Bodemonderzoeker Fugro is al een tijdje wat minder in trek bij beleggers. Investeerders vrezen dat de onderneming, actief in de oliesector, minder opdrachten gaat krijgen als gevolg van het teruglopen van de economische groei. De koers van Fugro stond in augustus nog op 55 euro en wordt nu verhandeld voor ongeveer 37 euro. Is er sprake van een bodem of nog meer verkoopdruk?
Fugro is op dit moment bezig met een consolidatiepatroon. Na een flinke daling begon het aandeel in september met een bodemvorming. Bij een doorbaak van deze bodem ontstaat er meer neerwaarts potentieel richting de 33 euro.
De huidige koers van Fugro biedt kansen, door middel van een optieconstructie kan er worden ingespeeld op dalende koersen. Wij gaan er van uit dat de bodem wordt doorbroken en willen hier agressief op in spelen. Omdat we niet zeker zijn van de snelheid waarmee de koers zal gaan zakken, willen wij een optieconstructie die een beetje indekt tegen het verlies van tijdswaarde.
Putspread
In de optiehandel is het verliezen van tijdswaarde aan de orde van de dag. Put- of callopties die nog geen intrinsieke waarde hebben, verliezen elke dag een beetje tijdswaarde, ook wel verwachtingswaarde genoemd.
Een putspread-positie houdt in dat er een put wordt gekocht en tegelijkertijd een put met andere uitoefenprijs wordt verkocht. Een dergelijke optiepositie heeft als voordeel dat de investering wordt verkleind, omdat de verkochte put geld oplevert.
|
Optie |
Prijs |
Kopen / verkopen |
|
November '11 – 40,00 / Put |
4.10 |
Koop |
|
November '11 – 34,00 / Put |
1.55 |
Verkopen |
|
|
|
|
Totale investering: |
2.55 |
|
|
Maximaal verlies: |
2.55 |
|
|
Maximale winst: |
2.55 |
|
Bovenstaande tabel geeft de putspread weer. Met het kopen van een put en het gelijktijdig verkopen van een put met andere uitoefenprijs wordt het totaalbedrag van de investering verkleind. Door het verkopen van de 34,00 put wordt de eventuele winst wel beperkt. Onder de 34,00 euro profiteert deze optieconstructie niet meer van verder dalende koersen.
Met deze optieconstructie is het mogelijk om in te spelen op dalende koersen bij Fugro. Door gebruik te maken van een putspread beperken we de maximale winst, maar wordt de investering verkleind. Daarnaast beschermt deze optieconstructie gedeeltelijk tegen tijdswaarde verlies en is er wat meer ruimte, wat handig kan zijn in de huidige volatiele markten.
Peter Berger & Michiel Rietveld
Peter Berger & Michiel Rietveld zijn professionele optiehandelaren en oprichters van optieblog.nl. Het duo handelt uitsluitend met opties, op indices en individuele aandelen. Op optieblog.nl worden verschillende handelsadviezen gegeven aan abonnees, gebaseerd op technische- en fundamentele analyses. Ook kunnen beginnende optiebeleggers terecht bij optieblog voor informatie en praktische tips. Als posities worden ingenomen waarover wordt geschreven, zal dit onder aan de columns worden vermeld.
Peter Berger & Michiel Rietveld
|