Nieuws Artikelen
Ajax logo
Ajax van de beurs? 17-2-2008
Tien jaar na de beursgang kwam een onderzoekscommissie binnen voetbalclub Ajax tot de conclusie dat de beursgang bij voorkeur moet worden teruggedraaid. Die stap moet de ongewenste verzakelijking binnen de betaald voetbal organisatie een ha...
Tien jaar na de beursgang kwam een onderzoekscommissie binnen voetbalclub Ajax tot de conclusie dat de beursgang bij voorkeur moet worden teruggedraaid. Die stap moet de ongewenste verzakelijking binnen de betaald voetbal organisatie een halt toe roepen. De commissie meldde bij monde van voorzitter Uri Coronel dat het verlaten van de beursgenoteerde status moet bijdragen aan een betere balans tussen een professionele organisatie en een vereniging.
 

De beursgang zou, buiten de eenmalige opbrengst van ca. EUR 53 miljoen, de club geen verder voordeel hebben gebracht. Dat geld werd destijds onder meer uitgegeven aan voetbalscholen in Afrika en een samenwerkingsverband met het Belgische Germinal Beerschot. Bovendien zou het toenemende zakelijke karakter van de club hebben geleid tot ‘erosie van de clubliefde.’ Supporters hebben al veelvuldig de beursgang ter sprake gebracht als zijnde een doorn in het oog.

 

Het aandeel kende nauwelijks beweging en ook in tijden van kampioensschappen of grote transfers waren geen opmerkelijke veranderingen in de koers te zien. Hoe de club van de ‘emotieaandelen’ af kan komen bij het verlaten van de beurs, moet door een nieuwe commissie worden onderzocht. Bij sluiting van de beurs stond het aandeel AFC Ajax vrijdagmiddag op EUR 7,50. De introductiekoers was indertijd 25 gulden (ca. EUR 11,30). De vereniging Ajax bezit overigens zelf over 13.383.333 van de in totaal 18.333.333 aandelen (ruim 72 procent).

 

Slecht beleid

Naast het advies om de aandelenindex te verlaten, lag ook het technisch beleid van de club onder vuur in het commissierapport. Ajax, in 1996 de laatste Nederlandse finalist op het hoogste Europese clubniveau, is sedertdien voorbij gestreefd door PSV, dat tussen 1998 en 2007 zes keer het landskampioenschap behaalde en de laatste jaren ook Europees beter presteert. Bovendien worden de Eindhovenaren geroemd om de scouting en continuïteit, terwijl die aspecten juist bij Ajax ondermaats zijn.

 

Bestuurlijk zou Ajax af willen van een te nadrukkelijke bemoeienis van de Raad van Commissarissen, die door de beursgenoteerdheid een te prominente rol zou vervullen. Het zwaartepunt van de besluitvorming moet bij de technische leiding komen te liggen. Daarnaast is niet duidelijk bij wie de verantwoordelijkheid voor de lange termijn ligt en zouden technisch directeur Martin van Geel en algemeen directeur Maarten Fontein niet goed samenwerken met elkaar en de diverse hoofdtrainers. Geruchten over het vertrek van beiden werden zondag weerlegd door voorzitter John Jaakke, die ook voor zichzelf geen aanleiding zag om conclusies te verbinden aan de negatieve tendens van het rapport.

 

Gerelateerd:

 

Ajax: tien jaar op de beurs

 

De aandeelhouder: emotieaankoop

 

Beursgegevens van AFC Ajax NV op Beursgorilla


Cornelis van Zutven



Stem / voeg toe:

nujij.nl ekudos msn-reporter  delecious.com digg google 

rss-feed
 


Gratis nieuwsbrief ontvangen? klik hier





INDICES     VALUTA
stijgers STIJGERS
Nieuwe Steen 7.03 0.43%
     
     
     
dalers DALERS
SBM Offshore 12.12 -2.34%
SNS Reaal 1.18 -2.24%
BAM 2.25 -2.22%
Aperam 9.66 -2.22%
Streaming koersen: AEX, AMX, AScX
Volg automatisch de Trendscore portefeuille
Brand New Day: Pensioen? Zelf doen!
Spectaculaire tarievenverlaging bij LYNX.
Aandelentarieven nú met 36% verlaagd. Aandeelorders tot € 6.000,- nu slechts € 6,-. Meer »
Volg automatisch de Trendscore portefeuille
Met uw eigen account: Beleggen vanaf 5.000,- en zeer lage transactiekosten! Meer »
spaarrente HOOGSTE SPAARRENTE
Spaarrekening   Max. Informatie
SNS Bank positief 4.75 %
NIBC Direct positief 4.50 %
SNS Bank positief 4.00 %
WestlandUtrecht positief 4.00 %
Reaal positief 4.00 %
Toon alle spaarrekeningen »
BELEGGINGSKANSEN
In de rubriek "Beleggingskansen" laat BeursGorilla een beleggingsprofessional aan het woord. Die vertelt u waar de beleggingskansen van dit moment liggen.
Ronald Doeswijk 8-5-2012
Ronald Doeswijk Ronald Doeswijk is hoofdstrateeg bij Robeco.
Als hoofdstrateeg is hij verantwoordelijk voor de economische visie en de visie van de vermogensbeheerder op de financiële markten.
Tjerk Smelt 14-12-2011
Tjerk Smelt Tjerk Smelt is oprichter van Helder Vermogensbeheer.
Daarnaast is hij senior vermogensbeheerder bij DCA-Vermogensbeheer, een vermogensbeheerder gericht op Agrarisch Nederland.
Meer Beleggingskansen >>
BEURSGORILLA NIEUWSBRIEF
Altijd op de hoogte zijn? Selecteer dan nu welke
gratis nieuwsbrieven u wilt ontvangen en meld u aan!
BeursGorilla Daily
BeursGorilla Week Bulletin
BeursGorilla Weekagenda
BeursGorilla Koopadviezen
BeursGorilla Dossier
Naam
E-mail