Achtergrond & Opinie
Duim hp
De AEX-toppers van 2009 7-1-2010
De beurswereld zal zich het afgelopen jaar vooral herinneren als een jaar vol pieken en dalen. Maandenlang werd door veel beleggers uitgegaan van het ergste scenario en leek een verdere daling van de koersen onoverkomelijk.

De beurswereld zal zich het afgelopen jaar vooral herinneren als een jaar vol pieken en dalen. Maandenlang werd door veel beleggers uitgegaan van het ergste scenario en leek een verdere daling van de koersen onoverkomelijk. De laatste maanden van jaar nam het vertrouwen echter toe en was het één en al hosanna wat de klok sloeg. Dankzij de ingezette eindspurt konden beleggers, ondanks de moeilijke start, toch mooie rendementen behalen op de beurs. BeursGorilla heeft de toppers van de AEX in 2009 op een rij gezet. 

Randstad
Het aandeel Randstad was het afgelopen jaar een echte uitblinker. Het uitzendbureau dat in 2008 nog rake klappen moest verwerken, liet afgelopen jaar een koersstijging zien van bijna 130%. De explosieve stijging van dit aandeel toont tevens aan dat er weer meer vertrouwen is de uitzendbranche en daaraan inherent de economie. Volgens verschillende analisten is de uitzendbranche over haar dieptepunt heen. Dit wordt ook bevestigd door signalen uit de Verenigde Staten. Het aantal uitzendkrachten dat Randstad in de VS inzet, is de laatste maanden van 2009 weer toegenomen. Amerika wordt als barometer gezien voor andere landen.

ASML
Mensen die het afgelopen jaar in ASML belegd hebben kunnen eveneens tevreden zijn. De koers van dit bedrijf steeg het afgelopen jaar met bijna 90%. Het aandeel werd in 2008 nog flink afgestraft en het bedrijf zag zijn winst in het laatste kwartaal van 2008 zelfs halveren. De chipfabrikant uit Veldhoven liet het er echter niet bij zitten en gaf begin 2009 aan ondanks de crisis in de chipindustrie onverminderd te blijven investeren in nieuwe technologieën. Het eerste kwartaal voor ASML was dramatisch te noemen. Het concern zag de vraag naar apparatuur nog verder instorten. Ondanks de slechte cijfers bleef ASML zelf lichtpuntjes zien. Halverwege 2009 werden deze lichtpuntjes ook voor anderen duidelijk. Analisten hielden rekening met een herstel naar de vraag voor chipmachines. “De totale paniek die we in het begin van dit jaar zagen, waarbij alles stilviel, is een beetje weggelopen'', constateerde Victor Bareno van SNS Securities destijds.

Fugro
Bodemonderzoeker Fugro liet in 2009 een stijging zien van bijna 84%. Het bedrijf ondervond het afgelopen jaar weinig hinder van de financiële crisis en nam zelfs verschillende concurrenten over. Al in het eerste kwartaal van 2009 presteerde het bedrijf boven verwachting van de analisten. De positieve cijfers zorgden niet voor een vreugdedansje. De recessie zou, volgens het bedrijf, in 2009 kunnen zorgen voor lagere investeringen in de voor Fugro belangrijke olie- en gasindustrie. Tijdens de presentatie van de halfjaarcijfers was er meer reden voor gejubel. Fugro maakte bekend dat de eerste tekenen zichtbaar werden dat oliemaatschappijen hun investeringsplannen langzaamaan weer hervatten.





Stem / voeg toe:

nujij.nl ekudos msn-reporter  delecious.com digg google 

rss-feed
 


Gratis nieuwsbrief ontvangen? klik hier





INDICES     VALUTA
stijgers STIJGERS
Air France-K 11.46 4.18%
ASM Internat 19.50 3.83%
Philips, Kon 23.91 1.98%
LOGICA 1.30 1.96%
dalers DALERS
ING Groep 7.38 -3.50%
Randstad 34.47 -2.25%
Boskalis Wes 31.69 -2.22%
Wolters Kluw 15.48 -2.12%
Streaming koersen: AEX, AMX, AScX
Een nieuwe weg naar rendement?
7% rendement en meer
Actieve beleggers stappen over !
Exceptioneel lage tarieven. Klik hier en bekijk de brokervergelijking! Meer »
Vermogensbeheer vanaf € 20.000
Indexus heeft zich toegelegd op het actief beheren van Trackers Meer »
spaarrente HOOGSTE SPAARRENTE
Spaarrekening   Max. Informatie
OHRA positief 4.00 %  
AEGON Bank positief 3.20 %  
MoneYou positief 2.50 %
ING Bank positief 2.50 %  
ING Bank positief 2.50 %  
Toon alle spaarrekeningen »
BELEGGINGSKANSEN
In de rubriek "Beleggingskansen" laat BeursGorilla een beleggingsprofessional aan het woord. Die vertelt u waar de beleggingskansen van dit moment liggen.
Jorik van den Bos 14-7-2010
Jorik van den Bos Jorik van den Bos (1969) is senior portfoliomanager Dividend Strategies bij Kempen Capital Management.
Daarvoor was hij negen jaar lang werkzaam bij ING Investment Management.
Maarten Hartog 25-6-2010
Maarten Hartog Maarten Hartog (1973) is directeur, mede-eigenaar en fondsbeheerder bij Teslin Capital Management.
Dit bedrijf in Maasbergen is een onafhankelijk beheerder van investeringsfondsen.
Meer Beleggingskansen >>
Actuele rente top 10   Rente Informatie
BNP Paribas positief 2.85 %
Delta Lloyd positief 2.95 %
AEGON positief 2.95 %
OHRA positief 2.95 %
SNS Bank positief 2.95 %
MoneYou positief 3.00 %
Florius positief 3.10 %
Woonfonds positief 3.15 %
BLG positief 3.25 %
Hypotrust positief 3.35 %
naar hypotheekrente overzicht »
Actuele rente top 10   Rente Informatie
Geldlenen.nl positief 5.50 %
Geldshop.nl positief 5.50 %
Mister Credit positief 6.10 %
Santander positief 6.50 %
Freo positief 6.70 %
Directa.nl positief 7.20 %
ABN AMRO positief 7.90 %  
Regio Bank positief 8.50 %  
ING Bank positief 8.60 %  
Rabobank positief 8.60 %  
naar leenrente overzicht »
Actuele rente top 10   Rente Informatie
OHRA positief 4.00 %  
AEGON Bank positief 3.20 %  
MoneYou positief 2.50 %
ING Bank positief 2.50 %  
ING Bank positief 2.50 %  
Bank of Scotland positief 2.40 %
Reaal positief 2.40 %
SNS Bank positief 2.40 %  
SNS Bank positief 2.40 %  
SNS Regio Bank positief 2.40 %  
naar spaarrente overzicht »