Rubriek: Beleggingskansen
Jorikvandenbos50x50.asp
Jorik van den Bos woensdag 14 juli 2010
Jorik van den Bos (1969) is senior portfoliomanager Dividend Strategies bij Kempen Capital Management. Hij werkt hier sinds 2006. Daarvoor was hij negen jaar lang werkzaam bij ING Investment Management. Hij begon zijn carrière in 1995 bij ABN Amro Asset Management waar hij zich vooral bezig hield met de Nederlandse aandelenmarkt.
Waar liggen volgens u de beleggingskansen op de korte en lange termijn?
Je hebt de defensieve sectoren die veilig en solide zijn met een relatief hoog dividendrendement. We verkeren nu zelfs in een situatie waarin de dividenduitkering vaak hoger ligt dan de rente op bedrijfsobligaties. Gemiddeld ligt deze verhouding op min 1 tot min 2 procent in het nadeel van het dividendrendement. Nu keren bedrijven soms een dividendrendement uit dat ruim een procent boven de rente op hun bedrijfsobligaties ligt. Daar liggen goede kansen om inkomen uit je portefeuille te halen. Maar er zijn zeker ook bedrijven in de wat meer cyclische sectoren die op dit moment interessant zijn, bijvoorbeeld industriële bedrijven.
De financiële sector is een verhaal apart. Die werd lange tijd als defensief gezien, maar we hebben de laatste tijd kunnen merken dat sommige financiële instellingen toch ook behoorlijk cyclische trekjes hebben.
 
Welk aandeel uit de Nederlandse indexen moeten beleggers nu niet kopen en waarom?
Wij zijn bij Kempen meer long only beleggers, we kijken vooral naar welke aandelen je nu wel moet kopen in plaats van welke niet. Dus dat vind ik lastig te zeggen. Globaal zie je wel dat bedrijven met een hoog dividendrendement het relatief beter doen op de beurs dan bedrijven die hele lage dividenden uitkeren. Deze ontwikkeling vertoont een hockeystickcurve. Je ziet namelijk dat bedrijven die helemaal geen dividend uitkeren het toch weer beter doen dan bedrijven die maar een klein beetje uitkeren. Wij adviseren daarom liever niet te kiezen voor een bedrijf met maar een heel laag dividendrendement.
 
Hoe ontwikkelen de beurzen zich de komende tijd?
We zien langzaam wat positievere signalen op de beurzen, maar bij Kempen zien we ook nog wolken aan de horizon. De beurzen zijn in 2009 wel herstelt, maar wij verwachten dat er nog een volatiele periode aan zit te komen en dat we de komende tijd misschien weer even een stapje terug moeten doen als beleggers. De waardering van aandelen is aantrekkelijk, maar het momentum is nog negatief, dus wij raden enige voorzichtigheid aan op de beurs.
 
Welke regio's of sectoren moeten beleggers in de gaten houden?
Zoals al eerder gezegd, zien wij momenteel de meeste kansen in de defensieve sectoren, vanwege de hoge dividenduitkeringen die daar te halen zijn. En ook in de financiële hoek zullen, als de stresstesten goed uitvallen, straks weer positieve ontwikkelingen te verwachten zijn.
Wat de regio's betreft,. zie je nu in Europa dat vooral de exporterende bedrijven erg worden geholpen door de lage stand van de euro. We zien daarnaast ook kansen in Azië en de Emerging Markets. Met name in Japan zijn bedrijven momenteel erg goedkoop, maar hun performance zal afhangen van het gevoerde politieke beleid.
 
Welk beurswijsheid kunt u particuliere beleggers meegeven?
Je wordt als belegger betaald voor het wachten. Vooral op dit moment heeft beleggen alleen gericht op koersstijgingen weinig zin. Omdat veel bedrijven wel dividend uitkeren, kun je (als je bereid bent te wachten) dit dividend gebruiken om inkomsten te genereren en netto nog steeds winst maken.
 
Kunt u een korte biografie van uzelf als belegger geven?
“Ik ben sinds maart 2006 hoofd dividend strategieën bij Kempen Capital Management. Als team beheren we een Europese en een wereldwijde Dividend strategie. Hiervoor heb ik negen jaar bij ING Investment Management gewerkt. Daar ben ik begonnen met de dividend strategie. Dat was tot 2000 nog een heel vies woord in de beleggerswereld. Iedereen was gericht op IT-aandelen en de oude economie werd afgedaan als oubollig. Toen de IT-bubble in 2000 in elkaar zakte bleek deze focus op dividendrendement toch een hele goede strategie.”
 
Jorik van den Bos




Stem / voeg toe:

nujij.nl ekudos msn-reporter  delecious.com digg google 

rss-feed
 


Gratis nieuwsbrief ontvangen? klik hier





INDICES     VALUTA
stijgers STIJGERS
Aperam 16.44 6.93%
CSM 15.23 2.66%
ArcelorMitta 16.59 2.63%
TNT Express 6.45 1.94%
dalers DALERS
Ordina 1.13 -2.50%
Air France-K 5.00 -2.32%
Heijmans 9.22 -1.94%
Unit 4 19.68 -1.92%
Streaming koersen: AEX, AMX, AScX
SynVest Fondsen 7.8% rendement!
Meer sparen met SNS Klimrente: tot 5,25%
Synvest Beleggingsfondsen 7,8%
Beleg bij Synvest al vanaf € 3.950,-  voor een solide rendement. Geen emissiekosten. Meer »
Volg automatisch de Trendscore portefeuille
Met uw eigen account: Beleggen vanaf 5.000,- en zeer lage transacties kosten! Meer »
spaarrente HOOGSTE SPAARRENTE
Spaarrekening   Max. Informatie
Friesland Bank positief 5.50 %
Reaal positief 5.25 %
SNS Bank positief 5.25 %
ABN Amro positief 5.00 %
OHRA positief 4.50 %
Toon alle spaarrekeningen »
BELEGGINGSKANSEN
In de rubriek "Beleggingskansen" laat BeursGorilla een beleggingsprofessional aan het woord. Die vertelt u waar de beleggingskansen van dit moment liggen.
Tjerk Smelt 14-12-2011
Tjerk Smelt Tjerk Smelt is oprichter van Helder Vermogensbeheer.
Daarnaast is hij senior vermogensbeheerder bij DCA-Vermogensbeheer, een vermogensbeheerder gericht op Agrarisch Nederland.
Ad Maas 20-10-2011
Ad Maas Ad Maas(1952) is sinds 1 mei 2009 in dienst getreden bij Verwer& Janssen Vermogensmanagement als senior beleggingsadviseur/vermogensbeheerder. Na ruim 32 jaar als beleggingsadviseur werkzaam geweest te zijn bij twee Nederlandse grootbanken, was hij toe aan een nieuwe uitdaging.
Hij trof dit aan in dit snelgroeiend en jong vermogensbeheerbedrijf, waar zijn inbreng, kennis en ervaring zeer welkom waren .
Meer Beleggingskansen >>
Actuele rente top 10   Rente Informatie
De Hypotheekshop positief 3.29 %
Woonlife positief 3.29 %
AEGON positief 3.35 %
Delta Lloyd positief 3.45 %
OHRA positief 3.45 %
Reaal positief 3.55 %
BNP Paribas positief 3.60 %
Florius positief 3.60 %
OBVION positief 3.60 %
Woonfonds positief 3.60 %
naar hypotheekrente overzicht »
Actuele rente top 10   Rente Informatie
Geldlenen.nl positief 5.00 %
0900-Krediet.nl positief 5.40 %
Freo positief 5.80 %
Directa.nl positief 5.80 %
Comfort Leningen positief 6.30 %
OHRA positief 6.30 %
ABN AMRO positief 7.40 %
SNS Bank positief 7.59 %  
Rabobank positief 8.50 %  
Regio Bank positief 8.50 %  
naar leenrente overzicht »
Actuele rente top 10   Rente Informatie
Friesland Bank positief 5.50 %
Reaal positief 5.25 %
SNS Bank positief 5.25 %
ABN Amro positief 5.00 %
OHRA positief 4.50 %
AEGON Bank positief 3.40 %  
Bank of Scotland positief 3.10 %
Centraal Beheer positief 3.00 %
Friesland Bank positief 3.00 %
NIBC Direct positief 3.00 %
naar spaarrente overzicht »