De foodsector wordt door veel beleggers als een relatief veilige en defensieve schuilplaats gezien. Mensen moeten immers altijd eten en dus zullen voedselgiganten het wel goed doen, zo luidt de redenatie van handelaren. De laatste tijd zijn het vooral de fastfoodketens die floreren, McDonalds, Wendy’s en YUM doen goede zaken. De koersen staan alleen erg hoog en daarom is het misschien niet het beste punt om in te stappen, wij leggen u een strategie voor om toch in te spelen op de koersbeweging van McDonalds.
In oktober vorig jaar stond de koers van McDonalds (MCD) nog op 84 dollar, nu fluctueert het aandeel rond de 100 dollar. Over een langer tijdsframe is te zien dat MCD een goede koop is geweest voor beleggers, het bedrijf presteert solide en dat is ook te zien in de koersontwikkeling. Dit jaar maakte MCD nog een omzetgroei van 12 procent bekend en kwam uit op een recordniveau van 27 miljard euro.

Trein gemist?
Het is een nachtmerrie voor veel beleggers: een aandeel willen kopen en het vervolgens niet doen omdat de koers ‘optisch’ te hoog staat, om een tijd later te moeten constateren dat het aandeel nog veel verder is gestegen. Het kan ook anders lopen, de koers kan na aankoop meteen dalen en u heeft op de top gekocht, ‘au!’ In deze column gaan wij in op een strategie om toch te profiteren van de koersbeweging.
Op de lange termijn is het ook prima handelen met opties. Onderstaande strategie is een backspread gedeeltelijk gefinancieerd door een geschreven put.
Koop:
3x PUT JUN 95.00 (bied op 2.84 en laat op 2.91)
Verkoop:
1x PUT JUN 92.50 (bied op 2.09 en laat op 2.14)
1x PUT SEP 90.00 (bied op 2.91 en laat op 2.98)
Totaal betaalt u voor deze constructie 355 dollar.
De constructie
Het mooie van deze constructie is dat u met een geringe inleg toch kunt profiteren van een koersbeweging. Op de korte termijn verwachten wij een daling, in de grafiek is te zien dat de koers rond een steunniveau beweegt maar indicatoren wijzen al voorzichtig op een breuk en impliceren verdere neerwaartse druk. Door drie gekochte puts profiteert u van de neerwaartse beweging en toenemende volatiliteit die hiermee gepaard gaat.
De twee verkochte puts met verschillende uitoefendata werken neutraliserend tegenover eventueel tijdswaarde verlies en geven de investeerder een mogelijkheid om in het aandeel te stappen als de koers onder de 90.00 komt rond september. Op de lange termijn zien wij een verdere stijging voor MCD en verwachten dus niet dat de koers onder de 90.00 staat, mocht dit wel gebeuren dan moet u 100 aandelen kopen voor 90 USD (op dit moment 6920 euro). Het kan ook voorkomen dat u de aandelen liever niet wilt hebben, dan is een vroegtijdige sluiting, rond de expiratie van juni, aan te raden.
Peter Berger & Michiel Rietveld
Peter Berger & Michiel Rietveld
|