Nieuws Artikelen
Martin plooi
De weg kwijt 21-11-2008
Beurzen waren deze week helemaal de weg kwijt. Het beleid van minister Paulson wijzigde een week geleden 180 graden.

Beurzen waren deze week helemaal de weg kwijt. Het beleid van minister Paulson wijzigde een week geleden 180 graden en zorgde voor twijfel en dalende koersen. De AEX bereikte opnieuw de bodem van 27 oktober.

 

Het gebrek aan daadkracht van de regering Bush zorgt voor moedeloosheid onder burgers.

In feite doet de regering niets meer om problemen op te lossen en is het wachten op de regering van Democraat Barack Obama die 20 januari 2009 aantreedt.

 

Paulson blundert verder

Paulson koppelt blunder op blunder. De laatste in een lange rij is zijn beslissing op 13 oktober om helemaal geen slechte leningen van banken meer op te kopen. Het blijft dan bij de investering van $250 miljard die hij op 27 oktober deed en die zorgde voor stijgende beurzen.

Banken moeten dan weer zelf opdraaien voor verliezen als gevolg van slechte leningen.

Dat nieuws heeft deze week de onzekerheid weer teruggebracht over toekomstige verliezen van banken. Daardoor ging de financiële sector flink onderuit.

Citigroup maakte deze week bekend 53.000 werknemers te willen ontslaan. In een week tijd verloor het fonds 50% van zijn waarde.

 

Alleen kapitalistische oplossingen

Het grote probleem van de Republikeinen is dat ze alleen maatregelen willen nemen die in hun kapitalistisch denkkader passen. Paulson zag de redding van de banken als een investering: $250 miljard werd geleend aan Amerikaanse banken om de kapitaalpositie te verstevigen.

 

De $24 miljard die de FDIC vraagt voor steun aan huizenbezitters in nood zou hulp zijn, geen investering, en dat past niet bij het kapitalistische Republikeinse denken. Toch zou het plan van de voorzitter van de FDIC, Sheila Bair, dat $24 miljard kost, meer dan 2,2 miljoen huizenbezitters tot 2010 kunnen behoeden voor huisuitzetting.

 

Er is ook geen steun voor de auto-industrie. Zowel Ford, Chrysler als General Motors (Opel) zitten in de problemen en hebben dringend geld nodig. De werkgelegenheid van honderdduizenden werknemers in de VS staat op het spel. Volgens de topmannen van de bedrijven zelfs (indirect) 3 miljoen.

Geheel ten onrechte schuiven zowel Democraten als Republikeinen de problemen af op slecht management, te hoge kosten en slechte contracten. Ze vergeten dat de auto-industrie tot de zomer is getroffen door een kopersstaking vanwege uitzonderlijk hoge brandstofprijzen en na de zomer door een verheviging van de kredietcrisis waardoor potentiële autokopers aankopen uitstelden of nauwelijks nog aan krediet konden komen.

 

De banken, die de oorzaak zijn van de problemen en een bijzonder slecht risicomanagement hebben laten zien, kregen echter wel leningen van in totaal $250 miljard. Het deed een topman van een autofabrikant bitter opmerken dat Paulson positiever staat tegenover witte dan blauwe boorden.

 

Het zwalkende beleid van minister van Financiën Paulson grenst aan het ongelofelijke en is verantwoordelijk voor het barre economische klimaat. In onderstaande figuur wordt het verloop van de Dow Jones over de laatste 3 maanden weergegeven. De invloed van de beslissingen van Paulson zijn er bij vermeld.

 

 

Het is te hopen dat de beurzen het houden tot de installatie van de regering van Barack Obama op 20 januari 2009. Dan zal er hopelijk een ander beleid gevoerd worden dat zich richt op de kern van de problemen: de huizenbezitters die hun hypotheek niet kunnen betalen. Want als die problemen worden opgelost en het aantal huisuitzettingen drastisch zal afnemen, vormt dat de basis van waaruit ook de andere problemen kunnen worden opgelost.
 
Auteur: Martin Plooi
Directeur Easyinvest.nl


Martin Plooi



Stem / voeg toe:

nujij.nl ekudos msn-reporter  delecious.com digg google 

rss-feed
 


Gratis nieuwsbrief ontvangen? klik hier
Reacties op dit artikel

Datum: 21-11-2008 19:13
Naam: Johan
Bericht: "Geheel ten onrechte schuiven zowel Democraten/Republikeinen de problemen af op slecht management,te hoge kosten en slechte contracten.Ze vergeten dat de auto-industrie tot de zomer is getroffen door een kopersstaking vanwege uitzonderlijk hoge brandstofprijzen en na de zomer door een verheviging v/d kredietcrisis waardoor potentiële autokopers aankopen uitstelden of nauwelijks nog aan krediet konden komen"

Grapje zeker? Die kopersstaking betrof vnl. zuipbakken/SUV's, en 't management is verantwoordelijk voor de keus om die te blijven maken! Toyota en VW maken nl. nog wel steeds winst! En die hebben toch echt met dezelfde marktomstandigheden te maken!

"Het zwalkende beleid van minister Paulson grenst aan het ongelofelijke en is verantwoordelijk voor het barre economische klimaat"

Tuurlijk! 30 jaar meer geld uitgeven dan er binnenkomt (US overheid en US burgers!); en daar is de minister verantwoordelijk voor? WallStreet heeft oogkleppen op, en blijft in luchtballonnen/dromen geloven; da's 't probleem! Inflatie hoger dan groei BNP USA betekent effectief krimp en dus recessie, maar WallStreet noemde dat geen recessie want het BNP groeit toch? Ja,net als in Zimbabwe! Belastingteruggave van Bush leverde kosrtstondig opleving op; was echter geen teruggave maar 1)geld bijdrukken 2)extra geld in China/M.Oosten lenen! Kortom: Bush doet aan voodoo-economics en WallStreet roept Bravo! Mensen zitten tot over hun oren in de schulden in de US, kopen meer dan ze verdienen, en wat is de oplossing van Obama/Bush/Bernanke? nog lagere rente om nog meer te kunnen lenen! Beleggers riepen onlangs nog dat aandelen zo goedkoop waren! Immers, k/w was laag. Jammer alleen dat niemand wist wat de winst zou worden, dus die k/w zegt alles over gisteren, en niets over vandaag. En dus kon er nog 70% v/d koers af. Ipv de minister de schuld te geven moeten WallStreet/beleggers eens wat gezond verstand gaan gebruiken, sprookjes horen in de Efteling thuis! Ik heb overigens 5% rendement:sparen





INDICES     VALUTA
stijgers STIJGERS
AMG 6.28 5.46%
Brunel 32.97 4.01%
Heijmans 5.66 3.95%
Fugro 48.48 3.78%
dalers DALERS
PostNL 2.58 -1.83%
Wolters Kluw 12.10 -0.90%
Air France-K 3.46 -0.80%
USG 5.51 -0.47%
Streaming koersen: AEX, AMX, AScX
Brand New Day: Pensioen? Zelf doen!
Investeer nú in de nieuwe oorlogsfilm (Jan Smit)!
Spectaculaire tarievenverlaging bij LYNX.
Aandelentarieven nú met 36% verlaagd. Aandeelorders tot € 6.000,- nu slechts € 6,-. Meer »
Volg automatisch de Trendscore portefeuille
Met uw eigen account: Beleggen vanaf 5.000,- en zeer lage transactiekosten! Meer »
spaarrente HOOGSTE SPAARRENTE
Spaarrekening   Max. Informatie
SNS Bank positief 4.75 %
NIBC Direct positief 4.30 %
SNS Bank positief 4.00 %
WestlandUtrecht positief 4.00 %
Reaal positief 4.00 %
Toon alle spaarrekeningen »
BELEGGINGSKANSEN
In de rubriek "Beleggingskansen" laat BeursGorilla een beleggingsprofessional aan het woord. Die vertelt u waar de beleggingskansen van dit moment liggen.
Ronald Doeswijk 8-5-2012
Ronald Doeswijk Ronald Doeswijk is hoofdstrateeg bij Robeco.
Als hoofdstrateeg is hij verantwoordelijk voor de economische visie en de visie van de vermogensbeheerder op de financiële markten.
Tjerk Smelt 14-12-2011
Tjerk Smelt Tjerk Smelt is oprichter van Helder Vermogensbeheer.
Daarnaast is hij senior vermogensbeheerder bij DCA-Vermogensbeheer, een vermogensbeheerder gericht op Agrarisch Nederland.
Meer Beleggingskansen >>
BEURSGORILLA NIEUWSBRIEF
Altijd op de hoogte zijn? Selecteer dan nu welke
gratis nieuwsbrieven u wilt ontvangen en meld u aan!
BeursGorilla Daily
BeursGorilla Week Bulletin
BeursGorilla Weekagenda
BeursGorilla Koopadviezen
BeursGorilla Dossier
Naam
E-mail
An error occurred on the server when processing the URL. Please contact the system administrator.

If you are the system administrator please click here to find out more about this error.