Achtergrond & Opinie
Martin plooi
Beleggen in China weer aantrekkelijk 25-4-2008
In 2007 was beleggen in China ‘hot’. De koersen explodeerden zowat. De beurs van Hong Kong, de Hang Seng, steeg 50% in 10 maanden. China was de ‘place to be’. Na een dip in augustus vanwege de eerste perikelen rond de kredietcrisis, herstel...

In 2007 was beleggen in China ‘hot’. De koersen explodeerden zowat. De beurs van Hong Kong, de Hang Seng, steeg 50% in 10 maanden. China was de ‘place to be’. Na een dip in augustus vanwege de eerste perikelen rond de kredietcrisis, herstelden de Chinese beurs miraculeus. Van 21000 punten naar 30000 punten eind oktober, een stijging van 40%.

 

De oorzaak lag deze keer niet in de steeds maar sterker wordende economie, maar in het voornemen van de Chinese overheid om het voor Chinezen mogelijk te maken ook buiten de landsgrenzen te beleggen. Voor Chinezen was het namelijk alleen mogelijk om op de binnenlandse beurs, de beurs van Changhai, te beleggen. Omdat de beurs van Hong Kong de dichtstbijzijnde buitenlandse beurs was voor Chinezen, stegen de koersen daar explosief.

 

Chinezen kunnen niet beleggen

Helaas duurde het feest niet lang. Op 5 november kondigde premier Wen Jiabao aan de start van rechtstreekse aandelentransacties in het buitenland voor burgers van China voorlopig op te schorten. De voornaamste reden: Chinezen snapten nog niets van de beurs en hadden geen enkel besef van de risico’s. In november begon ook de kredietcrisis de Chinese beurs te beïnvloeden.

 

De koers van de Hang Seng begon te dalen en de koers bleef dalen. Tot eind maart van dit jaar toe, weer helemaal naar het niveau van januari 2007 op 21000 punten.

 

De beurs Changhai Composite deed het nog slechter en daalde van 6000 punten eind oktober naar 3000 punten half april. Toenemende zorgen over de economie, hoge prijzen voor energie en grondstoffen en de hoge inflatie van meer dan 8% drukten de koersen van fondsen.

 

Beurs 21% gestegen sinds half maart

Voor de beurs van Hong Kong zijn de omstandigheden inmiddels verbeterd. Sinds precies 1 maand is de Hang Seng-index gestegen van 21000 naar 25500, een stijging van 21%.

 

De Chinese overheid heeft inmiddels maatregelen genomen om de binnenlandse beurshandel te stimuleren. Afgelopen woensdag verlaagde de overheid de belasting op elke transactie van 0,3% naar 0,1%. In mei was deze belasting juist in het leven geroepen om de beurshandel af te remmen. De Changhai Composite steeg 9,6% op het goede nieuws.

 

Fondsen die in China beleggen zoals Robeco Chinese Equities, Fidelity China Focus, Templeton China en Intereffect China Warrants, hebben de laatste maand weer een mooie rit gemaakt. In één maand noteerden de 11 China-fondsen die Easyinvest.nl bijhoudt gemiddeld 20 hoger. Dat is 9% meer dan de eerstvolgende categorie!

 

De rode lijn is de koers. De lichtgroene lijn de trend. De donkergroene lijn de verkoopgrens.

 

Volgens ons eigen handelsanalysesysteem ETDS is de negatieve trend voor Chinese fondsen inmiddels sterk afgezwakt en soms omgedraaid naar een positieve trend. Chinese fondsen, die bij Easyinvest al sinds november 2007 niet meer koopwaardig waren, staan nu weer op het punt koopwaardig te worden.

 

Of de trend doorzet is afhankelijk van het herstel van andere beurzen, de prijs van energie en grondstoffen, de dollar en het verloop van de kredietcrisis. Ook de Chinese beurs is namelijk sterk afhankelijk van de economie van de Verenigde Staten.

De Chinese fondsen die Easyinvest bijhoudt staan dit jaar nog steeds op een negatief rendement van -17%. De koersen kunnen dus nog wel naar boven.
 
Auteur: Martin Plooi
Directeur Easyinvest.nl


Martin Plooi



Stem / voeg toe:

nujij.nl ekudos msn-reporter  delecious.com digg google 

rss-feed
 


Gratis nieuwsbrief ontvangen? klik hier
Reacties op dit artikel

Datum: 30-3-2010 19:02
Naam: Tony
Bericht: Zeer interessant artikel! Ik ben benieuwd wat de chinese economie dit jaar laat zien onder druk van amerikaans-chinese handel. Kijk ook eens op http://leerwiki.nl/Tips_voor_beleggen_in_China Tony





INDICES     VALUTA
stijgers STIJGERS
Randstad 22.98 0.15%
Nieuwe Steen 7.00 0.06%
KPN 7.69 0.01%
     
dalers DALERS
SBM Offshore 12.02 -3.10%
Aperam 9.58 -3.07%
PostNL 2.82 -2.82%
SNS Reaal 1.17 -2.66%
Streaming koersen: AEX, AMX, AScX
Spectaculaire tarievenverlaging bij LYNX.
Investeer nú in de nieuwe oorlogsfilm (Jan Smit)!
Synvest Beleggingsfondsen 7,8%
Beleg bij Synvest al vanaf € 3.950,-  voor een solide rendement. Geen emissiekosten. Meer »
Spectaculaire tarievenverlaging bij LYNX.
Aandelentarieven nú met 36% verlaagd. Aandeelorders tot € 6.000,- nu slechts € 6,-. Meer »
spaarrente HOOGSTE SPAARRENTE
Spaarrekening   Max. Informatie
SNS Bank positief 4.75 %
NIBC Direct positief 4.50 %
SNS Bank positief 4.00 %
WestlandUtrecht positief 4.00 %
Reaal positief 4.00 %
Toon alle spaarrekeningen »
BELEGGINGSKANSEN
In de rubriek "Beleggingskansen" laat BeursGorilla een beleggingsprofessional aan het woord. Die vertelt u waar de beleggingskansen van dit moment liggen.
Ronald Doeswijk 8-5-2012
Ronald Doeswijk Ronald Doeswijk is hoofdstrateeg bij Robeco.
Als hoofdstrateeg is hij verantwoordelijk voor de economische visie en de visie van de vermogensbeheerder op de financiële markten.
Tjerk Smelt 14-12-2011
Tjerk Smelt Tjerk Smelt is oprichter van Helder Vermogensbeheer.
Daarnaast is hij senior vermogensbeheerder bij DCA-Vermogensbeheer, een vermogensbeheerder gericht op Agrarisch Nederland.
Meer Beleggingskansen >>
BEURSGORILLA NIEUWSBRIEF
Altijd op de hoogte zijn? Selecteer dan nu welke
gratis nieuwsbrieven u wilt ontvangen en meld u aan!
BeursGorilla Daily
BeursGorilla Week Bulletin
BeursGorilla Weekagenda
BeursGorilla Koopadviezen
BeursGorilla Dossier
Naam
E-mail