positief 2.85 %
Bank of Scotland positief 2.80 %
WestlandUtrecht positief 2.80 %
MoneYou positief 2.75 %
MoneYou positief 2.75 %
Reaal positief 2.75 %
SNS Bank positief 2.75 %
naar spaarrente overzicht »