Nieuws Artikelen
Obama
De 'change' van Obama 13-1-2009
Op 3 januari kondigde Barack Obama zijn ‘American Recovery and Reinvestment Plan’ aan in zijn wekelijkse televisiespeech.

Op 3 januari kondigde Barack Obama zijn ‘American Recovery and Reinvestment Plan’ aan in zijn wekelijkse televisiespeech. Over de details van het plan is nog weinig bekend, maar Obama benadrukte de noodzaak om snel en hard in te grijpen in de economie. De nieuwe president van Amerika staat voor een grote uitdaging. Gaat hij de beloofde ‘change’ brengen?

De plannen van Obama zijn rigoureus. Niet alleen wil hij de economie stimuleren door belastingverlagingen voor de middenklasse (zo’n 200 miljard dollar), hij wil ook enorm investeren in infrastructuur, onderwijs en nieuwe energie. Hij hoopt dat zijn investeringen een enorme stimulans zullen zijn voor de Amerikaanse economie. Met de belastingverlagingen hoopt hij de Amerikaanse bevolking te stimuleren om te blijven consumeren.

Herstructurering
Zijn plan breekt volgens Obama zelf met de gewoonte van Washington om ‘wat geld tegen het probleem aan te smijten’. Volgens Obama is herstructurering van de economie hard nodig. Zijn plan moet niet alleen extra banen creëren op de korte termijn, maar ook zorgen voor economische groei op de lange termijn en het versterken van de Amerikaanse concurrentiepositie.
Banen
Hoewel de plannen van Obama juist niet breken met die gewoonte – zijn plannen gaan naar verwachting in totaal 2000 miljard dollar kosten – zijn Obama’s plannen zeker ambitieus te noemen. Obama wil 3 miljoen nieuwe banen creëren, waarvan 80% in de private sector. Om al die mensen aan het werk te krijgen gaat Obama investeren in alternatieve energie en het renoveren van publieke gebouwen om ze meer energiezuinig te maken. Dit leidt volgens de nieuwe president tot een verminderd energiegebruik en dus minder afhankelijkheid van olieproducerende landen, zoals Rusland en Venezuela.
Gezondheidszorg
Daarnaast gaat Obama flink investeren in het bouwen en verbouwen van wegen, bruggen en scholen. Dit levert extra banen op en bereid Amerika voor op de toekomst. Ook de falende gezondheidszorg moet volgens Obama op de schop. Hij wil miljarden per jaar besparen en de bureaucratie en medische fouten in de zorg uitbannen.
Verandering
Met al deze plannen zou Amerika er over een paar jaar heel anders uit kunnen zien. Maar of Obama alles waar kan maken is nog maar de vraag. De eerste horde is de economie en die moet eerst op gang gebracht worden. Als Obama daarin slaagt, ligt de weg open voor echte verandering.



Joop van Vlerken



Stem / voeg toe:

nujij.nl ekudos msn-reporter  delecious.com digg google 

rss-feed
 


Gratis nieuwsbrief ontvangen? klik hier





INDICES     VALUTA
stijgers STIJGERS
AMG 6.28 5.60%
Brunel 32.98 4.04%
Heijmans 5.66 3.93%
Imtech 20.32 3.46%
dalers DALERS
PostNL 2.58 -1.75%
Wolters Kluw 12.11 -0.82%
Air France-K 3.47 -0.69%
Vopak 46.39 -0.20%
Streaming koersen: AEX, AMX, AScX
SynVest Fondsen 7.8% rendement!
Spectaculaire tarievenverlaging bij LYNX.
Seminar 23 mei, Rotterdam
Fundamentele analyse van de goudmarkt met gastspreker Sander Boon. Meer »
Rendement tot 12,9%
Beleg in 1e klas winkels in Nederland met 1e hypotheek- recht! Langjarig verhuurd (aan Hema, Bijenkorf en V&D). Meer »
spaarrente HOOGSTE SPAARRENTE
Spaarrekening   Max. Informatie
SNS Bank positief 4.75 %
NIBC Direct positief 4.30 %
SNS Bank positief 4.00 %
WestlandUtrecht positief 4.00 %
Reaal positief 4.00 %
Toon alle spaarrekeningen »
BELEGGINGSKANSEN
In de rubriek "Beleggingskansen" laat BeursGorilla een beleggingsprofessional aan het woord. Die vertelt u waar de beleggingskansen van dit moment liggen.
Ronald Doeswijk 8-5-2012
Ronald Doeswijk Ronald Doeswijk is hoofdstrateeg bij Robeco.
Als hoofdstrateeg is hij verantwoordelijk voor de economische visie en de visie van de vermogensbeheerder op de financiële markten.
Tjerk Smelt 14-12-2011
Tjerk Smelt Tjerk Smelt is oprichter van Helder Vermogensbeheer.
Daarnaast is hij senior vermogensbeheerder bij DCA-Vermogensbeheer, een vermogensbeheerder gericht op Agrarisch Nederland.
Meer Beleggingskansen >>
BEURSGORILLA NIEUWSBRIEF
Altijd op de hoogte zijn? Selecteer dan nu welke
gratis nieuwsbrieven u wilt ontvangen en meld u aan!
BeursGorilla Daily
BeursGorilla Week Bulletin
BeursGorilla Weekagenda
BeursGorilla Koopadviezen
BeursGorilla Dossier
Naam
E-mail
An error occurred on the server when processing the URL. Please contact the system administrator.

If you are the system administrator please click here to find out more about this error.