Achtergrond & Opinie
Lesparre balk
Vermogensbeheerder: “Je moet je cliënt goed kennen” 25-6-2009
Raymond Lesparre, analist en vermogensbeheerder bij International Assets in Baarn, ziet zichzelf soms ook als zielzorger en vraagbaak.

Raymond Lesparre, analist en vermogensbeheerder bij International Assets in Baarn, ziet zichzelf soms ook als zielzorger en vraagbaak. “Je moet je cliënt goed kennen en soms is het nodig om ze tegen zichzelf in bescherming te nemen.” Dat is volgens hem ook één van de voordelen van een vermogensbeheerder. “Wij zitten dicht op de markt en hebben direct contact met klanten.”

Een reden waarom zijn klanten kiezen voor vermogensbeheer is volgens Lesparre simpelweg tijdgebrek. “Ze zouden het best zelf willen en kunnen doen, maar ze hebben het daar te druk voor. De beleggingswereld is tegenwoordig ook te beweeglijk, dat kun je niet even in de avonduren regelen.” Zijn klanten kiezen niet voor banken, omdat daar een groot verloop is. “Daar heb je regelmatig iemand anders tegenover je zitten. Bij ons is nog veel persoonlijk contact. Bovendien is een bank niet gespecialiseerd in beleggingen, die doen heel veel andere dingen.”

Vermogen
De klanten die aankloppen bij International Assets hebben meestal een vermogen van 100.000 euro of meer. “Onder dat bedrag kun je niet fatsoenlijk spreiden. Klanten met een vermogen tussen de 100.000 en 250.000 euro beleggen bij voorkeur in ons beursgenoteerde Mastermix Global Mix Fund. Boven de 250.000 euro doen we echt particulier vermogensbeheer en dan kun je ook fatsoenlijk spreiden.” In 2008 moesten ook de klanten van International Assets flink inleveren, gemiddeld tussen de 30 en 40%. “Maar alle partijen die zeggen vorig jaar winst gemaakt te hebben, liegen of hebben hele specifieke beleggingsstrategieën gehanteerd.”
Profiel
Hoe Lesparre belegt voor zijn klanten is afhankelijk van de klant. “Aan de hand van gesprekken stellen we een profiel op. Dan kijken we hoe zijn inkomen is opgebouwd en wat zijn doel is met beleggen.” Lesparre vindt het bijvoorbeeld niet handig om offensief te gaan beleggen met vermogen waar iemand de studie van zijn kinderen mee wil bekostigen. Hij wil voorkomen dat zulke mensen in paniek raken bij koersdalingen. “Voor een defensieve lange termijnbelegger heeft paniek weinig zin. En als mensen toch in paniek raken moet je goed uitleggen wat er gebeurt.”
Crash
Ook Lesparre maakt weleens fouten. “Tijdens de crash na september 2001 ben ik te lang blijven zitten. Ik dacht: dat loopt wel los.” Maar hij voelt zich niet vaak schuldig bij verliezen. “Je kunt je alleen schuldig voelen als je iets verkeerds hebt gedaan. Maar ik leef wel mee met mijn cliënten. Het is een people’s business. De relatie tussen cliënt en beheerder is heel belangrijk.”
Kansen
Er zijn op dit moment volgens Lesparre goede kansen voor beleggers. “De vrije val van de economie is gestopt en de waardering voor aandelen is nog steeds erg laag. Vroeger of later komt het herstel op gang.” Lesparre verwacht dat de AEX aan het einde van dit jaar of begin volgend jaar weer boven de 300 punten zal staan. “We hebben nu een kleine adempauze, maar vanaf augustus verwacht ik weer een stijgende lijn.”


Joop van Vlerken



Stem / voeg toe:

nujij.nl ekudos msn-reporter  delecious.com digg google 

rss-feed
 


Gratis nieuwsbrief ontvangen? klik hier





INDICES     VALUTA
stijgers STIJGERS
PostNL 2.90 12.32%
AMG 6.91 9.88%
Ten Cate 21.06 9.32%
SNS Reaal 1.20 7.84%
dalers DALERS
Wolters Kluw 12.00 -0.58%
Ahold 9.38 -0.44%
Unilever Cer 25.26 -0.24%
     
Streaming koersen: AEX, AMX, AScX
SynVest Fondsen 7.8% rendement!
meer dan 50%* rendement met film !
Investeer nú in de nieuwe oorlogsfilm (Jan Smit)!
Beleg € 12.500,- in film met 220% aftrek en mogelijk meer dan 28%* rendement verwacht bij IB 52%. Meer »
Volg automatisch de Trendscore portefeuille
Met uw eigen account: Beleggen vanaf 5.000,- en zeer lage transactiekosten! Meer »
spaarrente HOOGSTE SPAARRENTE
Spaarrekening   Max. Informatie
SNS Bank positief 4.75 %
NIBC Direct positief 4.30 %
SNS Bank positief 4.00 %
WestlandUtrecht positief 4.00 %
Reaal positief 4.00 %
Toon alle spaarrekeningen »
BELEGGINGSKANSEN
In de rubriek "Beleggingskansen" laat BeursGorilla een beleggingsprofessional aan het woord. Die vertelt u waar de beleggingskansen van dit moment liggen.
Ronald Doeswijk 8-5-2012
Ronald Doeswijk Ronald Doeswijk is hoofdstrateeg bij Robeco.
Als hoofdstrateeg is hij verantwoordelijk voor de economische visie en de visie van de vermogensbeheerder op de financiële markten.
Tjerk Smelt 14-12-2011
Tjerk Smelt Tjerk Smelt is oprichter van Helder Vermogensbeheer.
Daarnaast is hij senior vermogensbeheerder bij DCA-Vermogensbeheer, een vermogensbeheerder gericht op Agrarisch Nederland.
Meer Beleggingskansen >>
BEURSGORILLA NIEUWSBRIEF
Altijd op de hoogte zijn? Selecteer dan nu welke
gratis nieuwsbrieven u wilt ontvangen en meld u aan!
BeursGorilla Daily
BeursGorilla Week Bulletin
BeursGorilla Weekagenda
BeursGorilla Koopadviezen
BeursGorilla Dossier
Naam
E-mail
An error occurred on the server when processing the URL. Please contact the system administrator.

If you are the system administrator please click here to find out more about this error.