Nieuws Artikelen
Goud50x50
Gouden tijden voor goud? 11-9-2009
De goudprijs is aan een opmerkelijke opmars bezig. Deze week steeg de goudprijs boven de psychologische grens van 1.000 dollar per ounce.

De goudprijs is aan een opmerkelijke opmars bezig. Deze week steeg de goudprijs boven de psychologische grens van 1.000 dollar per ounce. Er zijn verschillende redenen voor de stijging van de goudprijs.

Een van de belangrijkste oorzaken voor de stijging van de goudprijs is de zwakke dollar. Die daalde deze week tot de laagste stand sinds december vorig jaar. Beleggers gaan dan op zoek naar een alternatief voor de dollar en komen al snel bij goud uit. Daarnaast zijn beleggers bang dat de ongebreidelde investeringen in de economie een enorme inflatie gaat veroorzaken. Hun geld wordt dan minder waard, maar goud behoudt zijn waarde. Als laatste reden voor de stijging van de goudprijs wordt de start van het huwelijkseizoen in India genoemd. Dat gaat traditioneel gepaard met een stijging van de vraag naar goud.

De Duitse firma TG-Gold-Super-Markt speelde handig in op de gestegen goudprijs en de economisch onzekere tijden. Op de luchthaven van Frankfurt stelden zij een automaat op waarmee ze zuiver goud verkochten. Met je pinpas kon je stukjes van 1, 5 of 10 gram goud kopen. De goudautomaat was een proef, maar volgens de bestuursvoorzitter van TG-Gold gaan ze ermee door.

Goud is populair bij zwartkijkers die geloven in het omvallen van het internationale monetaire systeem. Als mensen de waarde van geld niet meer vertrouwen zullen ze hun munten en briefjes omzetten in goud. Vroeger was er de goudstandaard, dat betekende dat er tegenover het in omloop gebrachte geld, een zelfde waarde aan goud door het monetaire gezag aangehouden moest worden. Voorstanders van de goudstandaard zeggen dat het overheden dwingt tot monetaire discipline.

De meningen over goud zijn verdeeld. Veel economen zien goud als een speculatieve belegging en denken dat goudprijs momenteel erg hoog is. Andere economen voorzien juist een stijging van de goudprijs in de komende jaren. Zij vinden dat goud een uitstekende dekking biedt tegen de inflatie die de komende jaren mogelijk de kop opsteekt.

Goud is dus eigenlijk een investering voor twee typen beleggers: speculanten en angsthazen. Speculanten omdat een stijgende goudprijs op korte termijn veel geld op kan leveren. En voor angsthazen is goud aantrekkelijk, omdat het altijd waarde behoudt hoe ver de beurskoersen of valuta ook afglijden.



Joop van Vlerken



Stem / voeg toe:

nujij.nl ekudos msn-reporter  delecious.com digg google 

rss-feed
 


Gratis nieuwsbrief ontvangen? klik hier





INDICES     VALUTA
stijgers STIJGERS
AMG 6.28 5.61%
Fugro 48.62 4.09%
Brunel 32.87 3.71%
Imtech 20.33 3.51%
dalers DALERS
PostNL 2.58 -1.83%
Air France-K 3.45 -1.32%
USG 5.47 -1.19%
Wolters Kluw 12.07 -1.15%
Streaming koersen: AEX, AMX, AScX
Brand New Day: Pensioen? Zelf doen!
Spectaculaire tarievenverlaging bij LYNX.
Word een betere belegger!
Leer meer over Technische Analyse en handelssystemen op onze gratis seminars, schrijf u nu in! Meer »
Rendement tot 12,9%
Beleg in 1e klas winkels in Nederland met 1e hypotheek- recht! Langjarig verhuurd (aan Hema, Bijenkorf en V&D). Meer »
spaarrente HOOGSTE SPAARRENTE
Spaarrekening   Max. Informatie
SNS Bank positief 4.75 %
NIBC Direct positief 4.30 %
SNS Bank positief 4.00 %
WestlandUtrecht positief 4.00 %
Reaal positief 4.00 %
Toon alle spaarrekeningen »
BELEGGINGSKANSEN
In de rubriek "Beleggingskansen" laat BeursGorilla een beleggingsprofessional aan het woord. Die vertelt u waar de beleggingskansen van dit moment liggen.
Ronald Doeswijk 8-5-2012
Ronald Doeswijk Ronald Doeswijk is hoofdstrateeg bij Robeco.
Als hoofdstrateeg is hij verantwoordelijk voor de economische visie en de visie van de vermogensbeheerder op de financiƫle markten.
Tjerk Smelt 14-12-2011
Tjerk Smelt Tjerk Smelt is oprichter van Helder Vermogensbeheer.
Daarnaast is hij senior vermogensbeheerder bij DCA-Vermogensbeheer, een vermogensbeheerder gericht op Agrarisch Nederland.
Meer Beleggingskansen >>
Actuele rente top 10   Rente Informatie
De Hypotheekshop positief 2.84 %
Woonlife positief 2.87 %
OHRA positief 3.15 %
AEGON positief 3.20 %
OBVION positief 3.40 %
Delta Lloyd positief 3.45 %
SNS Bank positief 3.45 %
Florius positief 3.50 %
Woonfonds positief 3.50 %
Reaal positief 3.55 %
naar hypotheekrente overzicht »
Actuele rente top 10   Rente Informatie
Freo positief 5.80 %
Directa.nl positief 5.80 %
Comfort Leningen positief 6.30 %
OHRA positief 6.30 %
SNS Bank positief 7.59 %  
ABN AMRO positief 8.40 %  
Regio Bank positief 8.50 %  
Rabobank positief 8.50 %  
ING Bank positief 8.60 %  
DHB Bank positief 8.90 %  
naar leenrente overzicht »
Actuele rente top 10   Rente Informatie
ABN Amro positief 5.00 %  
OHRA positief 4.00 %  
AEGON Bank positief 3.00 %  
SNS Bank positief 2.85 %
Bank of Scotland positief 2.80 %
WestlandUtrecht positief 2.80 %
MoneYou positief 2.75 %
MoneYou positief 2.75 %
Reaal positief 2.75 %
SNS Bank positief 2.75 %
naar spaarrente overzicht »