Nieuws Artikelen
Beursplein5
Voorlopige bodem bereikt voor eind volgende week 16-7-2008
Jan Alle Wijma, technisch analist van Waves2Trade, denkt dat de AEX uiterlijk komende week een nieuwe tijdelijke bodem vindt.

De beurzen zullen de komende maanden nog veel in moeten leveren, maar uiterlijk komende week zal een voorlopige bodem gestalte krijgen. Dat zijn de bevindingen van Jan Alle Wijma, technisch analist van Waves2Trade. "Een tijdelijke opmars is aanstaande."

 

Wijma maakt bij zijn analyse gebruik van een aantal hulpmiddelen, waaronder de Elliott Wave theorie, astrologie en cycli. Elke markt heeft zijn eigen cycli van extreem korte periodes tot vrije lange. Zo ook de AEX. "Het verleden herhaalt zich steeds. Cycli hebben hun waarde zeker bewezen met betrekking tot beursprognoses. Ik maak van een aantal cycli gebruik, onder meer de Kondratieffcyclus, de 8,6 jaarscyclus van Martin Armstrong en een aantal astrologische cycli. Deze cycli hebben vanzelfsprekend allemaal hun dalen en toppen en wanneer zij meerdere grote cycli tegelijk pieken, gaan de indices daarna meestal ver omlaag. Daar is momenteel sprake van."

 

Factoren als bedrijfsresultaten, inflatie of de olieprijs zijn van belang, maar niet bepalend voor de beurskoers, zo heeft Wijma door de jaren heen geconcludeerd: "Ik heb in mijn eerste jaren als belegger veel naar kwartaalcijfers gekeken, maar heb talloze goedpresterende bedrijven alsnog afgestraft zien worden op de beurs. En momenteel is de lezing vaak dat de beurs ineenstort door de stijgende olieprijs, maar die correlatie zie ik niet. De olieprijs is immers door de jaren heen steeds gestegen en de beurswaarde ook."

 

Tijdelijk herstel

Wijma denkt niet dat een spoedige terugkeer van een florissant beursklimaat te verwachten is: "Ik heb al maanden geleden voorspeld dat we veel zouden gaan inleveren en het einde is nog niet in zicht. Wel is de AEX momenteel aan het bodemen; deze week of komende week zal een bodem zijn gezet. De komende tijd zal zich dan ook een herstel aandienen. Maar dit herstel is een prelude op nog een dalingsgolf. In deze neerwaartse golf gaan we aanzienlijk lager uitkomen. Als ik een gok zou moeten wagen, denk ik dat de AEX ongeveer op 345 uit zal komen."

 

Eind oktober zullen de beurzen weer wat opklimmen, maar ook die opmars is geen lang leven beschoren volgens Wijma: "Medio 2009 zal de situatie weer verslechteren volgens mijn analyse. Het blijft voorlopig slecht gaan op de beurzen." Een crisis zoals die van 1929 ziet de analist echter niet snel gebeuren: "Er zijn parallellen, maar volgens mij zijn er ook verschillen die ervoor zorgen dat de situatie nu anders is dan toen. De recente kwestie rondom Fannie Mae en Freddie Mac is belangrijk. Ik verwacht niet dat de VS het toestaat dat deze beide giganten in elkaar klappen. Voordien heeft men al lang ingegrepen. Mochten dergelijke instellingen wel omgaan, dan zijn de problemen overigens nauwelijks te overzien. Zover zal men het dus niet laten komen."



Cornelis van Zutven



Stem / voeg toe:

nujij.nl ekudos msn-reporter  delecious.com digg google 

rss-feed
 


Gratis nieuwsbrief ontvangen? klik hier





INDICES     VALUTA
stijgers STIJGERS
PostNL 2.90 12.32%
AMG 6.91 9.88%
Ten Cate 21.06 9.32%
SNS Reaal 1.20 7.84%
dalers DALERS
Wolters Kluw 12.00 -0.58%
Ahold 9.38 -0.44%
Unilever Cer 25.26 -0.24%
     
Streaming koersen: AEX, AMX, AScX
Fundamentele analyse van de goudmarkt.
meer dan 50%* rendement met film !
Word een betere belegger!
Leer meer over Technische Analyse en handelssystemen op onze gratis seminars, schrijf u nu in! Meer »
Investeer nú in film!
Beleg € 12.500,- in film met 220% aftrek en mogelijk meer dan 50% rendement. Meer »
spaarrente HOOGSTE SPAARRENTE
Spaarrekening   Max. Informatie
SNS Bank positief 4.75 %
NIBC Direct positief 4.30 %
SNS Bank positief 4.00 %
WestlandUtrecht positief 4.00 %
Reaal positief 4.00 %
Toon alle spaarrekeningen »
BELEGGINGSKANSEN
In de rubriek "Beleggingskansen" laat BeursGorilla een beleggingsprofessional aan het woord. Die vertelt u waar de beleggingskansen van dit moment liggen.
Ronald Doeswijk 8-5-2012
Ronald Doeswijk Ronald Doeswijk is hoofdstrateeg bij Robeco.
Als hoofdstrateeg is hij verantwoordelijk voor de economische visie en de visie van de vermogensbeheerder op de financiƫle markten.
Tjerk Smelt 14-12-2011
Tjerk Smelt Tjerk Smelt is oprichter van Helder Vermogensbeheer.
Daarnaast is hij senior vermogensbeheerder bij DCA-Vermogensbeheer, een vermogensbeheerder gericht op Agrarisch Nederland.
Meer Beleggingskansen >>
Actuele rente top 10   Rente Informatie
De Hypotheekshop positief 2.84 %
Woonlife positief 2.87 %
OHRA positief 3.15 %
AEGON positief 3.20 %
OBVION positief 3.40 %
Delta Lloyd positief 3.45 %
SNS Bank positief 3.45 %
Florius positief 3.50 %
Woonfonds positief 3.50 %
Reaal positief 3.55 %
naar hypotheekrente overzicht »
Actuele rente top 10   Rente Informatie
Freo positief 5.80 %
Directa.nl positief 5.80 %
Comfort Leningen positief 6.30 %
OHRA positief 6.30 %
SNS Bank positief 7.59 %  
ABN AMRO positief 8.40 %  
Regio Bank positief 8.50 %  
Rabobank positief 8.50 %  
ING Bank positief 8.60 %  
DHB Bank positief 8.90 %  
naar leenrente overzicht »
Actuele rente top 10   Rente Informatie
ABN Amro positief 5.00 %  
OHRA positief 4.00 %  
AEGON Bank positief 3.00 %  
SNS Bank positief 2.85 %
Bank of Scotland positief 2.80 %
WestlandUtrecht positief 2.80 %
MoneYou positief 2.75 %
MoneYou positief 2.75 %
Reaal positief 2.75 %
SNS Bank positief 2.75 %
naar spaarrente overzicht »
An error occurred on the server when processing the URL. Please contact the system administrator.

If you are the system administrator please click here to find out more about this error.