Nieuws Artikelen
Cornelis van zutven
Dubbelakkoord Unilever met CNV 7-11-2007
Unilever Nederland is in de nacht van 5 op 6 november tot een akkoord gekomen met de vakbonden over een sociaal plan voor de te sluiten fabrieken en de nieuwe CAO. In grote lijnen behelst de overeenkomst vertrekvergoedingen en uitstel van s...
Unilever Nederland is in de nacht van 5 op 6 november tot een akkoord gekomen met de vakbonden over een sociaal plan voor de te sluiten fabrieken en de nieuwe CAO. In grote lijnen behelst de overeenkomst vertrekvergoedingen en uitstel van sluiting voor bepaalde productieplaatsen.

Door sluiting van Unilever-vestigingen in Vlaardingen, Delft en Loosdrecht (in 2008) komen 474 werknemers op straat te staan, waarvoor een financieel vangnet is ontwikkeld. De vertrekvergoeding is gebaseerd op de kantonrechterformule, waarin het aantal dienstjaren van de betrokkene meeweegt. Unilever stelt daarnaast een bedrag van EUR 25 miljoen beschikbaar. Dit geld wordt ingezet voor het personeel dat moeilijk een nieuwe betrekking zal kunnen vinden op eigen kracht. Het personeel van de Unilever-vestigingen in Oss, Hellendoorn en Rotterdam heeft productiegarantie toebedeeld gekregen tot 2011. Hierdoor zijn de productiebanen tot dan veilig gesteld. Bij de zogenaamde 'indirecte werknemers' (zoals stafpersoneel) verdwijnen mogelijk wel banen, hetgeen in nauw overleg zal gebeuren met de medezeggenschapsorganen. Daarnaast wordt op deze locaties het vaste uitzendwerk omgezet in vaste banen, die mogelijk ruimte bieden aan ontslagenen uit de gesloten vestigingen.

CAO-akkoord met 'unieke arbeidsongeschiktheidsregeling'
Naast een akkoord over de sluitingsvoorwaarden van de drie fabrieken bleken CNV en Unilever elkaar ook gevonden te hebben op het gebied van de nieuwe CAO voor zo'n 3000 medewerkers. Het personeel krijgt gedurende de looptijd van 1 mei 2007 tot 1 maart 2009 een loonverhoging van 6,5 procent, waarvan de eerste 3 procent vanaf de startdatum van de looptijd ingaan. Per 1 maart 2008 komt daar de resterende 3,5 procent bij. Daarnaast zijn bijzondere regelingen bepaald voor personeel dat arbeidsongeschikt raakt. Vakbondsman Van de Veen is bijna lyrisch over de voorwaarden: "Personeelsleden die arbeidsongeschikt raken, houden hun volledige salaris en kunnen ook niet worden ontslagen, tenzij er aantoonbaar geen andere baan binnen Unilever voor hen is. Dit is een heel goede regeling, zoals ik die nog niet bij een ander bedrijf heb afgesproken. Het betekent een enorme verbetering voor de positie van arbeidsongeschikten." Daarnaast zijn afspraken gemaakt over scholing van Unilever-personeel. Dat krijgt een zogenaamd EVC-traject aangeboden, waarmee erkende diploma's behaald kunnen worden voor de werkervaring die ze hebben opgedaan. Deze faciliteit wordt op vrijwillige basis aangeboden en helpt het personeel hun positie op de arbeidsmarkt te verstevigen.

Gerelateerd:
FNV plant protest bij aandeelhoudersvergadering Unilever
Unilever wil 3 fabrieken in NL sluiten, 474 banen vervallen
Staking legt Unilever fabrieken stil tot vrijdag 14.00 uur
Staking bij Nederlandse fabrieken Unilever onderbroken
Bonden beraden zich op vervolgstappen Unilever
Staking bij Unilever-fabrieken houdt aan
CNV: nog geen afspraken sociaal plan Unilever

Auteur: Cornelis van Zutven



Cornelis van Zutven



Stem / voeg toe:

nujij.nl ekudos msn-reporter  delecious.com digg google 

rss-feed
 


Gratis nieuwsbrief ontvangen? klik hier





INDICES     VALUTA
stijgers STIJGERS
AMG 6.28 5.46%
Fugro 48.73 4.32%
Brunel 32.90 3.80%
Heijmans 5.65 3.75%
dalers DALERS
PostNL 2.59 -1.52%
Air France-K 3.44 -1.37%
Wolters Kluw 12.10 -0.94%
USG 5.49 -0.83%
Streaming koersen: AEX, AMX, AScX
Brand New Day: Pensioen? Zelf doen!
meer dan 50%* rendement met film !
Seminar 23 mei, Rotterdam
Fundamentele analyse van de goudmarkt met gastspreker Sander Boon. Meer »
Volg automatisch de Trendscore portefeuille
Met uw eigen account: Beleggen vanaf 5.000,- en zeer lage transactiekosten! Meer »
spaarrente HOOGSTE SPAARRENTE
Spaarrekening   Max. Informatie
SNS Bank positief 4.75 %
NIBC Direct positief 4.30 %
SNS Bank positief 4.00 %
WestlandUtrecht positief 4.00 %
Reaal positief 4.00 %
Toon alle spaarrekeningen »
BELEGGINGSKANSEN
In de rubriek "Beleggingskansen" laat BeursGorilla een beleggingsprofessional aan het woord. Die vertelt u waar de beleggingskansen van dit moment liggen.
Ronald Doeswijk 8-5-2012
Ronald Doeswijk Ronald Doeswijk is hoofdstrateeg bij Robeco.
Als hoofdstrateeg is hij verantwoordelijk voor de economische visie en de visie van de vermogensbeheerder op de financiƫle markten.
Tjerk Smelt 14-12-2011
Tjerk Smelt Tjerk Smelt is oprichter van Helder Vermogensbeheer.
Daarnaast is hij senior vermogensbeheerder bij DCA-Vermogensbeheer, een vermogensbeheerder gericht op Agrarisch Nederland.
Meer Beleggingskansen >>
Actuele rente top 10   Rente Informatie
De Hypotheekshop positief 2.84 %
Woonlife positief 2.87 %
OHRA positief 3.15 %
AEGON positief 3.20 %
OBVION positief 3.40 %
Delta Lloyd positief 3.45 %
SNS Bank positief 3.45 %
Florius positief 3.50 %
Woonfonds positief 3.50 %
Reaal positief 3.55 %
naar hypotheekrente overzicht »
Actuele rente top 10   Rente Informatie
Freo positief 5.80 %
Directa.nl positief 5.80 %
Comfort Leningen positief 6.30 %
OHRA positief 6.30 %
SNS Bank positief 7.59 %  
ABN AMRO positief 8.40 %  
Regio Bank positief 8.50 %  
Rabobank positief 8.50 %  
ING Bank positief 8.60 %  
DHB Bank positief 8.90 %  
naar leenrente overzicht »
Actuele rente top 10   Rente Informatie
ABN Amro positief 5.00 %  
OHRA positief 4.00 %  
AEGON Bank positief 3.00 %  
SNS Bank positief 2.85 %
Bank of Scotland positief 2.80 %
WestlandUtrecht positief 2.80 %
MoneYou positief 2.75 %
MoneYou positief 2.75 %
Reaal positief 2.75 %
SNS Bank positief 2.75 %
naar spaarrente overzicht »