Achtergrond & Opinie
Peter michiel 50x50
Optieblog - Hoger het jaar uit 9-12-2011
Het is volgens de Franse president Sarkozy van cruciaal belang dat er op de EU-top van gisteren en vandaag een oplossing wordt gevonden voor de schuldencrisis.

Het is volgens de Franse president Sarkozy van cruciaal belang dat er op de EU-top van gisteren en vandaag een oplossing wordt gevonden voor de schuldencrisis. Er zouden namelijk geen tweede kansen komen en dat kan fataal zijn. Zijn collega Jean Leonetti is net zo 'positief' gestemd en benadrukt dat de euro kan exploderen. Geen prettige gedachten en dan lijkt het al helemaal geen moment om veilig aandelen te kopen, toch?

Wij gaan uit van een kleine dip maar zien de AEX wel hoger het jaar uit gaan. Een vervolg van de eindejaarsrally? Vandaag willen wij u laten zien hoe men hier het beste op in kan spelen. Er zijn namelijk wat haken en ogen aan een groot herstel in de kerstmaand: investeerders sluiten de boeken en gaan wat posities ‘windowdressen', dat heeft gevolgen voor de volatiliteit en dus gevolgen voor de manier waarop opties worden geprijsd.
 

Het volume zal in de komende weken waarschijnlijk wat gaan terugnemen, tenzij de euro na het weekend echt niet meer bestaat natuurlijk – maar daar gaan wij nog even niet van uit. Ook de volatiliteit zal langzaam terugnemen en opties kunnen hier wat door worden beïnvloed. Wij kiezen daarom voor januari-series met delta's hoger dan 20 die worden afgedekt met andere posities om tijdswaardeverlies tegen te gaan.

Vandaag willen wij een callspread op de AEX bespreken. U kunt het beste kiezen voor opties die in the money zijn. Wij denken aan de volgende constructie:

Koop de AEX Jan serie 300 CALL voor 10.20 euro
Verkoop de AEX Jan serie 310 CALL voor 6.90 euro

U betaalt: 330 euro

Maximaal verlies: 330 euro

Winst: 300 – 400 euro

Deze positie gaat goed werken als de AEX-index wat verder gaat stijgen. Boven de 310 punten profiteert u niet meer van een verdere stijging maar kan er winst worden genomen. Met deze positie hebben wij eigenlijk de Delta verkleind, nu is elk AEX-punt goed voor 30 tot 40 euro winst (en elke daling van een AEX-punt voor 30 tot 40 euro verlies). Het risico wordt zo mooi beperkt en er ontstaat een leuke positie voor de kerstmaanden.
 
 
Peter Berger & Michiel Rietveld
 
Peter Berger & Michiel Rietveld zijn professionele optiehandelaren en oprichters van optieblog.nl. Het duo handelt uitsluitend met opties, op indices en individuele aandelen. Op optieblog.nl worden verschillende handelsadviezen gegeven aan abonnees, gebaseerd op technische- en fundamentele analyses. Ook kunnen beginnende optiebeleggers terecht bij optieblog voor informatie en praktische tips. Als posities worden ingenomen waarover wordt geschreven, zal dit onder aan de columns worden vermeld.




Peter Berger & Michiel Rietveld



Stem / voeg toe:

nujij.nl ekudos msn-reporter  delecious.com digg google 

rss-feed
 


Gratis nieuwsbrief ontvangen? klik hier





INDICES     VALUTA
stijgers STIJGERS
AMG 6.28 5.61%
Fugro 48.62 4.09%
Brunel 32.87 3.71%
Imtech 20.33 3.51%
dalers DALERS
PostNL 2.58 -1.83%
Air France-K 3.45 -1.32%
USG 5.47 -1.19%
Wolters Kluw 12.07 -1.15%
Streaming koersen: AEX, AMX, AScX
Fundamentele analyse van de goudmarkt.
Investeer nú in de nieuwe oorlogsfilm (Jan Smit)!
Tip: Sparen met scherpe rente!
Begin met Sparen bij MoneYou. Vrij opneembaar, scherpe rente. Alles eenvoudig én snel online geregeld. Al 100.000 mensen gingen je voor! Meer »
Simpel sparen met 2,65% rente!
Kies dan voor REAAL PlusSparen. U ontvangt 2,65% rente als uw spaarsaldo minimaal € 10.000 is. Meer »
Profiteer van de groeiende economie!
Stap in vanaf € 4.000,- en groei mee met de Duitse economie! 7,4% voorschot dividenduitkering. Maandelijks uitgekeerd. Meer »
Meer sparen met SNS Klimrente: tot 4,75%
Kies voor SNS Klimrente. Tot wel 4,75%. En tussentijds kun je gewoon geld opnemen. Meer »
Investeer nú in de nieuwe oorlogsfilm (Jan Smit)!
Beleg € 12.500,- in film met 220% aftrek en mogelijk meer dan 28%* rendement verwacht bij IB 52%. Meer »
Investeer nú in film!
Beleg € 12.500,- in film met 220% aftrek en mogelijk meer dan 50% rendement. Meer »
spaarrente HOOGSTE SPAARRENTE
Spaarrekening   Max. Informatie
SNS Bank positief 4.75 %
NIBC Direct positief 4.30 %
SNS Bank positief 4.00 %
WestlandUtrecht positief 4.00 %
Reaal positief 4.00 %
Toon alle spaarrekeningen »
BELEGGINGSKANSEN
In de rubriek "Beleggingskansen" laat BeursGorilla een beleggingsprofessional aan het woord. Die vertelt u waar de beleggingskansen van dit moment liggen.
Ronald Doeswijk 8-5-2012
Ronald Doeswijk Ronald Doeswijk is hoofdstrateeg bij Robeco.
Als hoofdstrateeg is hij verantwoordelijk voor de economische visie en de visie van de vermogensbeheerder op de financiële markten.
Tjerk Smelt 14-12-2011
Tjerk Smelt Tjerk Smelt is oprichter van Helder Vermogensbeheer.
Daarnaast is hij senior vermogensbeheerder bij DCA-Vermogensbeheer, een vermogensbeheerder gericht op Agrarisch Nederland.
Meer Beleggingskansen >>
Actuele rente top 10   Rente Informatie
De Hypotheekshop positief 2.84 %
Woonlife positief 2.87 %
OHRA positief 3.15 %
AEGON positief 3.20 %
OBVION positief 3.40 %
Delta Lloyd positief 3.45 %
SNS Bank positief 3.45 %
Florius positief 3.50 %
Woonfonds positief 3.50 %
Reaal positief 3.55 %
naar hypotheekrente overzicht »
Actuele rente top 10   Rente Informatie
Freo positief 5.80 %
Directa.nl positief 5.80 %
Comfort Leningen positief 6.30 %
OHRA positief 6.30 %
SNS Bank positief 7.59 %  
ABN AMRO positief 8.40 %  
Regio Bank positief 8.50 %  
Rabobank positief 8.50 %  
ING Bank positief 8.60 %  
DHB Bank positief 8.90 %  
naar leenrente overzicht »
Actuele rente top 10   Rente Informatie
ABN Amro positief 5.00 %  
OHRA positief 4.00 %  
AEGON Bank positief 3.00 %  
SNS Bank positief 2.85 %
Bank of Scotland positief 2.80 %
WestlandUtrecht positief 2.80 %
MoneYou positief 2.75 %
MoneYou positief 2.75 %
Reaal positief 2.75 %
SNS Bank positief 2.75 %
naar spaarrente overzicht »