De kwestie: Cees Smit
Cees smit 52x65
Cees Smit is directeur van Today’s Beheer en Today's Brokers. Daarnaast schrijft hij columns onder zijn pseudoniem Frank van Dongen. Smit is sinds 1986 werkzaam in de effectenhandel.
27-1-2010

De kwestie: "Barack Obama is een goede crisispresident"

Toen Obama aantrad was hij in de ogen van vele Amerikanen de grote verlosser en vooral de lagere sociale klassen putten hoop uit de man. Uiteindelijk kon ook hij geen wondere verrichten, daar waren de problemen met de Amerikaanse economie te groot voor. De werkloosheid blijft hoog en de schulden ook. Gisteren zag ik op RTL Z bijvoorbeeld het bericht dat 1 op de 3 Amerikanen te laat is met de hypotheekbetalingen.

Het gevolg hebben we gezien. De populariteit van Obama is sterk dalende. De democraten verloren zelfs een belangrijke zetel in de senaat. En de kritiek op Obama neemt met de dag toe.

Natuurlijk gebeuren er ook veel goede dingen in de VS. De mensen zijn eindelijk aan het sparen geslagen en ook de veranderingen die Obama voorstelt bij banken zijn echte wijzigingen waar goede dingen uit kunnen komen. Obama wil een splitsing tussen zakenbanken en consumentenbanken. Wezenlijk zijn deze banken ook heel anders. Als je bijvoorbeeld grote posities op de aandelenmarkt aangaat en consumenten hun geld snel weg boeken is het vaak moeilijk deze posities te verkopen, helemaal als het om Illiquide posities gaat. Het wegboeken door consumenten gebeurde in het verleden met grote rijen voor de bank maar dat kan tegenwoordig gewoon online. Dus om  de elektronische bankrun te voorkomen tijdens een marktdaling, zou je de angst weg kunnen nemen door bankactiviteiten te verbieden. Dit voorkomt dat zaken elkaar versterken.

Maar we moeten de effectiviteit van dit soort plannen ook niet overschatten want  wat als een bank zijn aandelenhandel in een Hedge fund of in een SIV (een structered investment vehicle)  stopt? Dit soort structuren zijn vaak moeilijk te doorgronden. Helemaal omdat dit soort structuren vaak over de grens gaan en dus via vele landen en vele wetgevingen gaan.

Per saldo zal het moeilijk zijn om alle problemen snel en effectief op te lossen. In de politiek houdt men er van om een zondebok aan te wijzen. Deze persoon wordt dan door iedereen zwart gemaakt. Als reactie daarop probeert Obama populistische maatregelen te nemen, zoals een bonusbelasting. Ik geloof dat iedereen wat meer op de lange termijn moet focussen en moet werken aan een echte oplossing.





Het BeursGorillapanel over: "Barack Obama is een goede crisispresident"
 
John Beijer
Barack Obama is een goede crisispresident John Beijer is sinds 1996 werkzaam als beurs analist bij Beursfoon. John Beijer is sinds 1994 actief op beurs.
lees meer >>
Henk Folkers
Barack Obama is een goede crisispresident Henk Folkers is zelfstandig beleggingsadviseur en is sinds 1981 actief bezig met beleggen.
lees meer >>
Joop van Vlerken
Barack Obama is een goede crisispresident Joop van Vlerken is sinds juni 2008 werkzaam als financieel journalist voor beleggerswebsite BeursGorilla. Hij is dagelijks bezig met de wereldwijde beurzen en volgt de ontwikkelingen op de voet.
lees meer >>

Stem / voeg toe:

nujij.nl ekudos msn-reporter  delecious.com digg google 

rss-feed
 


Gratis nieuwsbrief ontvangen? klik hier





INDICES     VALUTA
stijgers STIJGERS
Air France-K 11.46 4.18%
ASM Internat 19.50 3.83%
Philips, Kon 23.91 1.98%
LOGICA 1.30 1.96%
dalers DALERS
ING Groep 7.38 -3.50%
Randstad 34.47 -2.25%
Boskalis Wes 31.69 -2.22%
Wolters Kluw 15.48 -2.12%
Streaming koersen: AEX, AMX, AScX
LYNX: Spotgoedkoop beleggen op 80 beurzen!
Beleggen bij Saxo Bank. Meer kennis meer succes
Profiteer van economische groei
De wereldeconomie veert weer op. Wilt u daarvan profiteren? Meer »
Actieve beleggers stappen over !
Exceptioneel lage tarieven. Klik hier en bekijk de brokervergelijking! Meer »
spaarrente HOOGSTE SPAARRENTE
Spaarrekening   Max. Informatie
OHRA positief 4.00 %  
AEGON Bank positief 3.20 %  
MoneYou positief 2.50 %
ING Bank positief 2.50 %  
ING Bank positief 2.50 %  
Toon alle spaarrekeningen »
BELEGGINGSKANSEN
In de rubriek "Beleggingskansen" laat BeursGorilla een beleggingsprofessional aan het woord. Die vertelt u waar de beleggingskansen van dit moment liggen.
Jorik van den Bos 14-7-2010
Jorik van den Bos Jorik van den Bos (1969) is senior portfoliomanager Dividend Strategies bij Kempen Capital Management.
Daarvoor was hij negen jaar lang werkzaam bij ING Investment Management.
Maarten Hartog 25-6-2010
Maarten Hartog Maarten Hartog (1973) is directeur, mede-eigenaar en fondsbeheerder bij Teslin Capital Management.
Dit bedrijf in Maasbergen is een onafhankelijk beheerder van investeringsfondsen.
Meer Beleggingskansen >>
Actuele rente top 10   Rente Informatie
BNP Paribas positief 2.85 %
Delta Lloyd positief 2.95 %
AEGON positief 2.95 %
OHRA positief 2.95 %
SNS Bank positief 2.95 %
MoneYou positief 3.00 %
Florius positief 3.10 %
Woonfonds positief 3.15 %
BLG positief 3.25 %
Hypotrust positief 3.35 %
naar hypotheekrente overzicht »
Actuele rente top 10   Rente Informatie
Geldlenen.nl positief 5.50 %
Geldshop.nl positief 5.50 %
Mister Credit positief 6.10 %
Santander positief 6.50 %
Freo positief 6.70 %
Directa.nl positief 7.20 %
ABN AMRO positief 7.90 %  
Regio Bank positief 8.50 %  
ING Bank positief 8.60 %  
Rabobank positief 8.60 %  
naar leenrente overzicht »
Actuele rente top 10   Rente Informatie
OHRA positief 4.00 %  
AEGON Bank positief 3.20 %  
MoneYou positief 2.50 %
ING Bank positief 2.50 %  
ING Bank positief 2.50 %  
Bank of Scotland positief 2.40 %
Reaal positief 2.40 %
SNS Bank positief 2.40 %  
SNS Bank positief 2.40 %  
SNS Regio Bank positief 2.40 %  
naar spaarrente overzicht »